20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyrektor generalny HP Inc. , Enrique Lloris, o programie skupu akcji własnych

Dyrektor generalny HP Inc.  , Enrique Lloris, o programie skupu akcji własnych

HP Inc. Dyrektor generalny Enrique Loris powiedział Jimowi Kramerowi z CNBC w poniedziałek, że firma utrzymuje swój program wykupu akcji, argumentując, że nadal dobrze wykorzystuje korporacyjne pieniądze, nawet jeśli akcje wzrosły o 18% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

„Nadal uważamy, że nasze akcje są niedowartościowane, dlatego kupowanie akcji HP jest dobrą inwestycją dla inwestorów” – powiedział Loris. „szalone pieniądze” Wywiad po firmie Raportowane wyniki lepsze niż oczekiwano za pierwszy kwartał podatkowy 2022 r., który zakończył się 31 stycznia.

Według Refinitiv zysk na akcję w wysokości 1,10 USD przekroczył oczekiwania Wall Street o 8 centów, podczas gdy kwartalne przychody w wysokości 17,02 mld USD przekroczyły oczekiwania analityków na poziomie 16,5 mld USD. Ponadto firma zwróciła akcjonariuszom 1,8 miliarda dolarów w tym kwartale, z czego 1,5 miliarda dolarów poprzez wykup akcji, powiedział Loris.

Komentarze Lorisa pojawiły się w odpowiedzi na pytanie Kramera, czy wykup akcji „nadal ma tu sens”. 12 stycznia akcje osiągnęły najwyższy w historii poziom 39,65 USD za akcję, ale od tego czasu nieznacznie spadły w okresie ogólnej zmienności rynku.

Akcje HP Inc. zamknięte. Poniedziałkowa sesja wyniosła 34,36 USD za akcję, co oznacza spadek od początku roku do około 9%.

„Zobowiązaliśmy się kupić w tym roku akcje o wartości co najmniej 4 miliardów dolarów” – powiedział Loris. „Będziemy nadal realizować nasz plan, ponieważ po raz kolejny wierzymy, że to dobra inwestycja” – dodał.

Akcje HP Inc. znajdują się w obrocie. Według FactSet, 8,1-krotność zarobków w przód, która jest niższa od pięcioletniej średniej wynoszącej 9,4. Akcje wspierają również stopę dywidendy na poziomie 2,9%, opartą na poniedziałkowym kursie zamknięcia.

otwórz konto teraz Aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch Jima Cramera na rynku.