20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwóch członków zarządu Warner Bros. złożyło rezygnację. Odkrycie w ramach dochodzenia antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości

Dwóch członków zarządu Warner Bros. złożyło rezygnację.  Odkrycie w ramach dochodzenia antymonopolowego Departamentu Sprawiedliwości

Dwóch członków zarządu Warner Bros. złożyło rezygnację. Discovery (WBD) w związku z dochodzeniem Departamentu Sprawiedliwości mającym na celu sprawdzenie, czy ich obecność w panelu narusza prawo antymonopolowe.

Steven Miron i Steven Newhouse, niezależni dyrektorzy firmy, złożyli w poniedziałek rezygnację z członkostwa w zarządzie WBD po tym, jak Departament Sprawiedliwości poinformował ich, że toczy się wobec nich dochodzenie – podała spółka.

Meron i Newhouse powiedzieli WBD, że „nie przyznając się do żadnego naruszenia i w świetle zmieniającej się dynamiki konkurencji w przemyśle rozrywkowym, zdecydowali się zrezygnować, zamiast kwestionować tę sprawę”.

Meron jest dyrektorem generalnym Charter Communications, a Newhouse prezesem Advance, dwóch największych konglomeratów medialnych w kraju.

Departament Sprawiedliwości stwierdził, że obecność kadry kierowniczej w zarządzie stanowi naruszenie art. 8 ustawy Clayton Act, która zabrania tej samej osobie lub spółce jednoczesnego zasiadania w zarządach konkurentów, z nielicznymi wyjątkami.

„Charter za pośrednictwem usługi kablowej Spectrum i WBD, w tym za pośrednictwem usług subskrypcyjnych Max Stream, świadczą klientom usługi dystrybucji wideo” – stwierdził zarząd w poniedziałkowym oświadczeniu. „Przedstawiciele prywatnej firmy medialnej Advance Publications Inc. mianowali członków zarówno do zarządów Charter, jak i WBD.”

Jak zauważyła spółka, zarówno Miron, jak i Newhouse zostali powołani do zarządu WBD ze skutkiem od zamknięcia fuzji Discovery Inc. i WarnerMedia w 2022 r., oba pierwotnie nazwane przez Discovery Inc. Jako dwóch z sześciu osób powołanych do Zarządu WBD.

„Steve i Stephen przez lata byli fantastycznym źródłem mądrych rad i ogromnej wiedzy o branży, a także odegrali kluczową rolę w uruchomieniu nowej firmy i skierowaniu jej na ścieżkę długoterminowego wzrostu” – powiedział David Zaslav . Dyrektor generalny Warner Bros. Odkrycie.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.