28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezos: Rada ds. Dezinformacji powinna zbadać tweeta Bidena

Bezos: Rada ds. Dezinformacji powinna zbadać tweeta Bidena

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, skrytykował prezydenta Bidena za tweeta, który napisał prezydent, sugerując, że opodatkowanie najbogatszych firm może pomóc w obniżeniu inflacji, nazywając połączenie tych dwóch „mylącą wskazówką”.

Chcesz obniżyć inflację? Upewnijmy się, że najbogatsze firmy płacą sprawiedliwy udział” – powiedział Biden ćwierkanie W piątek wieczorem.

„Nowo utworzona Rada ds. Dezinformacji powinna przejrzeć ten tweet, a może zamiast tego muszą utworzyć nową niesekwencyjną radę. Podnoszenie podatków korporacyjnych jest dobre do dyskusji. Poskromienie inflacji ma kluczowe znaczenie dla dyskusji. Połączenie ich jest tylko błędem „. o strzelaniuTweetuj oświadczenie Bidena na platformie.

Odkąd w zeszłym miesiącu ogłoszono Radę Dezinformacji Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nowa rada rozgniewała wielu republikanów, którzy nazwali ją „Departamentem Prawdy” i twierdzili, że będzie monitorować wolność słowa.

Komentarze Bezosa pojawiają się, gdy inflacja w USA osiągnęła najwyższy poziom od 40 lat w związku z brakiem siły roboczej i problemami z łańcuchem dostaw, które ostatnio nękają branżę preparatów dla niemowląt.

Amazon był wielokrotnie krytykowany przez Demokratów za niepłacenie wyższych podatków. A Biden wcześniej krytykował firmę w marcu zeszłego roku, mowić Ona i inne firmy zapłaciły zerowy podatek dochodowy.

CNBC wzmiankowany Amazon zapłacił 162 mln USD podatków federalnych w 2019 r., ale od 2016 r. nie był dłużny rządowi federalnemu.

Rachunek Amazona wzrósł do 1,8 miliarda dolarów w podatkach federalnych w 2020 roku, według A Raport Według Wall Street Journal, liczba ta prawdopodobnie wzrośnie w związku z planem Bidena dotyczącym ustalenia minimalnej stawki podatku od osób prawnych.