28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeff Bezos krytykuje Joe Bidena na Twitterze za inflację

Jeff Bezos krytykuje Joe Bidena na Twitterze za inflację
„Chcesz obniżyć inflację? Upewnijmy się, że najbogatsze firmy płacą sprawiedliwy udział” – powiedział Biden ćwierkanie Z jego osobistego konta w piątek wieczorem.

Bezos odpowiedział w piątek własnym tweetem, twierdząc, że nie ma związku między inflacją a podatkami od przedsiębiorstw.

„Kwestia podniesienia podatków od przedsiębiorstw to dobra rzecz do dyskusji. Poskromienie inflacji ma kluczowe znaczenie dla dyskusji. Złożenie ich wszystkich razem to po prostu zły kierunek” – powiedział Bezos. ćwierkanie.
Bezos powiedział również, że tweet Bidena powinien zostać przejrzany.Rada ds. DezinformacjiInicjatywa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Białego Domu mająca na celu ograniczenie dezinformacji, zwłaszcza na platformach społecznościowych.
Biden już wcześniej krytykował Bezosa. W maju 2020 r. Biden powiedział, że na Amazonie ”zacznij płacić podatkiW rozmowie z CNBC.

„Nie sądzę, aby jakakolwiek firma, nie obchodzi mnie, jak duża jest, Panie Wszechmogący, powinna być w stanie, w którym nie płacą podatków i zarabiają miliardy i miliardy dolarów” – powiedział Biden. który wtedy kandydował na prezydenta.

Wcześniej, w latach podatkowych 2017 i 2018, zeznania finansowe Amazona wykazały, że nie jest on winien pieniędzy z tytułu podatku dochodowego, ale raczej oczekuje zwrotu podatku od rządu federalnego.

Amazon powiedział Za rok podatkowy 2020 zapłaciłem 1,7 miliarda dolarów federalnego podatku dochodowego i 1,8 miliarda innych podatków federalnych. Powiedział również, że zapłacił 2,6 miliarda dolarów podatków stanowych i lokalnych.
Ustawa federalnego podatku dochodowego dla giganta e-commerce została oceniona w: Prawie jedna trzecia stawki podatku od osób prawnych w wysokości 21%.
A sam Bezos był w przeszłości badany pod kątem rachunków podatku od osób fizycznych – ProPublica wzmiankowany W 2020 roku miliarder nie zapłacił żadnych federalnych podatków dochodowych w latach 2007 i 2011.

Chris Isidore i Brian Fong z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.