15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwie osoby zginęły po uderzeniu przez niezwykle wysokie fale w Peru po wulkanie Tonga

LIMA, 16 stycznia (Reuters) – Dwie osoby utonęły w niedzielę u wybrzeży północnego Peru po tym, jak w kilku obszarach przybrzeżnych odnotowano niezwykle wysokie przypływy po erupcji podwodnego wulkanu na Pacyfiku w sobotę, poinformował lokalny urząd obrony cywilnej Niedziela. .

Peruwiańska Narodowa Agencja Obrony Cywilnej (IDCA) poinformowała w oświadczeniu, że dwie osoby utonęły w sobotę na plaży w rejonie Lombay.

Podwodny wulkan wybuchł w sobotę w Tonga, wywołując ostrzeżenia o tsunami i nakazy ewakuacji w Japonii oraz powodując ogromne fale na kilku wyspach Południowego Pacyfiku, gdzie zdjęcia w mediach społecznościowych pokazują fale rozbijające się o domy na plaży. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Indeci powiedział, że ponad 20 peruwiańskich portów zostało tymczasowo zamkniętych jako środek ostrożności w związku z ostrzeżeniami, że wulkan może powodować niezwykle wysokie przypływy.

Zrobione 15 stycznia 2022 r. przez japońskiego satelitę meteorologicznego Himawari-8, obsługiwanego przez Japońską Agencję Meteorologiczną, zdjęcie satelitarne Hongkongu Tonga-Hunga Habai wybucha podczas erupcji wulkanu, według Narodowej Agencji Informacyjnej. Communications Technology (NICD) i pobrane 16 stycznia 2022 z Reuters. Przewodnik po Narodowym Instytucie Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (NICT) / REUTERS

Peruwiańska policja poinformowała na Twitterze, że dwie ofiary zostały znalezione martwe przez funkcjonariuszy policji Nylamb Beach. W tym tweecie doniesiono, że „fale były nienormalne” i że nie nadaje się do kąpieli.

Nagrania telewizyjne pokazały, jak wiele domów i firm zostało zalanych przez morze na obszarach przybrzeżnych północnego i środkowego Peru.

Peruwiańska marynarka wojenna twierdzi, że ogłoszono alarm tsunami dla wybrzeża Pacyfiku.

W Japonii setki tysięcy ludzi zostało ewakuowanych w niedzielę po tym, jak fale przekraczające metr uderzyły w wybrzeże, podał NHK. Czytaj więcej

Nagrania w mediach społecznościowych pokazują, jak wielkie fale rozbijają się o domy na wybrzeżu na kilku wyspach Południowego Pacyfiku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Marco Aquino, Hugh Bronstein. Montaż przez Jane Merriman

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.