15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zimowy sztorm odwołuje tysiące lotów u wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych w Kanadzie

WASHINGTON, 16 stycznia (Reuters) – Wielka zimowa burza nawiedziła wschodnie Stany Zjednoczone w niedzielę ze śniegiem, lodem i silnymi wiatrami, powodując powszechne zakłócenia w podróży i przerwy w dostawie prądu w weekend świąteczny.

Zimowe ostrzeżenia pogodowe rozciągały się na ponad 1000 mil (1609 km) od Alabamy do Maine, a gubernatorzy Georgii, Wirginii, Karoliny Północnej i Karoliny Południowej ogłaszali sytuacje kryzysowe spowodowane burzą.

Witryna PowerOutage.US monitoruje przerwy w dostawie prądu, ponieważ ponad 200 000 domów i firm w Północnej Karolinie, Południowej Karolinie i Georgii zgłosiło przerwy w dostawie prądu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

W Karolinie Północnej odnotowano odnotowane opady śniegu w niektórych obszarach, w których w niedzielę w Raleigh zginęły dwie osoby, które straciły kontrolę nad samochodem.

Spodziewane są obfite opady śniegu na rozlewiskach Appalachów i dużych jeziorach poniżej.

Burza dotarła do Nowej Anglii przez region środkowoatlantycki w niedzielę wieczorem, ze śniegiem, lodem i w końcu spodziewanym deszczem, podała National Weather Service.

Przewiduje się, że w Kanadzie burza będzie miała 20-40 cm (8-16 cali) opadów śniegu od poniedziałku rano do poniedziałku rano w częściach południowego i wschodniego Ontario w kanadyjskiej prowincji, która dzieli część granicy ze stanem Nowy Jork. , Środowisko Kanada, powiedział.

Z powodu wariantu wirusa koronowego Omicron, zła pogoda uderzyła, gdy szkoły w Ontario zostały ponownie otwarte na zajęcia na żywo w poniedziałek po przedłużeniu ferii zimowych.

Samolot American Airlines rozbił się 26 grudnia 2021 r. w Queens w stanie Nowy Jork w USA podczas rozprzestrzeniania się wariantu wirusa Omigron Corona. Znaleziony na międzynarodowym lotnisku Kennedy’ego. REUTERS / Jeenah Moon

Według danych FlightAware, 3000 lotów zostało odwołanych w Stanach Zjednoczonych lub poza nimi w niedzielę, a 8000 lotów było opóźnionych.

READ  Co najmniej 79 zabitych i setki zaginionych w katastrofie promu w Grecji

American Airlines Group Inc. (AAL.O)Odwołano ponad 660 lotów. Odwołano ponad 90% lotów do międzynarodowego lotniska Charlotte Douglas w Karolinie Północnej, centrum American Airlines. Witryna FlightAware Pokazano.

American Airlines zapowiedziały, że umożliwi klientom dotkniętym pogodą bezpłatną zmianę harmonogramu lotów.

W Toronto, najbardziej ruchliwym lotnisku w Kanadzie, gromadzi się od 15 do 20 cm śniegu.

Ponieważ poniedziałek jest dniem Martina Luthera Kinga Jr., świętem federalnym, dla większości ludzi w Stanach Zjednoczonych jest to długi weekend.

Gubernator Gruzji Brian Kemp powiedział w niedzielę, że ludzie powinni unikać niepotrzebnych podróży na obszary dotknięte burzą.

„Zostań w domu i trzymaj się z dala od dróg, jeśli możesz dziś wieczorem i jutro rano” – powiedział Kemp na Twitterze. „Będzie to zdradliwe w wielu częściach naszego stanu”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Johna Wolfa w Waszyngtonie i Kanishki Singh w Bangalore; Dodatkowe raporty Steve’a Gormana i Dana Whitcomba w Los Angeles; Montaż przez Lisę Schumacher, Kierana Murraya i Karismę Singh

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.