15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FBI dokonało nalotu na synagogę w Teksasie, aby uwolnić zakładników, a bandyta został zabity

KOLLIVELLY, Teksas, 15 stycznia (Reuters) – Grupa ratująca zakładników FBI przybyła w sobotę wieczorem do Teksasu, aby uwolnić trzech pozostałych zakładników w synagodze w Colville w Teksasie. .

Wszyscy zakładnicy zostali bezpiecznie uwolnieni w sobotę wieczorem, a napastnik został uznany za zmarłego na konferencji prasowej przez szefa policji w Colville, Michaela Millera.

Władze twierdzą, że napastnik początkowo przetrzymywał cztery osoby jako zakładników w kongresie Beth Israel, w tym rabina. Sześć godzin później zakładnik został uwolniony bez szwanku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Krótko przed tym, jak gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił zakończenie kryzysu, lokalni reporterzy donieśli o eksplozjach, być może wybuchach i wystrzałach.

„Modlitwy zostały wysłuchane. Wszyscy zakładnicy są bezpieczni” – powiedział Abbott na Twitterze. FBI powiedziało, że potwierdziło tożsamość bandyty, ale powiedziało, że go nie ujawni. FBI odmówiło potwierdzenia przyczyny jego śmierci, twierdząc, że nadal trwa dochodzenie.

Departament Policji w Coleville powiedział, że był pierwszym, który zareagował na synagogę z zespołami SWAT w odpowiedzi na wezwania alarmowe rozpoczynające się o 10:41 rano podczas nabożeństwa szabatowego, które jest nadawane online. Negocjatorzy FBI wkrótce otworzyli kontakt z mężczyzną, który powiedział, że chce porozmawiać z kobietą w więzieniu federalnym.

Wśród zakładników nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Przez pierwsze kilka godzin mogłem słyszeć tę osobę mówiącą jednostronnie, gdy telefon pojawił się podczas transmisji na żywo na Facebooku usługi synagogi reformowanej w Coleville, około 16 mil (26 km) na północny wschód. Fort Warty. Transmisja na żywo rozłączona EST (2000 GMT) o 15:00.

Przed końcem transmisji na żywo w Fort Worth Star-Telegram poinformował, że mężczyzna był słyszany, jak rozmawiał i mówił o religii i swojej siostrze. Gazeta powiedziała, że ​​nie chce, aby ktokolwiek został ranny, i była w stanie usłyszeć, jak osoba powtarza, że ​​wierzy, iż umrze.

Kryzys został wyjaśniony prezydentowi Joe Bidenowi i premierowi Izraela Naphtali Bennett Powiedział Modlił się na Twitterze o bezpieczeństwo zakładników.

Barry Clomps, członek rady od jej powstania w 1999 roku, powiedział, że dołączył do transmisji na żywo.

„To było okropne słyszeć i widzieć” – powiedział Clombus w wywiadzie telefonicznym.

Urzędnik USA powiedział ABC News, że zakładnikami był brat pakistańskiej neurobiolog Afia Siddiqui, który odsiedział 86 lat w więzieniu w 2010 roku za strzelanie do martwych żołnierzy i agentów FBI. Domaga się jej uwolnienia.

Siddiqui jest przetrzymywany w więzieniu federalnym w rejonie Fort Worth. Adwokat reprezentujący Siddiqui, Marwa Elpiali, powiedziała CNN, że osoba ta nie była bratem Siddiquiego. Zaapelował do mężczyzny o uwolnienie zakładników, mówiąc, że rodzina Siddiqui potępiła jego „przerażające” działania.

Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR), grupa amerykańskich prawników muzułmańskich, potępiła działania tego człowieka.

„Ten niedawny antysemicki atak na żydowskich Amerykanów modlących się w synagodze jest czystym złem” – powiedział CAIR w oświadczeniu.

Clombus powiedział, że nie był świadomy żadnych poważnych zagrożeń dla rady.

„Nie mamy pracownika ochrony, ale muszę przyznać, że mam bardzo dobre relacje z lokalną policją” – powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Shelby Dopper i Arama Rostona, Daphne Saletakis, Jonathana Allena i Valerie Volkovici w Colliville w Teksasie; Dodatkowe raporty Andrei Shahalal i Marys Richter; Montaż dokonali Jonathan Odyssey, Leslie Adler i Tom Hawk

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.