24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Iowa i New Hampshire mogą stracić pierwsze miejsce w głównym kalendarzu?

Czy Iowa i New Hampshire mogą stracić pierwsze miejsce w głównym kalendarzu?

Przez lata Demokraci w Iowa i New Hampshire spotykali się z krytyką ze strony innych członków partii, którzy twierdzili, że oba stany nie były rasowo różne, aby rozpocząć proces nominacji Demokratów.

Jednak po katastrofalnym cyklu 2020 r. urzędnicy stanu Iowa mieli trudności z zaplanowaniem głosowania i oba stany nie przewidziały ostatecznego zwycięstwa prezydenta Bidena, a przywódcy demokratów z nową pilnością zastanawiali się, czy znieść cenne prawo polityczne obu stanów: ich tradycyjne prawo polityczne. Okoń na początku kalendarza prezydenckiego partii.

Oczekuje się, że szereg pomysłów zostanie wysłuchanych w piątek przez komisję regulaminową Komitetu Narodowego Demokratów, która zarządza procesem nominacji. Jeden wzywa do procesu aplikacyjnego dla państw w oparciu o szereg kryteriów, w tym różnorodność. Innym pomysłem podniesionym na styczniowym spotkaniu było połączenie czterech stanów obecnych stanów, w których odbywa się wczesne głosowanie: Iowa, New Hampshire, Południowa Karolina i Nevada w pierwszy dzień głosowania przed Super Wtorkiem.

Debata nabrała pilnego charakteru w odpowiedzi na nieustanną krytykę ze strony aktywistów, wybieranych urzędników i regulaminów oraz niektórych członków Rady Legislacyjnej. Pojawiły się obawy, że kaukaska organizacja w Iowa znosi prawo wyborcze niektórych wyborców i że Iowa czy New Hampshire nie są wystarczająco zróżnicowane rasowo, by działać na rzecz demokratycznego głosowania.

W ostatnim cyklu wyborczym wyzwania logistyczne, w tym spóźnione głosowania i niedokładne dane, uwypukliły niedociągnięcia kaukaskiego procesu w stanie Iowa i pomyliły umiejętność wskazania zwycięzcy.

„Dla mnie nie chodzi o państwo, nie chodzi o karanie” – powiedziała Mo Elidi, była rzeczniczka Demokratycznego Komitetu Narodowego i członkini komisji ds. zasad i prawa Hillary Clinton.

„Mamy możliwość pokazania naszych wartości w naszym procesie” – pan. – powiedziała elita. „Biorąc pod uwagę różnorodność, treść i zadanie DNC polega na wyborze Demokratów, aby postawili naszych ludzi przed jak największą liczbą stanów wojennych”.

READ  Prawnicy Trumpa spotkali się ze specjalnym doradcą w Departamencie Sprawiedliwości podczas przesłuchania dokumentów

Członkom Komisji Regulaminowej i Prawnej, z których wielu nie odpowiedziało na prośby o komentarz, powiedziano, że można od nich oczekiwać pracy w tej sprawie przez całe lato w celu ustalenia solidnego kalendarza spotkań na jesień.

„Nie jesteśmy blisko podjęcia decyzji”, powiedziała Donna Brazil, była przewodnicząca Demokratycznego Komitetu Narodowego, która zasiada w radzie prawnej i regulaminowej. W piątek powiedział: „rozpoczynamy rozmowę”.

W styczniu podczas wirtualnego spotkania tej samej organizacji pan. Elite i inni, opowiedzieli się za modyfikacją zalecanego kalendarza i spotkali się ze stosunkowo niewielką reakcją – niektórzy członkowie uznali to nawet za znak uznania ze strony przedstawicieli Iowa i New Hampshire. Pewna zmiana może być nieunikniona.

Urzędnicy stanowi w Iowa i New Hampshire stanowczo sprzeciwiali się poprzednim propozycjom zmniejszenia nacisku na kalendarz nominacji partii, publicznie i prywatnie sprzymierzając się z sojusznikami, ale członkowie komisji twierdzą, że jeszcze tego nie zaczęli. Powiedzieli jednak, że jakakolwiek zmiana w systemie ma wykazać, że partia dostrzega znaczenie mniejszych stanów i wyborców wiejskich.

Scott Brennan, członek Komisji Zasad i Prawnej w stanie Iowa, nie odpowiedział na prośbę o komentarz, ale przekonywał, że po styczniowym spotkaniu status małego stanu Iowa pozwolił politykom prosperować dzięki przełamaniu bariery.

„Barack Obama był w stanie przyjechać do Iowa, mało znany senator z Illinois, i ostatecznie został kandydatem” – Mr. Brennan powiedział wtedy.

Pan. Brennan jest teraz sekretarzem ds. transportu w South Bend w stanie Indiana. Wspomniano również byłego burmistrza Pete’a Buttigiega. Kiedy Iowa Caucasus był zaplanowany na 2020 rok, z niewielkim zwycięstwem nad senatorem Vermont Berniem Sandersem, prawyborami prezydenckimi lub pierwszym kandydatem gejów, który wygrał na Kaukazie, Mr.

„Tacy ludzie naprawdę mają szansę zabłysnąć” – Mr. – powiedziała Brennan. „Gdyby Iowa nie była na czele tego procesu, myślę, że to by zniknęło”.

READ  Przed wizytą Trumpa w Nowym Jorku Adams ostrzega protestujących, by się zachowywali

Pani Brazil, pierwsza czarnoskóra kobieta, która przeprowadziła dużą kampanię prezydencką w 2000 r., powiedziała, że ​​partia odniosła korzyści, gdy takie stany jak Nevada i Karolina Południowa zostały włączone do proponowanej listy, aby poprawić reprezentację czarnych i łacińskich wyborców.

„Bardzo ważne jest, aby nasz główny kalendarz odzwierciedlał te wartości” – powiedział podczas styczniowego spotkania Komisji ds. Regulaminu w Brazylii. „Chcemy podziękować Karolinie Południowej i Nevadzie za dostarczanie nam przez lata wysokiej jakości kandydatów. Ta różnorodność podniosła partię i wartości, które wyznajemy jako obywatele amerykańscy.

Wcześniejsze próby zmiany kalendarza spotkań, aby umniejszyć znaczenie Iowa i New Hampshire, natrafiły na polityczne blokady. Ambitni wybrani urzędnicy, często śledzący następny cykl wyborów prezydenckich, starali się nie denerwować urzędników stanowych w Iowa i New Hampshire, którzy historycznie bronili pierwszej pozycji swojego kraju z niezwykłą pilnością. Republikanie, zdając sobie sprawę, że są zadłużeni wobec elektoratu w tych stanach, łagodzą krytykę jeszcze zanim partia osiągnie najwyższy poziom.

Ale pan Biden nie ma takiego obowiązku. W 2020 roku, po Billu Clintonie w 1992 roku, został pierwszym Demokratą, który wygrał kandydata partii na prezydenta bez zwycięstwa w Iowa czy New Hampshire. W noc prawyborów w New Hampshire – Mr. Biden zajął piąte miejsce – uciekł do Południowej Karoliny i argumentował przeciwko znaczeniu Iowa i New Hampshire, podkreślając niedobór czarnych wyborców w tych stanach.

„Dzisiaj usłyszałem z pierwszych dwóch stanów, a nie ze wszystkich krajów”, Mr. Biden powiedział wtedy. „Do tej pory nie słyszeliśmy od społeczności afroamerykańskiej, twierdzy demokratów”.

Odniósł miażdżące zwycięstwo w szkole podstawowej w Południowej Karolinie.