15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Skonfiskowane przez włoską policję finansową rosyjska oligarchia Megałódź Andrieja Melnishenko przypływa w piątek wieczorem do Triestu we Włoszech.

Guardia de Finance ogłosiła komunikat w oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem. Raport stwierdza, że ​​łódź, znana jako „SY A”, była przechowywana w porcie w Trieście.

Szacuje się, że jest wart około 530 milionów euro lub 578 milionów dolarów, dodaje raport. Według producenta jest to jedna z największych super łodzi na świecie Nobiskrug.

Film wydany przez policję finansową pokazuje agentów wchodzących na pokład łodzi.

Melnishenko została zatwierdzona przez Unię Europejską 9 marca w ramach rozszerzonego embarga na rosyjską oligarchię. Według UE jest właścicielem Grupy EuroChem, dużego producenta nawozów, oraz koncernu węglowego SUEK.

w Decyzja Rady UEUznając sankcje nałożone na Melnishenko, oni i 36 innych liderów biznesu spotkali się po inwazji na Ukrainę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, aby omówić potencjalne skutki gospodarcze sankcji UE i USA.

„Jego zaproszenie do udziału w tym spotkaniu pokazuje, że jest on członkiem bliskiego kręgu Władimira Putina i że wspiera lub wdraża działania lub polityki, które podważają lub zagrażają integralności regionalnej, suwerenności i niezależności Ukrainy. Stabilność i bezpieczeństwo na Ukrainie” – podsumowała Rada UE. .

„Pokazuje również, że jest on jednym z czołowych biznesmenów w sektorze gospodarczym, zapewniającym znaczne źródło dochodów rosyjskiemu rządowi odpowiedzialnemu za aneksję Krymu i niestabilność Ukrainy”.

Wiadomości pochodzą od wielu rosyjskich elit Walczą Przenieś i sprzedaj aktywa w środku Rosji Inwazja na Ukrainę.

Kilka dni po tym, jak ogłosił to rosyjska oligarchia i właściciel Chelsea FC, Roman Abramowicz On sprzeda Klub piłkarski z Wielkiej Brytanii dodaje 55-latka do swojej listy Dozwolone osoby W ramach starań o „izolację” Putina.

3 marca francuskie Ministerstwo Finansów ogłosiło przejęcie państwowej łodzi rosyjska oligarchia I CEO Rosnieft, rosyjska firma naftowa Igora Czeczina.

READ  Dwanaście osób, w tym ośmioro dzieci, zginęło w pożarze Filadelfii w Fermont

UE pozwoliła Czeczenowi na początku tego tygodnia, opisując go jako „jednego z najbardziej zaufanych i bliskich doradców Putina, a także jego osobistego przyjaciela”.

Cara Schannel z CNN, Jessica Schneider, Amy Wooddat i Niamey Kennedy poinformowały o tym poście.