23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W „wojnie na zniszczenie” zginęło 1300 ukraińskich żołnierzy.

W „wojnie na zniszczenie” zginęło 1300 ukraińskich żołnierzy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński powiedział w sobotę, że nazwał „wojną na zagładę”, w której siły rosyjskie zabiły około 1300 ukraińskich żołnierzy.Rekord New York Timesa.

Włączanie wiadomości: Rosną siły rosyjskie Agresywna kampania Wojska przybyły na Ukrainę w promieniu 25 kilometrów od centrum miasta, w tym do Kijowa.

  • Żeleński powiedział również, że siły rosyjskie muszą zniszczyć Kijów, aby zdobyć stolicę.
  • „Teraz, jeśli Rosja zmobilizuje setki tysięcy ludzi, jeśli przybędą z setkami lub tysiącami czołgów, zajmą Kijów. Rozumiemy” – powiedział.
  • „Historia już pokazała, jak naród ukraiński stawiał opór tym najeźdźcom” – powiedział Żeleński w niedawnym przemówieniu. „Bez względu na to, jak trudne jest dla nas, nie mamy prawa zmniejszać powagi bezpieczeństwa”.
  • Żeleński zaproponował spotkanie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem w Izraelu, mówiąc, że premier Izraela Naphtali Bennett mógłby pełnić rolę mediatora.

Stan gry: W sobotę kanclerz Niemiec Olaf Scholes i prezydent Francji Emmanuel Macron wezwali Putina do wezwania do natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie podczas 75-minutowej rozmowy z prezydentem Rosji. poinformował CNN.

  • Według rzecznika niemieckiego rządu Stephena Hephaestusa przywódcy wezwali Putina do „dążenia do dyplomatycznego rozwiązania konfliktu”.
  • CNN mówi, że rozmowa Scholza i Macrona z Putinem jest częścią międzynarodowych wysiłków na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie.

Duży obraz: Setki demonstrantów wyszło w sobotę na ulice w Melitopolu na południu Ukrainy, aby zaprotestować przeciwko zatrzymaniu burmistrza miasta przez siły rosyjskie w piątek. poinformował CNN.

Głębiej:

Od redakcji: To rozwijająca się historia. Sprawdź, czy są aktualizacje.

READ  Sędzia orzeka na korzyść młodzieży w przełomowym procesie klimatycznym w Montanie