24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twój samochód leasingowy w 2019 r. będzie o 7200 USD wyższy niż oczekiwano

Twój samochód leasingowy w 2019 r. będzie o 7200 USD wyższy niż oczekiwano

Fg Biznes | Isztak | Obrazy Getty

Zrozum, że jeśli Twoja trzyletnia umowa najmu wkrótce wygaśnie, Twój samochód może być wart więcej niż myślisz.

Według badań przeprowadzonych przez Edmunds.com, średnia wartość sprzedaży w 2022 r. dla pojazdów z roku modelowego 2019 jest o 33% wyższa niż wcześniej ustalona wartość rezydualna (7208 USD). Oznacza to, że zwykle możesz zarabiać na samochodzie, który zwracasz do dealera.

„Wartości te są zupełnie inne niż szacunki wartości rezydualnej” – powiedział Evan Truy, starszy menedżer ds. wywiadu w Edmonds. „To dobra rzecz dla każdego, kto bierze dzierżawę”.

Więcej ze środków osobistych:
Roczne mogą stać się domyślną inwestycją w 401 (k) s
Ustępujący? Musimy zarządzać tym dużym ryzykiem
Co pracownicy zdalni muszą wiedzieć o swoich podatkach?

Globalny niedobór mikroprocesorów – kluczowych komponentów potrzebnych do obsługi dzisiejszych samochodów – nadal utrudnia producentom produkcję nowych pojazdów, co przekłada się na przepełnienie. Może dojść do wojny rosyjsko-ukraińskiej Jeszcze bardziej zakłóci łańcuch dostaw produkcji Doprowadzi również do większej liczby cięć w produkcji.

Według najnowszych danych Urzędu Statystyki Pracy, popyt na rynku samochodów używanych nadal rośnie. Według firmy zajmującej się sprzedażą samochodów średnia cena samochodu w wieku od 1 do 3 lat wynosi ponad 41 000 USD, czyli o 50% więcej niż 27 300 USD w styczniu 2020 r. (przed epidemią). Drugi pilot.

Wśród samochodów luksusowych, Lexus IS 300 z 2019 roku jest na czele listy, odnotowując największą poprawę między swoją obecną wartością handlową a wartością rezydualną przyznaną na początku leasingu. Według Edmondsa, cena samochodu wynosi obecnie 31 521 USD, co stanowi o 46% więcej niż szacowana pozostała wartość 21 653 USD.

W przypadku dużych pojazdów Ford Mustang jest bardziej opłacalny: jego średnia wartość handlowa wynosi 29 215 USD, czyli o 68% więcej niż pozostała wartość 17 363 USD.

READ  Właściciel sklepu, który sprzedał zwycięski kupon Powerball, jest teraz sam milionerem

Przy tych nieoczekiwanie wysokich wartościach możesz mieć możliwość skorzystania z tego dodatniego kapitału po wygaśnięciu umowy najmu.

Na początek rozsądnie jest kupić go pod koniec leasingu, ponieważ kupując go od dealera, otrzymasz samochód po znacznie niższej cenie.

„Jeśli nie chcesz zajmować się walką o zapasy lub Opłaca się [sticker price] Jeśli chodzi o nowy samochód, spójrz na kupno, „Drew powiedział.” Jest to znacznie tańsze niż wyjście i kupno innego pojazdu.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy możesz zainwestować kapitał akcyjny w samochód – komercyjny lub gotówkowy – zacznij od sprawdzenia, ile jest wart Twój pojazd. Możesz to zrobić na stronach takich jak Carfax.com lub Edmunds. Zazwyczaj cena detaliczna będzie o kilka tysięcy dolarów wyższa niż ta, którą otrzymujesz, handlując nią lub sprzedając ją u dealera, powiedział Trurie.

Jeśli czekasz do końca najmu (ta informacja znajduje się w Twojej umowie), zazwyczaj będziesz musiał określić kwotę zakupu równą wartości rezydualnej. Możesz go kupić z wyprzedzeniem, jednak może to być płatne. Pojazd można wydzierżawić, a następnie odsprzedać na wolnym rynku.

Dodatkowo upewnij się, że Twoja instytucja finansowa umożliwia sprzedaż samochodu dowolnemu dealerowi (tzw. zakupy od osób trzecich).

Niektórzy producenci samochodów ograniczyli tę praktykę Będziesz także musiał zwrócić samochód do jednego z dealerów tej marki (tj. zwrócić Hondę do dealera Hondy).

Jeśli możesz sprzedać samochód gdzie indziej, możesz go kupić u dealerów używanych samochodów, aby zobaczyć, gdzie możesz uzyskać więcej, powiedział Trurie. Jeśli nie możesz dokonać zakupu przez osobę trzecią, spróbuj odsprzedać samochód jednemu z dealerów tej samej marki, zamiast zwracać go po zakończeniu leasingu.