15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co oznacza dla Ciebie podwyżka stopy Fed

Co oznacza dla Ciebie podwyżka stopy Fed

Chociaż nadchodzi typowy ciąg samochodu wzloty Oczekuje się, że od 2012 r. ostatni wzrost nie przyniesie znaczącej różnicy – przynajmniej jeszcze nie.

„Oprocentowanie kredytów samochodowych wzrosną, gdy Fed podniesie stopy procentowe, ale nie będzie to problemem dla kupujących samochody, ponieważ ma to ograniczony wpływ na miesięczne płatności” – powiedział McBride, dodając, że różnica wynosi ćwierć procenta. punkt pożyczki w wysokości 25 000 USD to 3 dolary miesięcznie. „Nikt nie będzie musiał zmniejszać rozmiaru SUV-a do kompaktowego ze względu na wyższe ceny” – powiedział.

Wiele osób ukryło dodatkowe pieniądze na swoich kontach bankowych w ciągu ostatnich dwóch lat, ale to, czy wzrost stawki przełoży się na bardziej atrakcyjny zwrot, zależy od rodzaju posiadanego konta i organizacji, z którą pracujesz.

Wzrost standardu Fed często oznacza, że ​​banki będą płacić wyższe odsetki od depozytów – ale niekoniecznie od razu. Banki mają tendencję do podnoszenia stóp procentowych, gdy chcą wnieść więcej pieniędzy, ale duże banki faktycznie mają dużo depozytów. To daje im Mała zachęta do płacenia większej liczby deponentów.

Małe banki i banki internetowe mają tendencję do Płać lepsze stawki Szybciej niż duże instytucje, według Kena Tomina, założyciela DepositAccounts.com, części LendingTree. Dodał, że niektóre z nich, zwłaszcza ramiona oszczędnościowe banków kart kredytowych, w tym Capital One i American Express, już zaczęły nieco podnosić swoje stawki.

Ale ogólnie rzecz biorąc, stawki są nadal bardzo niskie. Według serwisu DepositAccounts.com przeciętne konto oszczędnościowe online płaciło w marcu zaledwie 0,49%; Średnia wynosiła 0,48 rok temu. W tradycyjnych bankach średnie konto oszczędnościowe wypłacane w marcu wynosiło 0,12%, nieco mniej niż 0,15 rok wcześniej.

Certyfikaty depozytowe, które mają tendencję do śledzenia podobnie datowanych bonów skarbowych, zaczynają nieco rosnąć, szczególnie wśród banków internetowych: Średni roczny certyfikat depozytowy w bankach internetowych wynosi 0,67 procent w marcu, w porównaniu z 0,51 procent w styczniu. , podczas gdy średnia pięcioletnia wartość certyfikatu depozytowego wynosi 1,08%, w porównaniu z 0,86% w styczniu.

READ  Jim Cramer przewiduje, że te 5 organizacji charytatywnych odbije się „po zakończeniu dymu”