26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chińska gwiazda tenisa Peng Shuai mówi prezydentowi olimpijskiemu, że jest bezpieczny podczas rozmowy wideo, ale obawy pozostają

Chińska gwiazda tenisa Peng Shuai przeprowadziła wideorozmowę z szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, ale Związek Tenisowy Kobiet powiedział w poniedziałek, że jest o niego zaniepokojony.

Od czasu zniknięcia Penga, byłego gracza numer jeden w rozgrywkach deblowych, z oczu opinii publicznej, zainteresowanie nim na arenie międzynarodowej rośnie. Były najwyższy chiński urzędnik został oskarżony o molestowanie seksualne. Zdjęcia i filmy przedstawiające restaurację w Pekinie i mecz tenisa dla dzieci zostały rzekomo opublikowane w weekend przez chińskie media państwowe i organizatorów turniejów. Niewiele zrobił, aby złagodzić strach Dla jej bezpieczeństwa.

„Miło było zobaczyć Peng Shuai w ostatnich filmach, ale nie rozwiały one ani nie rozwiały obaw WTA dotyczących jego zdolności do komunikowania się bez cenzury, przymusu i jego dobrego samopoczucia” – powiedziała rzeczniczka WTA w e-mailu do Reutera.

„Rozmowa Penga z MKOl nie zmieniła naszego apelu o pełne, uczciwe i przejrzyste śledztwo w sprawie zarzutów molestowania seksualnego, które jest kwestią, która wzbudziła nasze początkowe obawy” – powiedział rzecznik.

Peng omówił swoje bezpieczeństwo z prezydentem MKOl Thomasem Bachem i dwoma urzędnikami MKOl podczas 30-minutowej wideokonferencji. Organizacja ogłosiła w niedzielę. Nie jest jasne, kiedy odbyło się wezwanie.

„Wyjaśnił, że jest bezpieczny i zdrowy i mieszka w swoim domu w Pekinie, ale tym razem należy uszanować jego prywatność” – powiedział MKOl. „Dlatego teraz chce spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną”.

Emma Derho, przewodnicząca Komisji Lekkoatletycznej MKOl, powiedziała, że ​​Peng czuł się „dobrze” podczas rozmowy.

„Wydawała się zrelaksowana”, powiedział Derho. „Zaoferowałem jej nasze wsparcie i dla jej wygody będę w kontakcie w każdej chwili. Była otwarcie wdzięczna”.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bagh rozmawiał podczas wideorozmowy z chińską gwiazdą tenisa Peng Shuai. Via Greg Martin / IOC AFP – Getty Images

Gwiazdy tenisa na całym świecie wyraziły w zeszłym tygodniu zaniepokojenie Peng, rozpowszechniając hashtag #GdzieIsPengShuai w mediach społecznościowych. Obawiali się o jej bezpieczeństwo, kiedy to powiedziała Były wicepremier Zhang Gouli, po siedemdziesiątce, wykorzystał go seksualnie Podczas związku, który był nieobecny, gdy był na stanowisku.

READ  Fannie Willis staje w obliczu wstrząsów podczas procesu Trumpa w Gruzji

Peng przedstawił zarzuty w poście z 2 listopada na Weibo, chińskim serwisie społecznościowym, takim jak Twitter. Wkrótce został usunięty, a dyskusja w mediach społecznościowych została anulowana przez audytorów.

Zhang był kiedyś jednym z najpotężniejszych chińskich urzędników za prezydenta Xi Jinpinga. Przeszedł na emeryturę w 2018 roku i nie może komentować tej sprawy.

NBC News nie obejrzało posta przed usunięciem go z konta bankowego, które ma ponad pół miliona obserwujących. Nie jest jasne, czy usunął zapis, czy też został usunięty przez chińskich audytorów.

W zeszłym tygodniu chińska telewizja państwowa wydała oświadczenie w języku angielskim.

Niektórzy z nich Największe nazwiska w tenisie, Później ostrzegli, że Peng nie był widziany publicznie, odkąd postawił zarzuty, w tym Naomi Osaka, Serena Williams i Novak Djokovic.

Biały Dom powiedział w piątkowym oświadczeniu, że jest „głęboko zaniepokojony zniknięciem Peng Shuai”. Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała do zbadania miejsca pobytu Penga i dowodów na jego dobre samopoczucie oraz zarzutów molestowania seksualnego.

W zeszłym tygodniu rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprzeczył, jakoby był świadomy oburzenia.

Steve Simon, prezes Women’s Tennis Association lub WTA, powiedział w zeszłym tygodniu, że otrzymał e-mail od Benghazi, że odpoczywa w domu i nie zaginął. Ale Simon wątpił w autentyczność e-maila, mówiąc, że „wielokrotnie próbował skontaktować się z nią za pośrednictwem różnych komunikatów, bezskutecznie”.

„Trudno mi uwierzyć, że Peng Shuai rzeczywiście napisał e-mail, który otrzymaliśmy, albo to, co według niego było powodem”, powiedział Simon. „Świat potrzebuje niezależnych i weryfikowalnych dowodów na to, że jest bezpieczny”.

Indywidualnie Raport Simon powiedział, że stosunki WTA z Chinami są „na rozdrożu” po tym, jak chińskie media państwowe opublikowały wideo przedstawiające Penga w pekińskiej restauracji.

„Chociaż widok jej jest pozytywny, nie jest jasne, czy może podejmować własne decyzje i działania niezależnie, bez przymusu lub interwencji z zewnątrz” – powiedział. „Sam ten film nie wystarczy”.

READ  Republikanie z Senatu USA blokują ustawę pomocową dla Ukrainy i Izraela w związku ze sporem granicznym

Peng, który zdobył tytuły deblowe na Wimbledonie i French Open w 2013 i 2014 roku, był w ostatnich latach jedną z największych chińskich gwiazd tenisa.

Jego sytuacja ilustruje narastający problem firm sportowych, które próbują zrównoważyć szersze możliwości biznesowe Chin z obawami o szeroko krytykowaną sytuację Pekinu w zakresie praw człowieka i cenzury.

Szymon Powiedziałem CNN w zeszłym tygodniu Jeśli zarzuty Penga nie zostaną w pełni zbadane, WTA rozważy zorganizowanie meczów o wartości milionów dolarów z Chin.

„To coś więcej niż biznes” – powiedział. „Kobiety należy szanować, a nie cenzurować”.