15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chińska gwiazda tenisa Peng Shuai mówi prezydentowi olimpijskiemu, że jest bezpieczny podczas rozmowy wideo, ale obawy pozostają

Chińska gwiazda tenisa Peng Shuai przeprowadziła wideorozmowę z szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, ale Związek Tenisowy Kobiet powiedział w poniedziałek, że jest o niego zaniepokojony.

Od czasu zniknięcia Penga, byłego gracza numer jeden w rozgrywkach deblowych, z oczu opinii publicznej, zainteresowanie nim na arenie międzynarodowej rośnie. Były najwyższy chiński urzędnik został oskarżony o molestowanie seksualne. Zdjęcia i filmy przedstawiające restaurację w Pekinie i mecz tenisa dla dzieci zostały rzekomo opublikowane w weekend przez chińskie media państwowe i organizatorów turniejów. Niewiele zrobił, aby złagodzić strach Dla jej bezpieczeństwa.

„Miło było zobaczyć Peng Shuai w ostatnich filmach, ale nie rozwiały one ani nie rozwiały obaw WTA dotyczących jego zdolności do komunikowania się bez cenzury, przymusu i jego dobrego samopoczucia” – powiedziała rzeczniczka WTA w e-mailu do Reutera.

„Rozmowa Penga z MKOl nie zmieniła naszego apelu o pełne, uczciwe i przejrzyste śledztwo w sprawie zarzutów molestowania seksualnego, które jest kwestią, która wzbudziła nasze początkowe obawy” – powiedział rzecznik.

Peng omówił swoje bezpieczeństwo z prezydentem MKOl Thomasem Bachem i dwoma urzędnikami MKOl podczas 30-minutowej wideokonferencji. Organizacja ogłosiła w niedzielę. Nie jest jasne, kiedy odbyło się wezwanie.

„Wyjaśnił, że jest bezpieczny i zdrowy i mieszka w swoim domu w Pekinie, ale tym razem należy uszanować jego prywatność” – powiedział MKOl. „Dlatego teraz chce spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną”.

Emma Derho, przewodnicząca Komisji Lekkoatletycznej MKOl, powiedziała, że ​​Peng czuł się „dobrze” podczas rozmowy.

„Wydawała się zrelaksowana”, powiedział Derho. „Zaoferowałem jej nasze wsparcie i dla jej wygody będę w kontakcie w każdej chwili. Była otwarcie wdzięczna”.

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bagh rozmawiał podczas wideorozmowy z chińską gwiazdą tenisa Peng Shuai. Via Greg Martin / IOC AFP – Getty Images

Gwiazdy tenisa na całym świecie wyraziły w zeszłym tygodniu zaniepokojenie Peng, rozpowszechniając hashtag #GdzieIsPengShuai w mediach społecznościowych. Obawiali się o jej bezpieczeństwo, kiedy to powiedziała Były wicepremier Zhang Gouli, po siedemdziesiątce, wykorzystał go seksualnie Podczas związku, który był nieobecny, gdy był na stanowisku.

READ  Chińskie samoloty przekraczają środkową linię Cieśniny Tajwańskiej

Peng przedstawił zarzuty w poście z 2 listopada na Weibo, chińskim serwisie społecznościowym, takim jak Twitter. Wkrótce został usunięty, a dyskusja w mediach społecznościowych została anulowana przez audytorów.

Zhang był kiedyś jednym z najpotężniejszych chińskich urzędników za prezydenta Xi Jinpinga. Przeszedł na emeryturę w 2018 roku i nie może komentować tej sprawy.

NBC News nie obejrzało posta przed usunięciem go z konta bankowego, które ma ponad pół miliona obserwujących. Nie jest jasne, czy usunął zapis, czy też został usunięty przez chińskich audytorów.

W zeszłym tygodniu chińska telewizja państwowa wydała oświadczenie w języku angielskim.

Niektórzy z nich Największe nazwiska w tenisie, Później ostrzegli, że Peng nie był widziany publicznie, odkąd postawił zarzuty, w tym Naomi Osaka, Serena Williams i Novak Djokovic.

Biały Dom powiedział w piątkowym oświadczeniu, że jest „głęboko zaniepokojony zniknięciem Peng Shuai”. Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała do zbadania miejsca pobytu Penga i dowodów na jego dobre samopoczucie oraz zarzutów molestowania seksualnego.

W zeszłym tygodniu rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaprzeczył, jakoby był świadomy oburzenia.

Steve Simon, prezes Women’s Tennis Association lub WTA, powiedział w zeszłym tygodniu, że otrzymał e-mail od Benghazi, że odpoczywa w domu i nie zaginął. Ale Simon wątpił w autentyczność e-maila, mówiąc, że „wielokrotnie próbował skontaktować się z nią za pośrednictwem różnych komunikatów, bezskutecznie”.

„Trudno mi uwierzyć, że Peng Shuai rzeczywiście napisał e-mail, który otrzymaliśmy, albo to, co według niego było powodem”, powiedział Simon. „Świat potrzebuje niezależnych i weryfikowalnych dowodów na to, że jest bezpieczny”.

Indywidualnie Raport Simon powiedział, że stosunki WTA z Chinami są „na rozdrożu” po tym, jak chińskie media państwowe opublikowały wideo przedstawiające Penga w pekińskiej restauracji.

„Chociaż widok jej jest pozytywny, nie jest jasne, czy może podejmować własne decyzje i działania niezależnie, bez przymusu lub interwencji z zewnątrz” – powiedział. „Sam ten film nie wystarczy”.

READ  Emerytowany nauczyciel czerpie inspirację z zmagań Kolumbii. Eric Adams nazwał ją buntowniczką z zewnątrz

Peng, który zdobył tytuły deblowe na Wimbledonie i French Open w 2013 i 2014 roku, był w ostatnich latach jedną z największych chińskich gwiazd tenisa.

Jego sytuacja ilustruje narastający problem firm sportowych, które próbują zrównoważyć szersze możliwości biznesowe Chin z obawami o szeroko krytykowaną sytuację Pekinu w zakresie praw człowieka i cenzury.

Szymon Powiedziałem CNN w zeszłym tygodniu Jeśli zarzuty Penga nie zostaną w pełni zbadane, WTA rozważy zorganizowanie meczów o wartości milionów dolarów z Chin.

„To coś więcej niż biznes” – powiedział. „Kobiety należy szanować, a nie cenzurować”.