15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W podziękowaniu, przypadki wirusów w USA znów rosną

Doktor epidemiologii na Uniwersytecie Illinois. Rebecca Smith powiedziała, że ​​planuje podróżować z dziećmi samochodem, aby odwiedzić rodzinę, ale będzie eksperymentować przed i po.

„Ludzie chcą wrócić do normalności. Rozumiemy to – są sposoby, aby zrobić to bezpiecznie” – powiedział.

Jednak dr. Smith powiedział, że spodziewa się, że epidemia w Illinois będzie nadal się nasilać, gdy wirus rozprzestrzenia się na środkowy zachód i północno-wschodnie stany, unikając najgorszego scenariusza letniego powstania. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zgłoszeń nowych przypadków wzrosła o ponad 40 procent Pensylwania, Ponad 80 procent Massachusetts I 70 procent Indiana.

Wskaźniki infekcji nadal są wysokie na Zachodzie, w tym Arizona I Nowy Meksyk, Miejsca, w których liczba hospitalizacji rośnie, oraz Alaska I Wyoming, który zaczął się poprawiać po wytrzymaniu poważnych eksplozji. Ale wskaźniki zachorowań w Kalifornii są stosunkowo niskie, a region jest ciężko dotknięty latem, ponieważ znajdują się na południu.

Przed Świętem Dziękczynienia 2020 kraj zgłaszał 175 000 nowych infekcji dziennie i znajdował się w środku najgorszego wybuchu epidemii. Szczepionki są jeszcze kilka tygodni przed zatwierdzeniem, wiele szkół jest zamkniętych, a szybkie testy w domu są rzadkie. Ale pomimo ostrzeżenia naukowców, że Covid-19 prawdopodobnie nie zniknie całkowicie, panowało wówczas powszechne przekonanie, że szczepionki zmienią wirusa w refleksję w codziennym życiu.

„W zeszłym roku było tak źle”, powiedział Kirk Burroughs, 26-letni sanitariusz z Unity w stanie Maine, który powiedział, że planuje zostać w domu na kolejne Święto Dziękczynienia. „Myślę, że w tym roku będzie źle”.

Opisanie, jak długo karetki pogotowia z pacjentami z koronawirusem zostali przewiezieni do szpitali oddalonych o kilka godzin. Burroughs powiedział, że uważa, że ​​wielu ludzi obniżyło swoje bezpieczeństwo w miarę trwania epidemii. Maine Rutynowo zgłasza ponad 700 nowych przypadków dziennie, co jest dużą liczbą od początku wybuchu epidemii, a liczba przyjęć do szpitala osiągnęła rekordowy poziom.

READ  Sędzia z Arizony odrzuca wniosek Kari Lake o unieważnienie jej przegranej w wyborach