15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakłady Bidena Fed w Powell doprowadzi do pełnego ożywienia gospodarczego w USA

WASZYNGTON, 22 listopada (Reuters) – Prezydent USA Joe Biden został w poniedziałek mianowany przewodniczącym Rezerwy Federalnej. Jerome Powell A Drugi okres czteroletni, Zakończenie stabilizacji byłego bankiera inwestycyjnego w celu przeprowadzenia najważniejszej od lat 70. restrukturyzacji polityki pieniężnej Prowadzi gospodarkę Od kryzysu epidemicznego.

Lale BrinardBiały Dom ogłosił, że kolejnym czołowym kandydatem do Zarządu Rezerwy Federalnej będzie wiceprezes.

Łącznie zalecenia łączą dwóch graczy i współpracowników polityki pieniężnej Ostatnia renowacja Zmiana polityki Banku Centralnego Nacisk na miejsca pracy Główny nacisk kładziony jest na inflację, która została ustanowiona cztery dekady temu. Równocześnie z zapewnieniem, że ostatnia silna inflacja się nie zakorzeni, ich wyzwaniem będzie utrzymanie wzrostu zatrudnienia w USA.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

„Przeszliśmy od gospodarki zamkniętej do gospodarki wiodącej na świecie pod względem wzrostu gospodarczego” – powiedział Biden kandydatowi do Białego Domu.

Powołując się na „konsekwentne przywództwo” Powella w uspokajaniu rynków paniki i jego wiarę w politykę monetarną Wspieraj maksymalne zatrudnienieBiden powiedział: „Wierzę, że Jay jest odpowiednią osobą, aby nas zobaczyć”.

Stany Zjednoczone nadal borykają się ze skutkami epidemii, w tym inflacji, ale odkąd objął urząd, kraj poczynił „ogromny postęp”, w tym dodanie prawie 6 milionów miejsc pracy i podwyżki płac – pozytywne sygnały. Rezerwa Federalna.

„Szanuję wolność Jaya” – powiedział Biden, zwracając się bezpośrednio do krytyków własnych Demokratów, którzy chcieli obalić republikana Powella jako demokratę. „W tym momencie ogromnej energii i ogromnej niepewności dla naszej gospodarki, my w Rezerwie Federalnej potrzebujemy stabilności i niezależności”.

Zarówno 68-letni Powell, jak i 59-letni Brinard mają zostać potwierdzeni w swoich kierowniczych rolach w Fed przez Senat, który jest obecnie kontrolowany przez Demokratów Bidena, ale jest mocno podzielony. Prezydent otwiera obecnie szereg stanowisk w banku centralnym, w tym wiceprezesa nadzoru, które mógłby objąć już niedługo w przyszłym miesiącu i który mógłby zostać wykorzystany do zaostrzenia przepisów bankowych, poprawy różnorodności i wprowadzenia innych zmian. Jego zwolennicy nalegali Do Banku Centralnego.

READ  Huragan Italia przynosi na Florydę deszcz i silny wiatr

Ale Biden opowiedział się za kontynuacją podstawowej polityki pieniężnej banku centralnego – zarządzania inflacją i ustalania stóp procentowych, gdy gospodarka ponownie otwiera się przed zarazą.

Adam Bosen, prezes Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona, powiedział: „Niewiele się różni między nimi, że są weteranami i wyższymi urzędnikami państwowymi, a polityką monetarną.

Razem z Powellem, umiarkowanym Republikaninem wychowanym przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, i Brinardem, który służył w poprzednich demokratycznych administracjach, „zapewniają bezstronną wiarygodność dla bardziej realistycznej oceny ryzyka inflacji”.

Ta rewaluacja oznacza, że ​​jeśli inflacja, z którą obaj obiecywali walczyć, pozostanie stabilniejsza niż oczekiwano, stopy procentowe wkrótce wzrosną.

„Wiemy, że wysoka inflacja wpływa na rodziny” – powiedział Powell w krótkim oświadczeniu na konferencji w Białym Domu, gdzie Biden ogłosił zalecenia.

Brinard zobowiązał się wspierać rozwijającą się gospodarkę „obejmującą wszystkich i wspierać bank centralny, który będzie służył wszystkim Amerykanom w każdej społeczności”.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, nominuje prezydenta USA Joe Bidena na drugą czteroletnią kadencję 22 listopada 2021 r. w Audytorium Sądu Południowego w budynku biurowym Eisenhowera w Białym Domu w Waszyngtonie. REUTERS / Kevin Lamarque

Po wiadomościach amerykańskie giełdy osiągnęły rekordowe poziomy. Rentowności obligacji skarbowych również wzrosły, a dolar umocnił się.

Ponowne powołanie Powella było zachęcane przez an Rozdroża inwestorów I ekonomiści o skłonnościach konserwatywnych i liberalnych, i Witamy Przez członków Kongresu z obu partii.

Doceniono, że agresywne działania banku centralnego w momencie wybuchu epidemii koronawirusa na początku 2020 roku zapobiegną potencjalnej depresji. Później niektórzy chwalili jego skupienie się na pracach nad nowymi ramami polityki zapoczątkowanymi rok temu, a niektórzy twierdzili, że odsunięcie prezesa banku centralnego podczas znacznego odejścia od środków nadzwyczajnych podjętych podczas kryzysu zdrowotnego byłoby zbyt niebezpieczne.

Grafika Reutera

Możliwość cementowania tradycji

READ  Ken Paxton: Debata Senatu Teksasu na temat przesłuchań w sprawie impeachmentu AG trwa drugi dzień

Druga kadencja Powella rozpocznie się na początku lutego, a najbliższe miesiące będą miały kluczowe znaczenie dla ustalenia, czy jego spuścizną będzie bankier centralny, który podniósł zatrudnienie w centrum polityki banku centralnego, czy też inflacja wzrośnie i ponownie się ustabilizuje. Chroniczny problem.

Powell, który dołączył do banku centralnego jako prezes w 2012 roku, nie spodziewał się, że Trump zostanie mianowany przewodniczącym, kiedy zostanie wybrany. Będąc od ośmiu lat partnerem w The Carlyle Group, jednej z największych firm private equity na świecie i bez formalnego wykształcenia finansowego, szukał wiceprezesa na stanowisko nadzorcy, które ostatecznie objął Randall Quarles.

Został on zatwierdzony na stanowisko prezesa Fed większością głosów 84-13, z wiceprezes Bidena Kamalą Harris wśród jego przeciwników.

Szybko zemścił się na Trumpie za rozpoczęcie bezprecedensowej publicznej kampanii przeciwko Powellowi na Twitterze i częste występy w mediach. W pewnym momencie Trump zastanawiał się, czy nazwać Powella „wrogiem” Stanów Zjednoczonych za podniesienie stóp procentowych i zwolnienie go.

Powell nie tylko przeżył, ale także dorastał w pracy.

Początkowo gubernator, objął kierownictwo amerykańskiej polityki pieniężnej, początkowo uważając się za studenta, ze szczególnym uwzględnieniem argumentów o to, czy inflacja banku centralnego skupiała się na zacofanych pracownikach. Kryzys finansowy z lat 2007-2009 przekonał wielu do tego samego.

W listopadzie 2018 r. Powell rozpoczął przegląd polityki, który osiągnął szczyt w sierpniu 2020 r., przyjmując podejście, które pozwoliłoby na dłuższą i „gorącą” ekspansję gospodarczą przy wyższych stopach inflacji. Doprowadzi to do zdobycia miejsc pracy, które dotrą do szerszego grona odbiorców w społeczności i zmniejszą różnice w bezrobociu między różnymi grupami ludności.

Było to podejście, które wydawało się pasować do wymogów kryzysu epidemicznego zagrażającego trwałej dziurze na amerykańskim rynku pracy, ze zmieniającym się charakterem amerykańskiej gospodarki, niską inflacją i niskimi stopami procentowymi. .

READ  Oświadczenie prezydenta Joe Bidena w sprawie orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie ulgi w pożyczkach studenckich

Jednak ponad rok po tym nowym podejściu inflacja utrzymuje się na poziomie niewidzianym od dziesięcioleci, ponieważ odradzający się popyt na towary i usługi jest większy niż podaż towarów i siły roboczej w gospodarce.

Wiceprezes Evercore ISI, Krishna Kuha, napisał: „Nowi przywódcy stoją w obliczu trudnych wyzwań w nadchodzącym okresie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Howarda Schneidera i Jeffa Masona; Montaż przez Dana Burnsa, Heather Timmans i Andreę Richie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.