28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władze twierdzą, że córka Malcolma X zmarła na Brooklynie

Malika Shabas, jedna z sześciu córek zabitego działacza na rzecz praw obywatelskich Malcolma X, została znaleziona martwa w swoim domu na Brooklynie w poniedziałek, podała policja.

56-letni Shahbaz został znaleziony w swoim domu w Midwood w poniedziałek po południu, a śmierć nie została uznana za podejrzaną, powiedział rzecznik NYPD. Policja zareagowała po godzinie 16:30, a służby ratunkowe były już na miejscu.

Policja powiedziała, że ​​córka Shahbaza zadzwoniła pod 911.

Jego śmierć została ogłoszona wcześniej w poniedziałek NBC Nowy Jork. Lekarz sądowy stwierdził, że nie odpowiada i stwierdził zgon.

Malcolm X zginął w 1965 roku. Dwie osoby zostały oskarżone o zabicie go w zeszłym tygodniu Zostały wydane.

Wyroki przeciwko Mohammedowi Azizowi i Khalil Islam zostały wycofane w czwartek. Zawsze zachowywali swoją niewinność. Islam zmarł w 2009 roku.

Jedna z bliźniaczek, Malika Shabas, urodziła się po śmierci ich ojca.

Ich matka była w ciąży z Malcolmem X, kiedy został zastrzelony 21 lutego 1965 roku w tłumie setek osób w Audubon Ballroom w Nowym Jorku.

Bernice King, córka lub Martin Luther King Jr., Czy napisał to na Twitterze Wyraziła kondolencje, mówiąc, że jest głęboko zasmucona. „Moje serce kieruje się do jego rodziny, potomków dr Betty Shabbas i Malcolma X” – napisał w części.

READ  Dow Jones Futures spadek celu spadku wyzwala wyprzedaż; Istnieje 90% szans na zrobienie tego podczas rajdu rynkowego