20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo Peng Shuai z przedstawicielami olimpijskimi wywołuje konflikt z tenisem

Według raportu MKOl, Bach został zaproszony na przyjęcie, gdy Peng przybył na Igrzyska w Pekinie, w skład którego wchodzili członek Derho i MKOl oraz przedstawiciel Chińskiej Federacji Tenisowej Lee Lingwe.

Jednak pozornie przyjazne plany dokuczania i kolacji nie zadowoliły Steve’a Simona, dyrektora generalnego WTA Tour. Simon od ponad tygodnia próbuje nawiązać niezależny kontakt z Pengiem i stał się bardzo krytyczny wobec chińskiego rządu, gdy kontrolowane przez rząd chińskie media opublikowały serię jego zdjęć i filmów.

Rzecznik WTA i Simon powiedzieli w oświadczeniu w niedzielę po wydaniu wideo MKOl: „Miło było zobaczyć Peng Shui w ostatnich filmach, ale nie złagodzili ani nie rozwiali obaw WTA o jego dobre samopoczucie. I umiejętność komunikowania się bez cenzury i przymusu. Bez cenzury jego oskarżeń o molestowanie seksualne ten film nie zmieni naszego wezwania do pełnego, uczciwego i przejrzystego dochodzenia, które jest problemem, który wzbudził nasze początkowe obawy.

Chociaż wielu wysokich rangą przedstawicieli sportu wypowiadało się na korzyść Peng i zadało pytanie: „Gdzie jest Peng Shuai?” Nie powinno się jej pozwalać na swobodne poruszanie się, otwarte wypowiadanie się o zarzutach napaści i prowadzenie dochodzenia w sprawie incydentu.

Ten ruch kosztowałby setki milionów dolarów inwestycji z Chin w zawodowy tenis kobiet, ale w piątek w liście do ambasadora Chin w Stanach Zjednoczonych Simon powtórzył stanowisko organizacji. Powiedział, że WTA nie może kontynuować dziewięciu wydarzeń w Chinach, w tym prestiżowych finałów Tour. Zaplanowano, że odbędzie się w Shenzhen do 2028 r., gdyby nie mógł zagwarantować bezpieczeństwa tenisistom w kraju.

Pro-męska trasa powinna gwarantować bezpieczeństwo pingwinowi, ale nie grozi zaprzestaniem organizowania zawodów w Chinach, które są powszechnie uważane za główny rynek wzrostu dla wszystkich dyscyplin sportowych, ale w coraz większym stopniu stanowią poważne ryzyko moralne dla każdego, kto prowadzi interesy z dyktatorem. rząd.

READ  Członek Rady Miasta Dem mówi, że Blue Angels powinny mieć zakaz latania nad San Francisco

Martina Navratilova, była mistrzyni i komentatorka tenisa, która wróciła do Stanów Zjednoczonych w wieku 18 lat, aby uciec od komunistycznych rządów w Czechosłowacji, powiedziała: „Pieniądze gonią za wszystkim.