28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny samochodów elektrycznych mogą wzrosnąć nawet przy wyższych cenach paliw

Ceny samochodów elektrycznych mogą wzrosnąć nawet przy wyższych cenach paliw

jak Stany Zjednoczone Ceny gazu osiągnęły rekordowe poziomy W ślad za Inwazja Rosji na UkrainęWydaje się, że samochody elektryczne mogą nie być bezpieczną przystanią dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze. To dlatego, że Rosja odgrywa znaczącą rolę w produkcji niklu, który trafia do akumulatorów używanych w wielu samochodach elektrycznych – metalu w cenach Nawet szybciej niż olej.

25 lutego nikiel był sprzedawany na Londyńskiej Giełdzie Metali po około 24 000 USD za tonę, według Dziennik Wall Street. Do 8 marca jego cena wynosiła 80 000 USD (spadek z ponad 100 000 USD), a Londyńska Giełda Metali handel zawieszony. Powodów ogromnej podwyżki cen jest kilka – bo to jest rok 2022 oszustwa finansowe zamieszana, ale nie jest również możliwe, aby rynek zignorował fakt, że ważny producent niklu jest w stanie wojny i stoi w obliczu fali międzynarodowych sankcji.

Jeśli chodzi o wydobycie niklu, Rosja nie jest dużym graczem. według Dziennik Wall Street, kraj dostarcza do 6 procent światowego niklu. (Dla kontekstu, jest to trzecie obok Indonezji i Filipin, według Arkusz danych USGS (pdf). Ale rola Rosji w produkcji niklu do akumulatorów do pojazdów elektrycznych to inna historia – w Wątek na Twitterze analizuje problem20 procent tej podaży pochodzi od jednej rosyjskiej firmy, mówi dyrektor generalny Benchmark Mineral Intelligence.

Oczywiście producenci samochodów zdają sobie sprawę z rzadkości występowania niklu. Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, Tweetuj pod koniec lutego Ten EV planuje przekształcenie swoich standardowych samochodów w ogniwa litowo-jonowe z niedoborem niklu. Opisując nikiel jako „największy problem związany z ekspansją firmy”, powiedział, że Tesla przejdzie na technologię katod żelaznych, ale trudno powiedzieć, jak długo ten proces potrwa. Nie pomaga też przy pożądanych modelach długoterminowych. według Bloomberg A ReutersJuż przed inwazją ceny niklu stały się problemem dla producentów samochodów elektrycznych.

READ  Obawy przed recesją są wszędzie – z wyjątkiem Białego Domu

(W zeszłym tygodniu piżmo Tweetuj też Że świat musi wyprodukować więcej ropy i gazu, aby zrekompensować to, co otrzymał od Rosji.)

Nie da się zrobić akumulatorów bez niklu – Volkswagen i inni producenci samochodów też są Zbadaj inne technologie baterii, których nie używasz lub kobalt ( których cena również rosła), według Reuters.

Jednak, Jak polityka energetycznaprodukcja i integracja baterii Duży statek dla producentów samochodów do poruszania się – Jeśli było Ceny niklu i innych metali Zostań, będzie to wyścig o przejście na inne technologie, zanim fale szoku spowodowane podwyżkami cen i karami przejdą przez łańcuch dostaw. Jeśli producenci samochodów nie dokonają szybkiej zmiany, mogą nawet założyć pojazdy elektryczne poza zasięgiem Dla większości Amerykanów w czasach, gdy ceny gazu sprawiają, że wyglądają lepiej niż kiedykolwiek.