5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny gazu wzrosły w Stanach Zjednoczonych: 4,17 USD za galon

Ceny gazu wzrosły w Stanach Zjednoczonych: 4,17 USD za galon

Ceny gazu, które stale rosną od tygodni wraz z eskalacją konfliktu na Ukrainie, osiągnęły we wtorek nowy rekord w Stanach Zjednoczonych.

Średnia cena galonu zwykłej benzyny we wtorek wyniosła 4 173 USD, według AAA, przekraczając poprzedni szczyt z lipca 2008 r., kiedy średnia krajowa wynosiła 4,114 USD. Ceny nie są korygowane o inflację.

Średnia wtorkowa to wzrost o około 72 centy w stosunku do poprzedniego miesiąca, w tym o 55 centów w zeszłym tygodniu.

Prezydent Biden we wtorek Ogłoszono zakaz importu rosyjskiej energii do Stanów Zjednoczonych. Rosja jest znaczącym producentem ropy naftowej i gazu ziemnego, a kraje zachodnie, nakładając sankcje, unikają rosyjskiego sektora energetycznego, świadome potencjalnego bólu gospodarczego, jaki mogą przynieść u siebie. Ale Biden znajduje się pod rosnącą presją Kongresu, aby odciąć rosyjską ropę.

Konsumenci amerykańscy odczuwają presję, mimo że Stany Zjednoczone importują stosunkowo niewiele ropy bezpośrednio z Rosji. W Kalifornii ceny niektórych rodzajów gazu Unoszące się wokół 6 USD W poprzednich dniach we wtorki średnia stanowa wynosiła ponad 5 dolarów. Pan Biden próbował przygotować Amerykanów na szok wywołany plakatami. Na konferencji prasowej w lutym przed rosyjską inwazją na Ukrainę Powiedział: „Nie będę udawał, że to będzie bezbolesne.”

Ale Amerykanie mogą nadal nie być przygotowani na liczbę, którą widzą przy dystrybutorze. Chociaż niektórzy analitycy spodziewają się, że szczytowe ceny będą krótkotrwałe – i chociaż koszty gazu stanowią stosunkowo niewielką część wydatków konsumenckich – rekordowo wysokie ceny mogą mieć znaczący wpływ na to, jak Amerykanie postrzegają amerykańską gospodarkę. Inflacja, która była Rośnie w najszybszym tempie od 40 latByła to troska wielu osób przed rosyjską inwazją.

READ  Wspólnicy rodziny Adani inwestowali w jej akcje „ciemnymi” pieniędzmi – Media Group