24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bitcoin wraca do 42 000 USD, gdy rynki czekają na dane o potencjalnej 7,9% inflacji CPI

Bitcoin wraca do 42 000 USD, gdy rynki czekają na dane o potencjalnej 7,9% inflacji CPI

Bitcoin (BTC) osiągnął 42 000 $ 9 marca, gdy imponująca nocna świeca spowodowała, że ​​byki odzyskały poziomy wsparcia.

1-godzinny wykres świecowy BTC/USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Trader: Rynek „pozostaje kruchy”

Informacja z Cointelegraph Markets Pro A TradingView BTC/USD nagle wydawał się „przeciskać” przez poprzedni opór na poziomie 39 600 USD, odnotowując 24-godzinny wzrost o 11,3%.

Wśród lokalnych maksimów na Bitstamp wynoszących 42 438 USD, nastroje wśród traderów również się poprawiały, ale ostrożność pozostała.

Wiele czynników makroekonomicznych: wojna między Rosją a Ukrainą, inflacja i nadchodzące rozporządzenie wykonawcze USA w sprawie kryptowalut wzbudziły nieufność komentatorów.

Nie mogę zaprzeczyć, że po tym ruchu rynek wygląda nieco lepiej. Jednak nadal jest bardzo kruche i ma krótkie i niepewne ramy czasowe” – współpracownik Cointelegraph, Michael van de Poppe. Powiedział W ramach komentarzy na Twitterze z powrotem w dzień.

Inny trader i analityk Pentoshi był podobnie imponujący pod względem wydajności, co przywróciło bitcoinowi powrót na szczyt przedziału, w którym pozostawał przez cały 2022 r.

William Clemente, główny analityk ds. analiz w firmie wydobywczej Blockware, powiedział: dodany.

Zakłady pozostają otwarte w związku z wpływem lutowych danych o indeksie cen towarów i usług konsumenckich (CPI). Oczekuje się, że będzie to 7,9% i będzie głównym czynnikiem krótkoterminowej zmienności dla BTC/USD.

Dane poprzedzą przyszłotygodniową decyzję w sprawie kluczowych stóp procentowych Rezerwy Federalnej, z oczekiwaniami równie mieszanymi jak ich zakres.

„Pierwszy spadek IMO BTC z 60 000 do 30 000 w 2021 r. był spowodowany zakazem wydobycia w Chinach. Drugi spadek z 60 000 do 30 000 w 2021 r. był spowodowany inflacją w połączeniu z potencjalnymi podwyżkami cen i zakończeniem luzowania ilościowego „. do strumieniowego przesyłania modeli cenowych bitcoinów, kłócić się.

„Na razie perspektywy podwyżki cen i zakończenia QE wydają się niskie”.

LUNA powraca do najwyższych zwrotów z głównych kryptowalut

W ten sposób Bitcoin osiągnął dobre wyniki nawet przeciwko wielu kryptowalutom, a dziesięć największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej ma problemy z nadążaniem za nimi.

Związane z: Bitcoin przewiduje straty po tym, jak USA zakazały rosyjskiej ropy, złoto osiąga rekordowe poziomy

eter (ETH) wzrosła o 7,2% w dniu pisania, podczas gdy inne są bardziej płaskie, jak Ripple (XRP) o 3,7%.

Największe zyski przyniosła Terra (Luna) ponownie z celem LUNA/USD o 20%, najwyższy od połowy stycznia.

LUNA / USD (Binance) jednodniowy wykres świecowy. Źródło: TradingView