27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były główny ekonomista SEC mówi, że recesja jest „prawdopodobna”

Były główny ekonomista SEC mówi, że recesja jest „prawdopodobna”

Przez prawie wszystkie konta, Gospodarka amerykańska Uzyskaj niesamowity powrót do zdrowia po Koronawirus pandemia Zachęć do masowych przestojów i zwolnień w całym kraju.

Rynek pracy dodał miliony Kariera I wynagrodzenie Znacząco wzrosła, nawet wśród niskopłatnych miejsc pracy.

ale wysokość inflacja ekonomiczna i szybko rośnie stopy procentowe Większość Amerykanów obawiała się, że dobre czasy nie potrwają długo.

Więcej finansów osobistych:
Oszczędności awaryjne uderzają
Wyższe stopy procentowe to dobra wiadomość dla nabywców renty
To dobry czas dla młodych inwestorów na lokowanie swoich pieniędzy na rynku

Larry Harris, Fred F. Keenan z finansów z University of Southern California Marshall School of Business i były główny ekonomista w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd: „Czy będziemy mieli recesję? Bardzo prawdopodobne”.

„Bardzo trudno jest zatrzymać inflację bez recesji”.

Aby okiełznać niedawny wzrost inflacji, zrobił: Rezerwa Federalna Wskazał, że będzie nadal podnosić stopy procentowe.

Gdy stopy są wysokie, konsumenci uzyskują lepszy zwrot z pieniędzy, które przechowują na koncie bankowym i muszą wydać więcej, aby uzyskać pożyczkę, co może spowodować, że pożyczą mniej.

„Wysokie stopy procentowe tłumią wydatki, zwiększając koszty finansowania” – powiedział Harris.

Nadejdzie dzień rozrachunku, pytanie tylko kiedy.

Larry Harris

Były główny ekonomista Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

To sprawia, że ​​przez gospodarkę przepływa mniej pieniędzy, a wzrost zaczyna zwalniać.

Wywołało to już obawy, że agresywne działania Fedu mogą wepchnąć gospodarkę w recesję Rynki spadają od tygodni z rzędu.

Harris powiedział, że wojna na Ukrainie, która przyczyniła się do wzrostu cen paliw, niedoborów siły roboczej i kolejnej fali infekcji Covid, stanowi dodatkowe wyzwanie.

„W gospodarce działy się ogromne rzeczy i masowe wydatki rządowe” – powiedział. „Kiedy zapasy się powiększają, korekty muszą być duże.

READ  Akcje azjatyckie śledzą spadki na Wall Street w związku z rosnącymi obawami o podwyżkę stóp

„Nadejdzie dzień rozrachunku, a pytanie brzmi, kiedy”.

ten Ostatni luz ma miejsce w 2020 r.który był jednocześnie pierwszą stagnacją niektórych młodych ludzi Milenialsi A generał Zers nigdy tego nie testował.

Ale w rzeczywistości recesje są dość powszechne, a przed Covidem było ich 13 od czasu Wielkiego Kryzysu, z których każda charakteryzowała się znacznym spadkiem aktywności gospodarczej, który trwał kilka miesięcy, według danych z Krajowe Biuro Badań Ekonomicznych.

Przygotuj się na malejące budżety, powiedział Harris. Dla przeciętnego konsumenta oznacza to „częściej jedzą poza domem, częściej wymieniają rzeczy, nie podróżują dużo, polują, kupują hamburgery zamiast steków”.

O ile skutki recesji będą powszechnie odczuwalne, o tyle każde gospodarstwo domowe w różnym stopniu odczuje taki spadek, w zależności od dochodów, oszczędności i sytuacji finansowej.

Istnieje jednak kilka globalnych sposobów przygotowania się, powiedział Harris.

  • Uprość swoje wydatki. „Jeśli spodziewają się, że będą musieli ograniczyć, im szybciej to zrobią, tym lepiej będą” – powiedział Harris. Może to oznaczać zmniejszenie niektórych wydatków teraz, których tak naprawdę chcesz i nie potrzebujesz, takich jak usługi subskrypcji, na które zarejestrowałeś się podczas pandemii. Jeśli go nie używasz, zgub go.
  • Unikaj zmiennych stawek. Bardzo karty kredytowe Ma zmienną roczną stopę procentową, co oznacza, że ​​istnieje bezpośrednia korelacja z benchmarkiem Fed, więc każdy, kto ma równowagę, zobaczy wzrost opłat odsetkowych z każdym ruchem Fed. Właściciele domów z kredytami hipotecznymi o zmiennym oprocentowaniu lub Linie kredytowe na własność domui powiązana z ceną podstawową również będzie miała wpływ.
    To sprawia, że ​​jest to szczególnie korzystny czas na określenie niespłaconych kredytów i sprawdzenie, czy refinansowanie ma sens. „Jeśli istnieje możliwość refinansowania po stałym oprocentowaniu, zrób to teraz, zanim stopy procentowe jeszcze wzrosną” – powiedział Harris.
  • Ukryj dodatkową gotówkę w obligacjach I. Te aktywa chronione przed inflacją, wspierane przez rząd federalny, są praktycznie wolne od ryzyka i Zapłać 9,62% rocznej stawki do październikanajwyższy odnotowany zwrot.
    Mimo, że istnieją limity zakupów i nie możesz skorzystać z pieniędzy przez co najmniej rok, zarobisz dużo lepiej niż roczne konto oszczędnościowe lub zaświadczenie o lokacie, za które płaci się zaledwie 1,5%.
READ  Hard Eight Grill twierdzi, że wskazówki zostały przekazane niewłaściwym osobom, płaci pracownikom 868 000 USD – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Subskrybuj CNBC na YouTube.