1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bitcoin odbija się do minimów na poziomie 36,2 tys. dolarów, ponieważ inflacja CPI spowalnia powyżej oczekiwań

Bitcoin odbija się do minimów na poziomie 36,2 tys. dolarów, ponieważ inflacja CPI spowalnia powyżej oczekiwań

Bitcoin (BTC) celował w cenę 37 000 dolarów na otwarciu Wall Street 14 listopada, ponieważ najnowsze dane o inflacji w USA osłabiły oczekiwania.

Wykres godzinowy BTC/USD. Źródło: Widok handlowy

CPI zapewnia Bitcoin, akcje przyjemną niespodziankę

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView Ceny bitcoinów wykazały powrót do siły, ponieważ indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) odzwierciedla spowolnienie inflacji w październiku.

Indeks CPI był o 0,1% niższy od oczekiwań rynkowych w ujęciu rocznym i miesięcznym. Roczna zmiana wyniosła 3,2% wobec 4,0% dla bazowego CPI.

„Wskaźnik dla wszystkich pozycji wzrósł o 3,2 procent w ciągu 12 miesięcy zakończonych w październiku, co stanowi mniejszy wzrost niż wzrost o 3,7 procent w ciągu 12 miesięcy zakończonych we wrześniu” – podała oficjalna gazeta. początek Potwierdziło to amerykańskie Biuro Statystyki Pracy.

„Indeks dla wszystkich pozycji z wyłączeniem żywności i energii wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 4,0 proc., co stanowi najmniejszą zmianę od 12 miesięcy od okresu kończącego się we wrześniu 2021 r.”.

Dane dotyczące indeksu cen towarów i usług konsumenckich w USA. Źródło: Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy

W porównaniu z październikiem, gdzie CPI był tylko jedną z miar inflacji, która przekroczyła konsensus rynkowy, sytuacja była wyraźnie odmienna. Akcje natychmiast wywołały ciepłą reakcję na otwarciu na Wall Street, a indeks S&P 500 wzrósł w ciągu dnia o 1,5%.

„To 31 miesiąc z rzędu, w którym inflacja przekroczyła 3%. „Ale wygląda na to, że inflacja ponownie spadła” – w przesłaniu Al Qubaisi, źródło komentarza finansowego. książki Częściowo z reakcji

Jednak Al Qubaisi, który tradycyjnie był sceptyczny wobec polityki Fed w obecnym środowisku inflacyjnym, określił wynik jako dobry.

Podobnie jak inne niedawne publikacje CPI, Bitcoin tymczasem zareagował jedynie skromnie, wracając do swojego dziennego minimum, po czym wzrósł do 37 000 dolarów, wciąż pozostając w zakresie.

READ  FedEx i UPS ostrzegają, że dostawy paczek mogą zostać wstrzymane z powodu zimowej burzy, ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo kierowców

Jednakże podczas analizy składu rynku istotne wskaźniki zasobów monitorowania łańcucha wskazywały, że płynność była ogólnie słaba – co stanowi kluczowy element sprzyjający zmienności.

Dodała, że ​​w miarę jak wieloryby uspokoiły się na giełdach, inwestorzy detaliczni zwiększyli swoją ekspozycję na Bitcoin.

„To nie przypadek, że kupują dwa najmniejsze zamówienia” – skomentował wraz z wydrukiem płynności księgi zamówień BTC/USDT na największej globalnej giełdzie Binance.

„Bycza płynność wokół aktywnej strefy handlu jest bardzo słaba, a wieloryby nie mogą składać dużych zamówień bez znacznego poślizgu. Oglądanie nominałów mniejszych zamówień na FireCharts CVD wystawia BTC na wzrost ze wsparciem umocnionym powyżej 36 tys. dolarów.

Dane księgi zamówień BTC/USDT z Binance. Źródło: Wskaźniki fizyczne/X

Analityk: Zaakceptuj spadki cen BTC

Spadek o około 4% w porównaniu z 18-miesięcznymi maksimami obserwowanymi wcześniej w tym miesiącu, akcja cenowa Bitcoina w dalszym ciągu robi wrażenie na uczestnikach rynku, którzy argumentowali, że spadki w ramach szerszego trendu wzrostowego były nie tylko rekordowe, ale i właściwe.

Powiązane: Instytucjonalne przepływy bitcoinów przekraczają 1 miliard dolarów w 2023 r. w związku ze zmniejszeniem podaży bitcoinów

„Bitcoin spadł już o 4,5% w stosunku do swoich maksimów; „Korekty na rynku byka są normalne i zdrowe” – powiedział James Van Straaten, analityk badań i danych w firmie CryptoSlate zajmującej się analizą kryptowalut. Powiedzieć X (dawniej Twitter) subskrybentów dziennie.

„Mogliśmy zaobserwować wypłaty sięgające 20% w wyniku realizacji zysków lub likwidacji. Jest to normalne i obserwowane w poprzednich cyklach.

Van Straten dokładnie przeanalizował CryptoSlate na dzień 13 listopada, który Wniosek Głębsze korekty cen Bitcoinów są nadal możliwe, biorąc pod uwagę, że BTC/USD wzrósł od początku roku o 120%.

„Należy zauważyć, że korekty rynkowe są naturalną częścią każdego cyklu finansowego i przyczyniają się do ogólnej kondycji rynku” – podkreślił.

READ  Virgin Galactic wystartuje dzisiaj w swój trzeci komercyjny lot kosmiczny, ale nie będzie on transmitowany w Internecie i nie zaskoczy pasażerów

W wywiadzie dla Cointelegraph Philpphilp, współzałożyciel grupy handlowej DecenTrader, podobnie przewidział, że Bitcoin odnotuje znaczny spadek przed wydarzeniem halvingu wsparcia w kwietniu 2024 r.

Artykuł ten nie zawiera porad ani rekomendacji inwestycyjnych. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, a podejmując decyzję, czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.