15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biden organizuje formalną konferencję prasową z okazji pierwszego pełnego roku swojej kadencji

Kiedy ET przybędzie o 16:00, Biden będzie zadawał pytania dziennikarzom, których administracja stara się powstrzymać niedawny wzrost wariantu Omigran i złagodzić obawy gospodarcze dotyczące narodu.

Urzędnik Białego Domu powiedział, że Biden rozpocznie swoją konferencję prasową na temat „znaczących postępów” w szczepionkach, ponownego otwarcia gospodarki, tworzenia miejsc pracy i zmniejszenia bezrobocia, ale przyznał, że jego administracja będzie musiała stawić czoła wyzwaniom, gdy rozpocznie swój drugi rok urzędowania.

„Prezydent wie, że wciąż są miejsca pracy” – powiedział jeden z dyrektorów. „Więc zamierza zrównoważyć z Amerykanami wyzwania, przed którymi wciąż stoimy – zwłaszcza jeśli chodzi o Covit-19 i wyższe ceny – oraz kroki, które podejmie, aby sobie z nimi poradzić”.

Po ostatnich niepowodzeniach prezydent wkracza na drugi rok urzędowania – rok wyborów uzupełniających. Centralna część jego agendy gospodarczej znalazła się na przeszkodzie w Kongresie, nie jest jasne, czy dążenie Demokratów do prawa wyborczego gdziekolwiek pójdzie, Sąd Najwyższy odwołuje nakaz szczepień Bidena dla wielkiego biznesu, a ostatnie kluczowe wskaźniki gospodarcze pokazują rekordową inflację.

Nawet po wygłoszeniu uwag prezydent nadal zadaje dziennikarzom pytania dotyczące jego wyjazdu i przybycia do Białego Domu, ale nie zorganizował tylu oficjalnych konferencji prasowych, co jego ostatni poprzednicy.

W swoim pierwszym roku Biden zorganizował łącznie dziewięć konferencji prasowych – sześć oddzielnych i trzy wspólne – według danych z nadzoru. Program Prezydencji USA na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara. Ostatnio zorganizował oficjalną konferencję prasową na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow w Szkocji w listopadzie.

Dla porównania, prezydent Donald Trump w pierwszym roku swojego urzędowania zorganizował 21 konferencji prasowych, ale tylko jedna z nich była prywatna, a druga była generalnie wspólnym przedsięwzięciem z zagranicznymi przywódcami. (Podczas swojego ostatniego roku urzędowania Trump zorganizował 35 oddzielnych konferencji prasowych, gdy epidemia się rozprzestrzeniała).

READ  Sam Altman powraca na stanowisko dyrektora generalnego OpenAI

Prezydent Barack Obama w swoim pierwszym roku zorganizował 27 konferencji prasowych – 11 oddzielnych i 16 wspólnych. Prezydent George W. Bush. Bush zorganizował 19 konferencji prasowych – według danych UCSB pięć oddzielnych i 14 wspólnych. Ówczesny prezydent Bill Clinton zorganizował 12 oddzielnych konferencji prasowych i 26 wspólnych konferencji prasowych.

Biden, który obiecał przywrócić wiarygodność USA na arenie światowej, w środę stanie przed pytaniami o szereg zbliżających się i pilnych wyzwań polityki zagranicznej.

Prezydent Rosji Władimir Putin rozmieścił dziesiątki tysięcy żołnierzy na granicy z Ukrainą i wydaje się być gotowy do inwazji na kraj. Urzędnicy amerykańscy są coraz bardziej pesymistycznie nastawieni do możliwości odzyskania porozumienia nuklearnego z Iranem i ostrzegają, że wrócą do innych opcji, jeśli dyplomacja zawiedzie. Chiny są nadal oskarżane o pracę przymusową i łamanie praw człowieka w Xinjiang w zachodnich Chinach, a Stany Zjednoczone oświadczyły, że nie wyślą oficjalnej delegacji USA na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie.