20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump Arc: Biuro prokuratora generalnego stanu Nowy Jork identyfikuje „fałszywe zgłoszenia i wady”

Na rozprawie sądowej pod koniec wtorku śledczy powiedzieli, że Biuro Śledcze „zamierza podjąć ostateczną decyzję w sprawie tego, kto jest odpowiedzialny za te nieprawdziwe informacje i braki”, oraz że „OAG potrzebuje dowodów i dowodów, o które tutaj wnioskowano, aby ustalić, który personel organizacji Trumpa i filie – oraz inne organizacje i osoby fizyczne –”. Mógł pomagać organizacji Trumpa i panu Trumpowi lub mógł mieć odpowiednią wiedzę na temat fałszywych oświadczeń i zaniechań w tej sprawie”.

„Świadkowie znajdujący się blisko szczytu organizacji Trumpa domagali się swoich praw przeciwko samopodpaleniu z Piątej Poprawki. Niektórzy fałszywie przedstawiali lub nalegali, by postępować zgodnie z radami starszych pracowników” – piszą.

„Ale prawdziwa wiedza pana Trumpa – i zamiar, aby to zrobić – jest niezbędna dla wielu fałszywych oświadczeń i niedociągnięć popełnionych przez niego, aby rozwiązać śledztwo OAG w uczciwy i sprawiedliwy sposób” – czytamy w dokumencie. „Podobnie Donald Trump, Jr. i Ivanka Trump działali jako agenci pana Trumpa, działając na swój własny sposób i nadzorując transakcje w tej sprawie; ich zeznania są niezbędne do właściwego rozstrzygnięcia śledztwa OAG”.

CNN zwróciło się o komentarz do organizacji Trumpa i przedstawicieli Trumpa.

Ivanka Trump Lender była kluczowym łącznikiem z Deutsche Bank, podczas gdy Donald Trump Jr. jest zaangażowany w szereg aktywów, w tym 40 Wall Street, i według Biura Prokuratora Generalnego potwierdza dokładność sprawozdań finansowych od 2017 roku.

Śledczy twierdzą, że kilkunastu obecnych i byłych pracowników organizacji Trumpa zeznawało w długich sprawach sądowych i że Trump zezwolił na przygotowanie swoich osobistych rachunków podatkowych.

„W świetle powszechnego i powtarzającego się charakteru fałszywych oświadczeń i informacji, oceny w raportach ogólnie wydają się być podwyższone w ramach schematu, który twierdzi, że wartość netto pana Trumpa jest wyższa, niż się wydaje” – napisali śledczy.

Kiedy to się sumowało? Eric Trump i Alan WeiselbergByły dyrektor finansowy zeznał w 2020 r., że obaj potwierdzili prawo do Piątej Poprawki przeciwko samospaleniu, odpowiadając na ponad 500 pytań.

W szczególności Biuro Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork stwierdziło, że w szeregu konkretnych nieprawdziwych oświadczeń nie ma miejsca:

  • Wielkość penthouse’u Trump Tower;
  • Aktywa błędnie sklasyfikowane przez Trumpa lub znajdujące się poza kontrolą systemu Trumpa to „pieniądze”, zwiększając tym samym jego przepływy pieniężne;
  • Trump lub jego sojusznicy błędnie przedstawili proces, w którym dokonano oszacowań, w tym odstępstwa od ogólnie przyjętych zasad rachunkowości w sposób, którego raporty nie ujawniają;
  • Niestosowanie podstawowych technik wyceny, takich jak odliczanie przyszłych przychodów i wydatków do ich wartości bieżącej lub wybieranie tylko tych nieruchomości jako „porównywalnych” do obliczania szacunków na podstawie ogólnych danych dotyczących sprzedaży;
  • Fałszywie przedstawiał udział „zewnętrznych ekspertów” w uzyskiwaniu ocen; i
  • Nie poinformował, że konkretne wyceny zostały zawyżone o nieujawnione kwoty dla wartości marki.
READ  Biden wezwał Rosję do wycofania się z G20

Jednym z argumentów w biurze Jamesa było to, że Trump nie zastosował się do saponii w aktach. Na przykład twierdzą, że chociaż Trump nie korzystał z poczty elektronicznej, wiedział od świadków, że Trump miał kopie dokumentów i używał karteczek samoprzylepnych do komunikowania się z pracownikami. Powiedzieli, że akta związane z aktami Trumpa nigdy nie były poszukiwane przez gabinet, aby były zgodne z saponą.

„Ten plik nigdy nie został przeszukany, ponieważ administracja Trumpa ustaliła, że ​​Trump nie był zaangażowany w przygotowywanie własnych sprawozdań finansowych” – napisali.

Biuro Jamesa poinformowało, że mylące oświadczenia zostały udostępnione wierzycielom, a ubezpieczyciele oskarżyli Donalda J. Trumpa o „wszystkie korzyści płynące z mylących szacunków”. Urząd poinformował również, że ma dowody na to, że Trump mógł otrzymać ponad 5 milionów dolarów federalnych ulg podatkowych z powodu błędnych obliczeń z ulg podatkowych podjętych w Seven Springs w Nowym Jorku i na polu golfowym Trump National Golf Course w Los Angeles. Anioły.

Biuro Jamesa prowadzi dochodzenie cywilne w sprawie rzetelności organizacji Trumpa i jej sprawozdań finansowych od 2019 roku, które Trump nazwał politycznym polowaniem na czarownice.

Były prezydent James pozywa Zarzucił sędziemu naruszenie jego konstytucyjnych praw i zwrócił się do sędziego o wydanie nakazu wstępnego wstrzymującego proces lub wykluczającego go z niego.
Biuro Jamesa wezwało Trumpa i jego dorosłe dzieci do złożenia zeznań w grudniu, czołowych prawników Trumpa Przejdź wcześniej w tym miesiącu, aby anulować Prokurator generalny, który przyłączył się do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową na Manhattanie, twierdzi, że prokurator generalny, który prowadzi śledztwo cywilne, próbuje „przejść przez cały proces wielkiej ławy przysięgłych”.

Zeznanie w sprawie cywilnej, napisali, było „podobne do skutecznego umieszczenia przez DANY, ale nie zapewnia konstytucyjnej ochrony każdemu świadkowi w procesie Grand Jury”.

Świadkowie wezwani przed Wielkie Jury stanu Nowy Jork są zwolnieni z transakcji za złożenie zeznań i nie mogą być ścigani, chyba że złożyli przysięgę. James, jak twierdzą, stara się obejść te prawa, szukając dowodów w sprawie cywilnej, które następnie mogą być wykorzystane przez prokuratorów karnych. Jeżeli nie zeznają, sąd polubowny w sprawie cywilnej może ją przeprowadzić przeciwko pozwanym lub wyciągnąć niekorzystne domniemanie.

READ  Robert Saleh z pewnością będzie odrzutowcem Aarona Rodgersa; OBJ też na radarze

We wtorek adwokaci Jamesa odrzucili ten argument, argumentując, że Trump może zabezpieczyć obronę Piątej Poprawki przed pobłażaniem.

„Każdy świadek może skorzystać z przywileju wynikającego z Piątej Poprawki przeciwko samopodpaleniu. Nie jest niczym niezwykłym, że świadek korzysta z tego prawa w procesie cywilnym (lub jakimkolwiek innym postępowaniu cywilnym lub administracyjnym) lub odmawia prawa konstytucyjnego” – napisał prokurator. .