24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Baylor kontra. Oklahoma State Score, Takeaways: nr 9 Pierce wygrywa pierwszy mecz o tytuł Big 12, torując drogę do play-offów.

Arlington, Teksas – The No. 9 Baylor zaskoczył w sobotę nr 5 w stanie Oklahoma w 21-16, zatrzymując się na linii bramkowej na czwartym miejscu, aby wygrać swój pierwszy ważny mecz o 12 mistrzostw i pierwsze mistrzostwo konferencji od 2014 roku.

Oklahoma State 17-mecz, 89 jardów z 1:19 do pierwszego i gola na linii 2 jardów. Jednak obrona Pierce’a wypatrywała czterech kolejnych postojów – w tym obalenia stanu Oklahoma State, z Desmondem Jacksonem biegnącym czwartym zakrętem – aby uratować Arlington przed historycznym zwycięstwem.

Pierce zdominował pierwszą połowę, gdy rozgrywający Oklahoma State Spencer Sanders rzucił cztery przechwyty w rekordowym meczu Big 12 o tytuł mistrzowski. Baylor objął prowadzenie 21:6 na połowie, ale Dominic Jackson w końcu dobiegł do pierwszego przyłożenia Cowboys i obniżył wynik do jednego w wyniku konwersji czwartego pod, która nie powiodła się w trzeciej kwarcie. Jednak Baylor wystawił Oklahoma State na trzy wjazdy do czerwonej strefy, które zakończyły się inaczej w pięciopunktowej grze. Baylor zdobył punkty w trzech misjach w czerwonej strefie.

W ramach ulgi dla kontuzjowanego otwierającego Jerry’ego Bohanana, rezerwowy rozgrywający Blake Shapen ustanowił rekord w grze Big 12 tytułów, wykonując 17 kolejnych podań. Ukończył 23-na-28 z 180 jardami i trzema przyłożeniami, aby zdobyć tytuł MVP w grze. Obrona Stanu Oklahoma przejęła kontrolę w drugiej połowie, jednak utrzymując Pierce’a na 36 jardach, nie zdobywając bramki w 23 meczach. Ostatecznie Baylor zagrał lepiej w jednym meczu.

Odbiorca Baylora Taiguan Thornton prowadził 71 jardów i przyziemienie, podczas gdy Abram Smith rzucił się na 63 jardy. Oklahoma State Receiver Day Martin miał 88 jardów, ale Cowboys mieli średnio 2 jardy mniej na samochód.

Baylor stał się pierwszą drużyną od 2014 roku, która zdobyła tytuł Big 12 poza Oklahomą. Żaden zespół inny niż Suners nie zdobył tytułu Big 12 od czasu ponownego uruchomienia w 2017 roku. Oto wiele innych rzeczy z sobotniego thrillera w Arlington.

READ  Aktualności na żywo z trzeciej rundy Masters 2024: Scotty Scheffler prowadzi solo, Tiger Woods osiąga najgorszy wynik w historii w Augusta

Nadeszła nowa era

Po raz pierwszy od 2014 roku Big 12 ma szkołę spoza Oklahomy. Baylor zdobył w sobotę trzecie mistrzostwo Big 12, wyrównując Texas z Bears na drugim miejscu we wszystkich szkołach konwencyjnych od początku ligi. W 1996 roku.

Co ważne, Big 12 przegrywa Teksas i Oklahomę na rzecz SEC w nadchodzących latach, co oznacza, że ​​tylko członek Big 12 Baylor nadal wygrywa kilka mistrzostw na żywo. Gdy liga wkracza w nową erę, Baylor zaznacza swoją obecność.

Dla Dave’a Arandy, głównego trenera drugiego roku w Baylor, zdobycie mistrzostwa konwentu to wielka dwunastka. Nowe 12 drużyn W Wielkiej 12 niedźwiedzie wejdą z mocnej pozycji.

Zniekształcone sny o play-offach

Oklahoma State Baylor rozegrał 15 meczów w obrębie linii 10 jardów, na sekundy przed końcem, w tym pierwszy i gol z linii 2 jardów. Niestety tak będzie zapamiętany stan Oklahomy w tym sezonie: za blisko, ale za mało.

Porażka w meczu o tytuł Big 12 była drugą porażką w sezonie Cowboys, która wyeliminowała ich z play-offów uniwersyteckich piłki nożnej. To już drugi raz w ciągu ostatniej dekady, kiedy Mike Kundi był zaledwie kilka kroków od gry o finałową nagrodę zespołu.

Oklahoma State zagra w wielkim meczu i po raz pierwszy od dekady znajdzie się w pierwszej dziesiątce. Ale ponieważ straty Baylora i stanu Iowa zbliżają się tak blisko, trudno nie zgadnąć, co mogło się wydarzyć.

Śmierć Ligi Ataku

Baylor wygrał tytuł Big 12, pokonując łącznie 242 jardy i 1,9 jarda na samochód. Cowboys dodawali 1,8 jarda na przeniesienie i 5,6 jarda na próbę podania. W momencie utrzymywania się powraca przepływ, który jest blokowany na rogu strefy końcowej poniżej czwartej.

Poza Oklahomą Big 12 od wielu lat jest w defensywie. W ostatnich dwóch meczach o tytuł Big 12 Baylor i Iowa State weszli jako zespoły defensywne. Atak, który zbliża się do konferencji w Oklahomie, jest groźny.

READ  Karolina Południowa pokonała LSU w walce o mistrzostwo SEC po wielu przerwach

Jednak sobotni mecz o tytuł Big 12 był ogólnokrajowym przypomnieniem, że nie jest to już konferencja Mike’a Leacha ani Lincoln Relay. To jest liga defensywna.