24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ludzie uciekają w panice, gdy wybucha wulkan Chemeru w Indonezji | Aktualności

Wiele wiosek zostało pokrytych popiołem w wyniku erupcji najwyższego wulkanu na wyspie Jawa.

Wulkan Chemeru na indonezyjskiej wyspie Jawa wybuchł, wyrzucając w niebo słupy gęstego popiołu, wywołując panikę wśród okolicznych mieszkańców.

Nie było natychmiastowych doniesień o kontuzjach z sobotniej erupcji.

Filmy udostępnione przez agencję łagodzenia skutków katastrof (BNPB) pokazały mieszkańców uciekających przed wysokimi kocami z dymu i popiołu w pobliskich wioskach w dystrykcie Lumajang w prowincji Jawa Wschodnia.

Przewodniczący okręgu Lumajang, Torigul Huq, powiedział telewizji, że nagła erupcja grzmiała deszczem, lawą i tlącym się gruzem, tworząc gęste błoto, które zniszczyło co najmniej jeden most łączący dwie główne wioski Pronojivo i Contebro, a także utrudniło ewakuację. Jeden.

„Gęste kolumny popiołu zaciemniły wiele wiosek” – powiedział Hugh, dodając, że setki ludzi zostało przeniesionych do tymczasowych schronień lub pozostawionych w innych bezpiecznych obszarach.

Reportaże telewizyjne pokazywały ludzi biegających w panice pod dużą szarą chmurą, z twarzami mokrymi od wulkanicznego pyłu w deszczu.

Chemro o wysokości 3676 metrów (12 060 stóp), najbardziej zaludniona wyspa na wyspie, ostatni raz wybuchł w styczniu, bez ofiar.

Indonezja, zamieszkana przez ponad 270 milionów ludzi, jest podatna na trzęsienia ziemi i aktywność wulkaniczną, ponieważ znajduje się na Pacyficznym „Pierścieniu Ognia” z fałszywymi liniami w kształcie podków. W Indonezji jest około 128 wulkanów.

READ  Mówi się, że John Lennon miał romans z nastoletnią asystentką założoną przez Yoko Ono