15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia spieszy się z wniesieniem pozwu przeciwko Djokovic

MELBOURNE, 9 stycznia (Reuters) – Numer jeden na świecie tenisa Novak Djokovic złożył pozew przeciwko wejściu do aresztu prawnego numer jeden na świecie, Novak Djokovic, po tym, jak spędził czwarty dzień w areszcie po szczepieniu Kovit-19. .

Djokovic ma nadzieję na wygranie swojego 21. Wielkiego Szlema w Australian Open, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Hotel Służy do zakwaterowania osób ubiegających się o azyl. Zakwestionował decyzję o anulowaniu wizy po tym, jak został zatrzymany wkrótce po przybyciu na lotnisko w Melbourne w czwartek rano.

Zagorzały przeciwnik nakazów szczepień, Djokovic odmówił ujawnienia swojego statusu szczepionki lub powodu zwolnienia lekarskiego z australijskich przepisów dotyczących szczepień. W sobotę prawnie złamał milczenie Wyzwanie W grudniu zdiagnozowano u niego wirusa i powiedział, że został zwolniony, ponieważ wyzdrowiał.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Melbourne, w którym grano w światowy tenis, wywołało napięcia między Serbią a Australią i stało się punktem zapalnym dla tych, którzy sprzeciwiali się nakazom szczepień na całym świecie.

Jego departament zdrowia ogłosił w listopadzie, że organizuje turniej tenisowy w Australii, a najnowsza infekcja Govt-19 nie jest tak samo zwolniona w kraju, jak gdzie indziej. Sprawa Djokovica polega na tym, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych napisało do niego na początku tego miesiąca, że ​​spełnił warunki wjazdu do kraju.

Craig Dyle, dyrektor generalny Tennis Australia, powiedział na swojej pierwszej konferencji prasowej, że jego organizacja od miesięcy rozmawiała z urzędnikami federalnymi i stanowymi o zapewnieniu graczom bezpiecznego wyjścia z furii.

„Głównie dlatego, że przez cały czas było (tak wiele) sprzecznych informacji, co tydzień rozmawialiśmy o sprawach wewnętrznych, rozmawialiśmy ze wszystkimi częściami rządu… postępowaliśmy właściwie i (podążając) za właściwym procesem z te wyjątki” – powiedział Daily Channel Nine Television.

READ  Komisja US House China przeprowadziła pierwsze dochodzenie

„Sprzeczne informacje i sprzeczne informacje są przyczyną zmieniającego się środowiska. Znajdujemy się w wymagającym środowisku”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które miało złożyć swój argument w niedzielę, zwróciło się do sądu o opóźnienie rozprawy z poniedziałku na środę, powiedział Reuterowi rzecznik sądu. Wniosek został odrzucony, zgodnie z orzeczeniem na stronie internetowej sądu federalnego.

Adwokaci Djokovica będą mieli dwie godziny na przedstawienie swojej sprawy od 10 rano (0300 GMT) w poniedziałek, podczas gdy federalny sąd okręgowy i sąd rodzinny orzekł na korzyść departamentu rządowego od 3:00 do 14:00.

Wewnętrzny rzecznik nie był od razu dostępny do komentowania.

9 stycznia 2022 roku w Melbourne w Australii kibice serbskiego tenisisty Novaka Djokovica przemaszerowali przed Park Hotel, rezydencją gwiazdy Australii. REUTERS / Loren Elliott

Rzut oka na uchodźców

Minister zdrowia Greg Hunt zapytał o oburzenie na konferencji prasowej w niedzielę, odmawiając komentarza, ponieważ było to przed sądem, ale zauważył, że wizy wielu osób biorących udział w konkursie zostały cofnięte.

Minister finansów Simon Birmingham, zapytany o tę sprawę w telewizji Channel 9, powiedział, nie wspominając bezpośrednio o Djokovicu, że „istnieje wyraźna różnica między wizami a wymogami wjazdowymi” a „wymogami wjazdu… siedzieć ponad warunkami wizowymi”.

Czeska zawodniczka Renata Worakowa, Djokovic został zatrzymany w tym samym areszcie, a jego wiza została cofnięta po problemach związanych ze zwolnieniem ze szczepień, opuścił kraj bez kwestionowania swojego statusu, według czeskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Sytuacja Djokovica wywołała tłumy w skromnym hotelu w Melbourne, który do niedawna stał się tak popularny w mediach, że osoby ubiegające się o azyl otrzymywały żywność zawierającą grzyby.

Protestujący przeciwko szczepieniom, prawnicy uchodźców i fani Djokovic zebrali się przed budynkiem pod ochroną policji.

„Przykro nam, że został zatrzymany, ale pytamy: po co zwracać uwagę na naszą sytuację z obecnością celebryty?” Uchodźca z Bangladeszu Mohammad Joy Mia, który przebywa w ośrodku od 2020 roku, powiedział.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek przed kolejnym raportem o inflacji w USA

Ponieważ okna hotelu nie otwierały się, Miyah wygłosił swoje przemówienie przez telefon, który kibic pokazał je przez megafon podczas niedzielnej demonstracji na zewnątrz obiektu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie było od razu dostępne do komentowania.

Serbski premier Ana Pranabic Djokovic otrzymał bezglutenową żywność, sprzęt do ćwiczeń i kartę SIM, aby pozostać w kontakcie ze światem zewnętrznym.

„To pozytywny ton ze strony australijskiej. Serbski rząd jest gotowy zapewnić wszystkie niezbędne gwarancje, aby Novak mógł wjechać do Australii, a serbski prezydent jest w to zaangażowany” – powiedział Pranab.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Courtney Walsh w Melbourne i Byrona Caina w Sydney; Montaż przez Paula Simao, Williama Mallarda i Ana Nicolaci da Costa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.