8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

San Antonio Trailer Deaths: Władze twierdzą, że 46 imigrantów zostało znalezionych martwych w Semitruck

Radna miasta Adriana Rocha Garcia powiedziała, że ​​ofiarami byli imigranci po oświadczeniu szefa policji w San Antonio w poniedziałek. Ich odkrycie zostało zainicjowane przez amerykańskich urzędników federalnych „Bezprecedensowa” funkcja Rozbijanie sieci handlu ludźmi.

Rzecznik ds. Imigracji i Służby Celnej powiedział w poniedziałek, że jednostka wywiadowcza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA została zaalarmowana przez policję w San Antonio i prowadzi dochodzenie w sprawie „incydentu związanego z handlem ludźmi”.

Trzy osoby są w areszcie policyjnym, ale związek z ich stanem jest niejasny, powiedział szef policji Bill McManus na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem.

Władze zostały zaalarmowane o miejscu zdarzenia tuż przed 18:00, kiedy pracownik w pobliskim budynku usłyszał wołania o pomoc, powiedział McManus. Pracownik znalazł przyczepę z częściowo otwartymi drzwiami i znalazł w środku zmarłego, powiedział McManus.

Szesnaście osób – 12 dorosłych i czworo dzieci – zostało zabranych do placówek medycznych, powiedział komendant straży pożarnej San Antonio Charles Hood. Rzeczniczka Methodist Healthcare powiedziała, że ​​trio, które zabrano do Metropolitan Hospital Metropolitan, było w stabilnym stanie.

Ocaleni cierpieli z powodu gorąca w dotyku, udaru cieplnego i zmęczenia, powiedział Hood, i byli nieprzytomni, gdy się nimi opiekowano. W naczepie-chłodni nie było śladu wody ani działającej klimatyzacji – powiedział.

Najwyższa temperatura w rejonie San Antonio w poniedziałek wynosiła między 90. a 100. rokiem życia. Według Krajowa Służba Pogodowa.

Ofiary „mogły próbować znaleźć lepsze życie”

„Jestem zasmucony tragiczną śmiercią dzisiaj i modlę się za tych, którzy wciąż walczą o swoje życie” – powiedział Sekretarz Obrony. Alejandro Mayerkas Powiedział na portalach społecznościowych. „Wiele osób, w tym rodziny, kobiety i dzieci, straciło życie w tej niebezpiecznej podróży”.

Hood powiedział, że 60 strażaków na miejscu zostało poddanych presji w wyniku poważnego incydentu.

„Nie powinniśmy otwierać ciężarówki i patrzeć na leżące tam warstwy ciał. Wyobraź sobie, że nikt z nas nie przychodzi do pracy” – powiedział komendant straży pożarnej.

READ  J. Biały Dom potwierdza, że ​​Michael Childs jest jedną z „wielu osób” branych pod uwagę przy nominacji do Sądu Najwyższego

„To smutne” – powiedział w poniedziałek burmistrz Ron Niranberg. „Znamy 46 osób, które nie są z nami, mają rodziny, starają się znaleźć lepsze życie. A 16 z nas walczy o życie w szpitalu”.

Ambasada Meksyku w San Antonio poinformowała w mediach społecznościowych, że pomoc zostanie udzielona Meksykanom. Co najmniej dwóch z 16 ocalałych zostało zidentyfikowanych jako Gwatemala, powiedział meksykańskie ministerstwo spraw zagranicznych, powołując się na ambasadę.

Urzędnicy amerykańscy pracują nad lepszym zarządzaniem przepływem migrantów przez granicę amerykańsko-meksykańską, powiedział Majorcos CNN na początku tego miesiąca. Ich działalność opiera się na wcześniejszych inicjatywach wytropienia porywaczy, których imigranci często przebywają. Zeszłej wiosny Homeland Security ogłosiło wraz z sojusznikami federalnymi wysiłki mające na celu rozprawienie się z organizacjami przestępczymi zajmującymi się handlem ludźmi.

Teksas zmagał się z podobnymi tragediami w związku z nielegalnymi ofiarami śmiertelnymi w ciągu ostatnich dwóch dekad. W 2017 roku z powodu upałów zginęło 10 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych Po odkryciu W ciągniku siodłowym w Wal-Mart w San Antonio. Kierowca ciężarówki został skazany Życie bez zwolnienia W więzieniu federalnym.
W 2003, 18 osób zostało dotkniętych Śledczy powiedzieli, że mężczyzn w wieku od 7 do 91 lat znaleziono martwych z tyłu półtora z około 100 osobami na pokładzie, gdy temperatura wzrosła powyżej 100 stopni. Kierowca został w tej sprawie początkowo skazany na dożywocie, ale nie w 2011 r. Były urazy Pozbawienie wolności prawie 34 lata.

Carolyn Sung z CNN, Priscilla Alvarez, Michelle Watson, Karol Suarez, Sharif Paget, Jen Deaton, Amanda Jackson i Steve Almasy przyczynili się do powstania raportu.