24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Anne Rice, autorka Wywiadu z wampirem, umiera w wieku 80 Anna Ryż

Autorka bestsellerowej książki Wywiad z wampirem, Anne Rice, zmarła w wieku 80 lat.

W oświadczeniu z niedzielnego poranka Christopher Rice, syn pisarza gotyckiego, powiedział, że Rice „umarł z powodu powikłań po udarze mózgu” i że „ogromu żalu naszej rodziny nie można przecenić”.

Rice napisał ponad 30 książek, ale stał się najbardziej znany dzięki swojej pierwszej powieści, Wywiad z wampirem, która wprowadziła świat w historię wampira Lesotho i przeniosła się z XVIII-wiecznej Luizjany na następne 200 lat. Wydany w 1976 roku, został nakręcony w 1994 roku, z Tomem Cruisem, Bradem Pittem i młodą Kirsten Dunst, która zamieniła Lesotho w wampira. Audrey Niffenegger opisała to jako arcydzieło Rice’a.

Rice napisał 12 kolejnych powieści z serii Kroniki wampirów – i Odrzucono jasną, wegetariańską wersję Wampirów Stephanie Meyer stała się sławna dzięki serialowi Zmierzch „Przepraszam wampiry, które świecą w słońcu”, a Lesotho powiedział: „W małym miasteczku nigdy nie skrzywdzę nieśmiertelnych, którzy wybierają chodzenie do liceum raz za razem. „

Legenda horroru, Ramsay Campbell, powiedział, że Rice pisał „w gotyckiej tradycji, motywie i prozie”. „Twierdziłbym, że jest to szczególny kobiecy rodowód, który rozciąga się od klasycznego gotyku, a zwłaszcza Mary Shelley, po humanizację potwora i sposób, w jaki daje jej w pełni wykształcony głos” – powiedział Campbell.

Sarah Pinburo, najlepiej sprzedająca się scenarzystka horrorów Behind Her Eyes, niedawno zaadaptowana dla Netflix, chwaliła sposób, w jaki Rice zmienił gatunek. „Jestem zafascynowany wampirami od dziecka. Kiedy zobaczyłem prace Rice, naprawdę podobał mi się sposób, w jaki wzięła ten gatunek i stworzyła jasny świat i postacie w nim, a co ważniejsze, sprawiła, że ​​​​czują się bardzo współczesne i odpowiednie ”. Podążać.

Rice jest również najbardziej znana ze swojego serialu erotycznego Śpiąca królewna Powieści o życiu Chrystusa i O aniołach. Po dziesięcioleciach ateizmu i powrocie do swojej dziecięcej wiary w katolicyzm w 1998 r. Rice powiedział wówczas, że „poświęcił swoje pisanie całkowicie Chrystusowi, obiecując, że będzie pisać dla niego lub o nim”.

READ  Brett Kerley zdobył medale USA na 100m.

Ale nadal Później opuścił chrześcijaństwo. Na swojej stronie na Facebooku powiedział: „W imię Chrystusa odmawiam występowania przeciwko homoseksualistom. Odmawiam bycia antyfeministką. Odmawiam sprzeciwiania się sztucznej antykoncepcji. Odmawiam bycia antydemokratycznym. Odmawiam bycia antysekularnymi humanitarystami. Odmawiam sprzeciwiania się nauce. Nie chcę być wrogo nastawiony do życia. W imię Chrystusa porzuciłem chrześcijaństwo i zostałem chrześcijaninem. Amen”.

Mąż Rice, poeta Stan Rice, zmarł w 2002 roku. Podobnie Christopher, para miała córkę Michaela, która zmarła na białaczkę w 1972 roku w wieku sześciu lat. Rice zaczęła pisać kilka lat po śmierci. Powiedział Guardianowi w 2010 r.: „To naprawdę desperacka próba kogoś. Po śmierci córki rozejrzałem się i zdałem sobie sprawę, że jestem nikim, niczym. Nie jestem jeszcze nawet matką. Nie mam nic. Potem się urodziłem.

Jego matka „nauczyła mnie przekraczać granice typów i poddawać się histerycznym uczuciom” – powiedział.

„W jej ostatnich chwilach siedziałam obok jej szpitalnego łóżka, zachwycona jej osiągnięciami i odwagą, zanurzona we wspomnieniach życia, które zabrało nas z mglistych gór San Francisco Bay Area na magiczne ulice Nowego Orleanu. Błyszczące sceny południowej Kalifornii” – dodał.

„Kiedy pocałowała Annie, jej siostra Karen powiedziała: „Co za przejażdżka, kochanie”. Myślę, że wszyscy możemy się z tym zgodzić. Pocieszmy się wspólnym przekonaniem, że Anne bezpośrednio doświadcza teraz wspaniałych odpowiedzi na wiele wielkich duchowych i kosmicznych pytań, których poszukiwanie określiło jej życie i karierę.

Powiedział też, że w przyszłym roku odbędzie się publiczne świętowanie życia Rice’a w Nowym Orleanie, gdzie pisarz urodził się i wychował.