24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Potwierdzono, że prezydent RPA jest zarażony Govt-19

Prezydent Republiki Południowej Afryki uzyskał w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 Wzrosły przypadki zmienności omigracyjnej W okolicy, powiedzieli urzędnicy.

W pełni zaszczepiony prezydent Cyril Ramaphosa jest leczony z powodu „łagodnych objawów COVID-19” po pozytywnym teście w niedzielę. Powiedział w oświadczeniu.

Urzędnicy powiedzieli, że źle się czuł po tym, jak poprzedniego dnia uczestniczył w stanowym nabożeństwie żałobnym w Kapsztadzie ku pamięci byłego wiceprezydenta FW de Clerka.

Ramaphosa, lat 69, który jest „w dobrym nastroju”, tymczasowo przekazał swoje obowiązki związane z przyszłotygodniowym odosobnieniem w Kapsztadzie wiceprezydentowi Davidowi Mapusie. Władze twierdzą, że jest monitorowany przez południowoafrykańską wojskową służbę zdrowia Gwardii Narodowej Republiki Południowej Afryki.

Pozytywny test prezydenta pojawia się wraz z dramatycznym wzrostem liczby infekcji w RPA i krajach sąsiednich, przy czym eksperci przypisują wzrost bardziej rozpowszechnionej odmianie omigran, która, jak się uważa, pojawiła się w regionie.

Republika Południowej Afryki potwierdziła 22 400 nowych przypadków w czwartek i 19 000 w piątek, w porównaniu z około 200 dziennie kilka tygodni temu. Nowe powstanie dotknęło w zeszłym miesiącu 90 000 osób, powiedział w piątek minister zdrowia Joe Pahla agencji Associated Press.

Według władz Republiki Południowej Afryki 70 procent nowych przypadków wirusa to warianty omikronowe. Obecna fala wskaźnika reprodukcji koronawirusa, która reprezentuje liczbę osób na osobę, która może zostać zarażona – wynosi 2,5, co jest najwyższym wynikiem odnotowanym przez RPA podczas epidemii, powiedział Pahla.

86% przyjętych do szpitala nie było zaszczepionych, a tylko 30% przyjętych do szpitala poważnie zachorowało. Tylko 3 procent pacjentów przyjętych do szpitala zmarło z powodu wirusa, w porównaniu z 20 procentami w poprzednich epidemiach, a średni pobyt w szpitalu wynosił tylko od 8 do 2,8 dnia, poinformowali urzędnicy.

Ten wariant wydaje się powodować mniej nasilone objawy niż inne typy, takie jak delta, która w 2021 r. stała się dominującym szczepem. Jednak dr. Eksperci medyczni, tacy jak Anthony Fassi, boją się wirusa. Obecnych szczepionek można uniknąć, Wstępne raporty sugerują, że zastrzyk przypominający pomoże ci go uniknąć.

READ  Max Scherzer jest zardzewiały podczas rozpoczęcia meczu 3 ALCS

„Wtedy to po prostu do nas dotarło [Omicron] Wydaje się, że można uniknąć niektórych immunosupresji przeciwciał monoklonalnych, takich jak osocze rekonwalescencyjne i przeciwciała wywołane szczepionką. To przyzwoita rzecz do zrobienia i powinna się na tym skończyć ”. Powiedziałem prezenterowi ABC Niedzielny „Tydzień” George’a Stephanopoulosa.

„Nieco zachęcającą wiadomością jest to, że otrzymanie dawki przypominającej, na przykład trzeciego zastrzyku mRNA, podnosi poziom ochrony na tyle, że wstępne dane pokazują, że będzie on lepiej działał przeciwko Omicronowi” – ​​dodał Fauci.

Z drutami pocztowymi