23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bije rekord na Hawajach w zakresie ultraluksusowych nieruchomości. Oto, co jest sprzedawane

Rezydencja, wyceniona na 23,5 miliona dolarów w Kauai, została niedawno sprzedana gitarzyście Carlosowi Santana.

Banavis

Rynek luksusowych nieruchomości na Hawajach cały czas kwitnie, napędzany wieloma czynnikami, w tym epidemią koronawirusa, odnotowanymi niskimi stopami procentowymi i rosnącymi giełdami.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku sprzedaż domów na poziomie 3 mln USD lub więcej wzrosła o 234,5%. Raport o rynku luksusowym Hawaii Life. Ale sprzedaż domów przekraczająca 10 milionów dolarów wciąż rośnie w szybkim tempie, bijąc rekordy stanowe.

„To było jak statek rakietowy” – powiedział Nieruchomości na Hawajach Dyrektor generalny Matt Beall. „Ściśle mówiąc, jest to niesamowite, niesamowite wydarzenie dla rynku”.

Peel, który sprzedaje nieruchomości na Hawajach od 1998 roku, powiedział, że nigdy nie widział szybko zmieniającego się rynku, ponieważ większość transakcji z najwyższej półki dokonywanych przez jego brokera jest kupowana za wszystkie transakcje gotówkowe.

Rezydencja w Maui ma pięć sypialni, pięć łazienek i widok na morze. Niedawno sprzedany za 12,5 miliona dolarów.

Travis Rowan

„Ludzie pojawili się i powiedzieli:„ Cóż, jestem [going to] Oferta na tej niewidocznej scenie domowej. … To będzie weekend za dwa tygodnie. Będę 13-go dnia z należytą starannością, 12-go będę w samolocie, spotkam się ze wszystkimi inspektorami i 14-go.

Peel powiedział, że tempo było „agresywnie szybkie”, ponieważ transakcje o wartości około 20 milionów dolarów zostały zrealizowane w ciągu 30 dni.

„Myślę, że prędkość lubiła nie tylko zawód policjanta, ale także sprzedawców. Wiesz, w ten sposób… to nie jest normalne” – powiedział.

Ta posiadłość o powierzchni 5800 stóp kwadratowych w Maui ma pięć sypialni i cztery łazienki. Niedawno sprzedany za 18 milionów dolarów.

WeR3DMaui

Poprzedni rekord stanu w 2017 r. to 317 transakcji i 1,67 mld USD łącznej sprzedaży luksusowych domów w pierwszych trzech kwartałach roku. W tym samym okresie rok 2021 przyniósł podwojenie sprzedaży i podwojenie transakcji, przy czym sprzedaż 634 domów przekroczyła 3 mln USD. Oznacza to, że tygodniowo sprzedaje się średnio 16 luksusowych domów przez 39 kolejnych tygodni.

READ  Aktualizacje: Balmoral z Liściami Trumny Królowej, Wczesna Procesja

Rozmiar i tempo rynku nieruchomości na Hawajach pobiły każdy rekord i historyczny protokół, który istniał wcześniej ”- powiedział Peel w oświadczeniu.

Wystawa basenowa Infinity w Maui House, niedawno sprzedana za 18 milionów dolarów.

WeR3DMaui

Co istotne, te zyski pojawiają się w czasie, gdy większość zagranicznych nabywców nie jest w stanie podróżować na Hawaje i uczestniczyć w rekordowej dziedzinie zakupów z powodu ograniczeń Govt-19. W 2019 roku zagraniczni nabywcy stanowili około 4% sprzedaży domów w stanie, powiedział Peel.

„Bardzo ważne jest dla mnie, aby wszystkie z nich lub większość z nich była wytwarzana lokalnie” – powiedział.

Peel powiedział, że Hawaii Life, firma zajmująca się nieruchomościami, odnotowała rekordowy rok sprzedaży przekraczający 3 miliardy dolarów w pierwszych trzech kwartałach. Całkowita sprzedaż luksusowych domów wyniosła 1,38 miliarda dolarów.

Dwór o powierzchni 4758 stóp kwadratowych w Kauai został niedawno sprzedany za 21 milionów dolarów.

Banavis

Według danych, przeciętny luksusowy dom w stanie sprzedał ponad 6 milionów dolarów, o 12,4% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, przy średniej cenie 1795 dolarów za metr kwadratowy.

„Widzimy nabywców z sektorów rozrywki, technologii i finansów kupujących zarówno oferty z najwyższej półki, jak i pozarynkowe, a także rekordowe ceny” – powiedział Peel w oświadczeniu.

Rozpocznie się wyprzedaż ekstraluksusowa

Najbardziej dramatycznym wzrostem na tym szybko rozwijającym się rynku był oszałamiający wzrost obserwowany na rynku ultraluksusowym, który obejmuje domy wycenione na ponad 10 milionów dolarów. W pierwszych trzech kwartałach 2021 roku zanotowano 64 transakcje o łącznej sprzedaży 1,06 mld USD w tym segmencie – 602,9% zmiana wartości dolara i sześciokrotna liczba transakcji w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku.

Dom na wyspie o powierzchni 8173 stóp kwadratowych w Kauai został niedawno kupiony przez znanego gitarzystę Carlosa Santanę.

Banavis

Sprzedaż Big Island Ultra-Lux przynosi ogromne zyski

Hale Makana Ola to nadmorska nieruchomość w Maui, która niedawno została sprzedana za 12,5 miliona dolarów.

Travis Rowan

Na ośmiu głównych wyspach stanu większość wzrostu sprzedaży ultraluksusowej pochodziła z Wielkiej Wyspy, na której do 2020 r. nastąpiła zmiana wielkości sprzedaży o 1,582%. Po tym zysku Maui odnotował wzrost sprzedaży o 644%. Wolumen i Kauai, który wzrósł o 640%.

W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. sprzedaż Big Island wyniosła 393 mln USD, czyli 37% całkowitej sprzedaży stanu w segmencie luksusowym.

Mieszanka za 18,5 miliona dolarów została niedawno sprzedana na Big Island. Ma siedem tropikalnych pawilonów z miejscem na jedzenie, spotkania, spanie, gości i nie tylko.

Spaces808.com

Firma Peela sprzedaje menedżerkę portfela Grupy Kapitałowej Claudia Huntington. 6.674 stóp kwadratowych rezydencji na Wielkiej Wyspie. Dom posiada siedem pawilonów z widokiem na Zatokę Kauńską. Sprzedano go za 18,53 miliona dolarów, czyli 2776 dolarów za stopę kwadratową.

„Właściwie jestem dziwnie odświeżony, jeśli chodzi o wartość. ஒன்று Jedna rzecz, którą wiem o Hawajach w porównaniu z Florydą czy Nowym Jorkiem… w rzeczywistości jesteśmy jak 2000 mil piasku otoczonego, to mały, mały rynek” – powiedział Peel .

Prywatna rezydencja, położona nad Zatoką Guanajuato na Wielkiej Wyspie, została niedawno sprzedana za 18,5 miliona dolarów.

Spaces808.com

„Jeśli spojrzysz na dowolny wykres zapasów, wygląda to jak dół i prawo i linia płaska. Ceny rosną z powodu braku podaży” – powiedział.

Najlepiej sprzedające się produkty zwróciły uwagę i zainteresowanie na rynek tropikalny. Mark Zuckerberg i Priscilla Chan podobno kupili w marcu 600 akrów ziemi w Kauai za 53 miliony dolarów, zwiększając całkowitą własność wysp do około 1300 akrów.

Wewnątrz nowego domu Carlosa Santany

Oto bliższe spojrzenie na nowy dom na wyspie Carlosa Santany w Kauai.

Zewnętrzny widok na czteropokojową łazienkę Kawail Santana z czterema sypialniami.

Banavis

Zgodnie z listą, osiedle Santany składa się z trzech głównych budynków lub części, które są połączone wspólną częścią dzienną na świeżym powietrzu.

Widoki na zatokę i góry z basenu bez krawędzi posiadłości.

Banavis

Ten dom ma bujne, bujne góry i szczegółowe widoki na zatokę Hanali.

Rozsuwany dach i otwarta architektura zacierają granice między wnętrzem a zewnętrzem.

Banavis

Centralny element może być używany do spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Szklany, chowany dach otwiera się w niebo nad świecącą listwą z onyksu.

Banavis

Posiada świecący bar z onyksu i grill, który znajduje się pod chowanym szklanym dachem.

Salon na świeżym powietrzu z drewnianym bejcowanym sklepieniem.

Banavis

Pod sklepionym dachem z barwionego drewna znajduje się salon w stylu lanai.

Widok na kuchnię.

Banavis

Główny garnek zajmuje 3738 stóp kwadratowych, w tym kuchnię z dwoma wilczymi piecami ze stali nierdzewnej, dwoma zlewami, niestandardowymi drewnianymi półkami i kamienną wyspą pośrodku.

Właściwe wyżywienie i salon.

Banavis

Największa donica obejmuje salon i nieformalną jadalnię.

Widok na jadalnię Lonai.

Banavis

Połączona architektura ma na celu stworzenie zapierającego dech w piersiach krajobrazu wyspy.

Drugi bot zawiera zestaw właściciela o powierzchni 1275 stóp kwadratowych i gabinet.

Prysznic na zewnątrz otoczony jest bujną zielenią.

Banavis

Prysznic na świeżym powietrzu jest schowany za kamienną ścianą i otoczony bujnymi ogrodami.

Widok z jednej z czterech sypialni domu.

Banavis

Trzeci dom na osiedlu ma dwie z czterech sypialni.

Basen bez krawędzi i wanna z hydromasażem z widokiem na zatokę Hanali.

Banavis

Pokoje znajdują się dwa kroki od basenu bez krawędzi ze słoną wodą z wanną z hydromasażem i płytką półką do opalania.

Na słonecznej krawędzi basenu znajduje się część wypoczynkowa dla dwóch osób.

Banavis

Dom położony jest na działce o powierzchni 0,81 akra. Na liście w zeszłym roku podatek od nieruchomości wyniósł 44 776 USD.