1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kalifornia zamówiła zamaskowane zamówienia w całym stanie, a rząd rośnie w siłę

W obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa Kalifornia nakazała zamówienie na maskę w pomieszczeniach publicznych w całym stanie w środę.

Zamówienie dotknie prawie połowę populacji stanu, w tym dystrykty San Diego i Orange, Inner Empire, Central Valley i wiejską północną Kalifornię. Zamówienie na maskę wewnętrzną w całym stanie trwa jeden miesiąc i wygasa 15 stycznia.

Hrabstwo Los Angeles, Ventura i większość San Francisco Bay Area mają swoje własne zamówienia na maskę do wnętrz wykonywanych latem i bez żadnych terminów.

Ruch ten pojawia się, gdy wskaźniki zachorowań na koronawirusa wzrosły o 50% w ciągu ostatnich 20 tygodni, a okręgowi urzędnicy ds. zdrowia w całym stanie twierdzą, że podejrzewają wzrost liczby zachorowań na koronawirusa w okresie zimowym. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom szacują, że w Kalifornii występuje wysokie rozpowszechnienie koronawirusa, najgorszej warstwy na czteropoziomowym poziomie agencji federalnej.

Ogłoszenie w Kalifornii pojawiło się tego samego dnia, co uchwalenie w Nowym Jorku Wymaga natywnej maski dla całego stanu Kryte miejsca publiczne, z wyjątkiem systemów, w których wszyscy w środku powinni być zaszczepieni. W Wielkiej Brytanii są też urzędnicy Zamówiłem ponownie rozszerzenie zamówień masek wewnętrznych.

Odkryty w zeszłym miesiącu wariant wirusa koronowego Omigron rozprzestrzenił się szybko na całym świecie, powodując nowe zamówienia na maski. Wielka Brytania odnotowała pierwszą śmierć osoby dotkniętej wariantem Omicron.

Ponadto wiele stanów w całym kraju wciąż zmaga się z zimowym powstaniem COVID-19, aby zdominować zmienność delta. „Widzimy, jak inne stany w Stanach Zjednoczonych zmagają się z większą liczbą szpitali i większą liczbą przypadków” – powiedział dziennikarzom sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej w Kalifornii, dr Mark Gale.

Galli powiedział, że szczególnie w dzielnicach San Bernardino i Riverside pojemność szpitala jest nadal pod presją i wyzwaniem w Dolinie Centralnej i wschodniej Sierra oraz na terenach wiejskich na północy. Wiele szpitali w całym stanie jest bardziej zajętych niż zwykle o tej porze roku, kiedy personel wciąż jest zmęczony walką z dwuletnią historią epidemii i nadal istnieje wiele wymagań dotyczących opieki zdrowotnej. Wczesne obszary infekcji.

READ  Rajd na rynku akcji Fed, Apple, Tesla, Cloud; Co zrobić teraz

Istnieją dowody na to, że maski nadal mają znaczenie, powiedział Galle. Wirus koronowy rozprzestrzenia się w powietrzu i cicho rozprzestrzenia się od zarażonych, bezobjawowych osób.

„Nawet 10% wzrost wewnętrznej maski znacznie zmniejszyłby transmisję obudowy” – powiedział Gale.

„To ważny czas, narzędzie, które znamy i możemy nad nim pracować. Aby zapewnić sobie czas radości i nadziei bez ciemnej chmury niepokoju i rozpaczy, z góry umieściliśmy to narzędzie globalnej wewnętrznej maski w miejscach publicznych ”, powiedzieli wcześniej Kalifornijczycy. Zrobili to. Mamy nadzieję, że na pewno uda nam się to powtórzyć.