15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kalifornia zamówiła zamaskowane zamówienia w całym stanie, a rząd rośnie w siłę

W obliczu rosnącej liczby przypadków koronawirusa Kalifornia nakazała zamówienie na maskę w pomieszczeniach publicznych w całym stanie w środę.

Zamówienie dotknie prawie połowę populacji stanu, w tym dystrykty San Diego i Orange, Inner Empire, Central Valley i wiejską północną Kalifornię. Zamówienie na maskę wewnętrzną w całym stanie trwa jeden miesiąc i wygasa 15 stycznia.

Hrabstwo Los Angeles, Ventura i większość San Francisco Bay Area mają swoje własne zamówienia na maskę do wnętrz wykonywanych latem i bez żadnych terminów.

Ruch ten pojawia się, gdy wskaźniki zachorowań na koronawirusa wzrosły o 50% w ciągu ostatnich 20 tygodni, a okręgowi urzędnicy ds. zdrowia w całym stanie twierdzą, że podejrzewają wzrost liczby zachorowań na koronawirusa w okresie zimowym. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom szacują, że w Kalifornii występuje wysokie rozpowszechnienie koronawirusa, najgorszej warstwy na czteropoziomowym poziomie agencji federalnej.

Ogłoszenie w Kalifornii pojawiło się tego samego dnia, co uchwalenie w Nowym Jorku Wymaga natywnej maski dla całego stanu Kryte miejsca publiczne, z wyjątkiem systemów, w których wszyscy w środku powinni być zaszczepieni. W Wielkiej Brytanii są też urzędnicy Zamówiłem ponownie rozszerzenie zamówień masek wewnętrznych.

Odkryty w zeszłym miesiącu wariant wirusa koronowego Omigron rozprzestrzenił się szybko na całym świecie, powodując nowe zamówienia na maski. Wielka Brytania odnotowała pierwszą śmierć osoby dotkniętej wariantem Omicron.

Ponadto wiele stanów w całym kraju wciąż zmaga się z zimowym powstaniem COVID-19, aby zdominować zmienność delta. „Widzimy, jak inne stany w Stanach Zjednoczonych zmagają się z większą liczbą szpitali i większą liczbą przypadków” – powiedział dziennikarzom sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej w Kalifornii, dr Mark Gale.

Galli powiedział, że szczególnie w dzielnicach San Bernardino i Riverside pojemność szpitala jest nadal pod presją i wyzwaniem w Dolinie Centralnej i wschodniej Sierra oraz na terenach wiejskich na północy. Wiele szpitali w całym stanie jest bardziej zajętych niż zwykle o tej porze roku, kiedy personel wciąż jest zmęczony walką z dwuletnią historią epidemii i nadal istnieje wiele wymagań dotyczących opieki zdrowotnej. Wczesne obszary infekcji.

READ  Szelki dla Florydy Italia, która według przewidywań uderzy jako huragan

Istnieją dowody na to, że maski nadal mają znaczenie, powiedział Galle. Wirus koronowy rozprzestrzenia się w powietrzu i cicho rozprzestrzenia się od zarażonych, bezobjawowych osób.

„Nawet 10% wzrost wewnętrznej maski znacznie zmniejszyłby transmisję obudowy” – powiedział Gale.

„To ważny czas, narzędzie, które znamy i możemy nad nim pracować. Aby zapewnić sobie czas radości i nadziei bez ciemnej chmury niepokoju i rozpaczy, z góry umieściliśmy to narzędzie globalnej wewnętrznej maski w miejscach publicznych ”, powiedzieli wcześniej Kalifornijczycy. Zrobili to. Mamy nadzieję, że na pewno uda nam się to powtórzyć.