23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualne informacje na żywo ze startu Falcona 9 Twin Florida

Aktualne informacje na żywo ze startu Falcona 9 Twin Florida

grać

Nadszedł dzień startu — a dziś mamy dla Was rzadką niespodziankę w postaci planowanego dwugłowicowego statku SpaceX Falcon 9 Florida. Potrójny zawrót głowy, jeśli liczyć dzisiejszy dzisiejszy start SpaceX w Kalifornii.

Witamy w SpaceX Live od zespołu kosmicznego Florida Today, najpierw w Kennedy Space Center, a następnie na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Pierwszy: Sokół SpaceX 9 Eutelsat36D wystrzelił satelitę o godzinie 17:52 z lądowiska 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego. Jest to satelita telekomunikacyjny dla Afryki i Eurazji. Booster Falcona 9 wylądował i wrócił Przeczytaj instrukcję Dron leci nad Oceanem Atlantyckim.

Delta IV jest poważnie opóźniona SpaceX niszczy rakietę dwugłowicową, gdy pożegnanie Delta IV Heavy opóźnia się

Trzy godziny później SpaceX wystrzeli kolejną partię 23 satelitów Starlink z Space Force Launch Complex 40 na Przylądku Canaveral. Wystrzelenie Starlink 6-45 jest obecnie zaplanowane na 21:02, a SpaceX wydłuża to okno do 22:00.

Wzmacniacz opadnie Brak powagi Statek dronowy na Oceanie Atlantyckim, więc po tym wystrzeleniu nie będzie już żadnego huku dźwiękowego.

Oprócz gorączki startowej, SpaceX ma zamiar wystrzelić kolejną partię 22 satelitów Starlink z Launch Complex 4 East na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w bazie sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii. Premiera planowana jest na godzinę 22:30 czasu wschodniego. Jeśli wszystkie starty dobiegną końca, SpaceX wyśle ​​w przestrzeń kosmiczną trzy rakiety Falcon 9 w ciągu kilku godzin w sobotę.

Kiedy szukać wydania na Florydzie Czy dzisiaj jest premiera? Harmonogram nadchodzących startów rakiet dla SpaceX, NASA na Florydzie

Tymczasem, według Federalnej Administracji Lotniczej, Delta IV Heavy może podjąć kolejną próbę po pojawieniu się zarośla Jowisza w poniedziałek o 13:25.

Zobaczmy na żywo oba wydawnictwa z Florydy. Naszą relację na żywo rozpoczniemy 90 minut przed planowanym startem Falcona 9 Starlink o 21:02.

Wrócimy, aby transmitować na żywo odliczanie do startu SpaceX Starlink z kompleksu startowego sił kosmicznych na przylądku Canaveral 40, obecnie ustawionego na 21:02.

To prawdziwa gratka – łącznie z podwójnym startem na Florydzie i nocnym startem. Nocne premiery mogą być spektakularne.

READ  Rob Gronkowski: Czterokrotny zwycięzca Super Bowl mówi CNN, że jego zdaniem Kansas City Chiefs są na skraju historii

Od dzisiejszego wieczoru SpaceX ma nadzieję, że będzie to potrójny statek wystrzelony z Kalifornii o 22:30.

Według SpaceX satelita Eutelsat36D zostanie wystrzelony 33 minuty i 57 sekund później.

Dalej: Rozpocznij przygotowania do drugiego startu SpaceX z Florydy już dziś wieczorem.

Booster Falcona 9 wylądował i wrócił Przeczytaj instrukcję Dron leci nad Oceanem Atlantyckim. Było to 289. odzyskanie rakiety pierwszego stopnia przez SpaceX.

SpaceX wystrzeliło rakietę Falcon 9 z KSC, niosącą satelitę EutelSat36D, co jest pierwszym z dwóch zaplanowanych dzisiaj startów z Cape Florida. Trzeci start jest skierowany do Kalifornii.

SpaceX twierdzi, że Falcon 9 nie ma żadnych problemów. Pogoda oznacza zieleń.

Wszystko jest w porządku przed startem o 17:52 z Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego.

Transmisja internetowa SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitter) jest teraz dostępna nad zegarem odliczającym. Start zaplanowano na godzinę 17:52

Jeśli planujesz złapać ten start, uciekaj! Jeśli masz czyste niebo, trudno przeoczyć jasną rakietę wznoszącą się w niebo. I przygotuj się na Rumble (moja ulubiona część!).

W minucie T-1 komputer pokładowy dowodzenia rozpocznie kontrole końcowe.

45 sekund przed uruchomieniem dyrektor ds. wydania sprawdza, czy wkrótce zostaną uruchomione.

Po wystrzeleniu rakieta osiąga moment maksymalnego ciągu mechanicznego, Max Q, po 1 minucie i 14 sekundach. Po 2 minutach i 30 sekundach następuje MECO – odcięcie głównego silnika. Po 2 minutach i 34 sekundach pierwszy i drugi etap są rozdzielone.

W pierwszym etapie dron wyląduje na pokładzie 8 minut i 36 sekund po starcie.

Satelita poleci za 33 minuty i 57 sekund.

Wizualne wskazówki na rakiecie wskazują, że SpaceX rozpoczęło tankowanie Falcona 9 przed jego startem o 17:52 z wyrzutni 39A KSC.

Jeśli SpaceX planuje wystartować o 17:52, rozpocznie tankowanie Falcona 9 na platformie startowej 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego.

SpaceX nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu. W przeciwieństwie do misji United Launch Alliance i SpaceX dla NASA, w SpaceX nie będzie można słuchać dźwięku z centrum kontroli startu.

Oznacza to, że gdy rozpocznie się tankowanie, misja Starlink wystartuje dziś wieczorem o 17:52 bez żadnych opóźnień, w przeciwnym razie start będzie musiał zostać przełożony. Jeśli jednak tankowanie nie nastąpi, SpaceX nadal będzie miało czas w oknie startowym na wybranie nowego terminu startu.

READ  NBA zawiesza Draymonda Greena na czas nieokreślony, powołując się na „powtarzającą się historię”

Obydwa dzisiejsze rakiety wylądują na bezzałogowych statkach na Oceanie Atlantyckim. Nie oczekuje się Sonic Boom.

To pierwsze lądowanie Falcona 9 Przeczytaj instrukcję Statek dronowy.

Chociaż nie będzie żadnych huków dźwiękowych, spodziewaj się dudnienia, gdy fala dźwiękowa uderzy w ciebie po starcie.

SpaceX opublikowało post na X, znanym wcześniej jako Twitter, że „wszystkie systemy działają dobrze, a niebo na platformie startowej jest błękitne”.

Przed zbliżającym się wystrzeleniem Falcona 9 SpaceX z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego w hrabstwie Brevard aktywowali zespół wsparcia operacji startowych agencji.

Okno uruchamiania od 17:52 do 20:00 W tej chwili spodziewamy się uruchomienia na początku okna, ale damy Ci znać, jeśli to się zmieni.

Na godzinę do rozpoczęcia szukamy kluczowych kamieni milowych. Pierwsza ważna przypada na minutę T-38, kiedy dyrektor startu SpaceX podejmie decyzję, czy „pójść” po paliwo.

Oto zakulisowy podział osi czasu odliczania SpaceX. T-minus:

  • 35 minut: Rozpoczyna się ładowanie nafty rakietowej i pierwszego stopnia ciekłym tlenem.
  • 16 minut: Rozpoczyna się druga faza ładowania ciekłym tlenem.
  • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
  • 1 minuta: Komputer pokładowy dowodzenia rozpoczyna końcowe testy przed startem; Zbiornik paliwa zaczyna zwiększać ciśnienie do ciśnienia lotu.
  • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
  • 3 sekundy: Sterownik silnika nakazuje silnikowi rozpoczęcie sekwencji zapłonu.
  • 0 sekund: Start.

Jeśli dzisiaj wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie to rekordowy wynik. SpaceX próbuje wystrzelić trzy misje w ciągu kilku godzin z trzech różnych miejsc startowych w dwóch stanach. Najpierw misja Falcon 9 EUTELSAT 36D została wystrzelona z piętrowego kompleksu startowego KSC 39A.

Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy starter na świecie. 16 lipca 1969 roku Apollo 11 wystartował z astronautami Buzzem Aldrinem, Neilem Armstrongiem i Michaelem Collinsem w ramach pierwszej misji wysłania człowieka na Księżyc. Jest to miejsce pierwszego i ostatniego wystrzelenia wahadłowców kosmicznych NASA w odstępie 30 lat.

Chcesz wiedzieć, jakie inne starty są aktywne na Wybrzeżu Kosmicznym? Oto świetny przewodnik.

READ  Baltimore Ravens vs. Wyniki na żywo i statystyki Washington Commanders – 21 sierpnia 2023 GameTracker

Drugi start z Florydy odbędzie się dziś wieczorem z kompleksu startowego sił kosmicznych na przylądku Canaveral 40 o godzinie 21:02 czasu wschodniego, a trzeci start odbędzie się w bazie sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii o godzinie 22:30 czasu wschodniego.

EUTELSAT 36D to satelita telekomunikacyjny, który będzie służył Afryce i Eurazji.

Według komunikatu prasowego Airbusa z początku tego miesiąca satelita został opracowany przez Airbusa i ma 15 lat życia. Jej misją jest świadczenie usług telewizyjnych i usług rządowych dla krajów Afryki, Europy i Eurazji.

Satelita został przetransportowany do Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na początku tego miesiąca po przybyciu do Stanford na Florydzie samolotem transportowym Airbus Beluga.

Najbardziej pamiętnym startem Falcona 9 był CRS-26, komercyjna misja zaopatrzeniowa na Międzynarodową Stację Kosmiczną, która wystartowała 26 listopada 2022 roku.

W sumie będzie to już 12Cz początek.

W rzeczywistości każdy ze wzmacniaczy Falcon 9 firmy SpaceX leci dzisiaj podczas wszystkich trzech planowanych startów.

Niecałe dwie godziny przed pierwszym startem SpaceX niebo nad Przylądkiem jest zachmurzone niebieskimi plamami. 45. Skrzydło Pogodowe Sił Powietrznych przewidywało mniej niż 5 procent szans na to, że rakieta złamie warunki pogodowe. Główny problem związany z pogodą: Gęsta warstwa chmur.

Kiedy w sobotę odbędzie się pierwszy start SpaceX Falcon 9?

Pierwszy start rakiety SpaceX Falcon 9 zaplanowano na sobotę o 17:52 z wyrzutni 39A KSC. To otwarcie okna trwającego trzy godziny i 58 minut. W niedzielę w tym samym oknie są możliwości tworzenia kopii zapasowych.

Kiedy w sobotę odbędzie się drugi start SpaceX Falcon 9?

SpaceX spróbuje wykonać doubleheader, wystrzeliwując grupę satelitów Starlink na pokładzie innego Falcona 9 z kompleksu startowego sił kosmicznych 40 na przylądku Canaveral o 21:02.

Jakie są prognozy pogody na start SpaceX Falcon 9?

Według 45. Eskadry Pogodowej Sił Kosmicznych prognoza pogody jest doskonała i ryzyko wystąpienia warunków uniemożliwiających start wynosi mniej niż 5%. Główny problem: Gęste warstwy chmur.

Brooke Edwards jest reporterem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z nią pod adresem [email protected]