20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jackpot w sobotę w Powerball szacuje się na 975 milionów dolarów, ponieważ nie ma zwycięzców nagród głównych

Jackpot w sobotę w Powerball szacuje się na 975 milionów dolarów, ponieważ nie ma zwycięzców nagród głównych

Joe Radle/Getty Images

Sobotni jackpot w Powerball został wyceniony na 935 milionów dolarów, a jednorazowa wypłata wyniosła około 452,3 miliona dolarów.CNN

Jak wynika z loterii, po tym jak w sobotę nikt nie wygrał jackpota w Powerball, główna nagroda w poniedziałkowym losowaniu zbliżyła się do wartości miliarda dolarów.

W sobotę zwycięskie liczby to: 33, 13, 50, 12, 52 i Powerball 23.

Szacunkowa wygrana w Powerball o wartości 975 milionów dolarów w poniedziałkowej grze wzrosła z 935 milionów dolarów, ponieważ żaden los nie wytypował wszystkich sześciu liczb z sobotniego losowania.

Zwycięzca jackpota z poniedziałkowego losowania może otrzymać pieniądze w formie rocznych płatności lub szacunkowej kwoty ryczałtowej w wysokości 471,7 miliona dolarów.

Chociaż w sobotnim losowaniu nie udało się zdobyć głównej wygranej, cztery kupony, które wytypowały pięć pierwszych liczb, wygrały po 1 milion dolarów każdy. Bilety te były sprzedawane w Illinois, Luizjanie, Michigan i Pensylwanii. Strona Powerballu.

Powerball zdobył główną nagrodę w styczniu, kiedy pojedynczy los w Michigan osiągnął jackpot w wysokości 842,4 miliona dolarów. Od tego czasu odbyło się 38 kolejnych losowań, w których nie wyłoniono zwycięzcy jackpota Powerball.

Największy jackpot w Powerball — i największa nagroda na loterii w USA — kiedykolwiek wygrana 2,04 miliarda dolarów Według loterii biletem zakupionym w Kalifornii w listopadzie 2022 r.

miejsce od drugiego do czwartego 1,765 miliarda dolarów (jeden bilet w Kalifornii; 2023); 1,586 miliarda dolarów (trzy bilety, 2016); i 1,08 miliarda dolarów (za bilet w Kalifornii, 2023 r.).

Wygrana jackpota Powerball oznacza kupon pasujący do pięciu białych kulek i czerwonej kulki Powerball. Według loterii szanse na wygranie dowolnej nagrody w losowaniu Powerball wynoszą 1 do 24,9, a szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 292,2 miliona.

Bilety na Powerball kosztują 2 dolary za grę i są sprzedawane w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania będą odbywać się w poniedziałki, środy i soboty o 22:59 ET w Tallahassee na Florydzie.

READ  Umowa o wartości 3 miliardów dolarów z Wielką Brytanią przybliża Australię do posiadania okrętów podwodnych o napędzie atomowym