16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje na żywo Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022: najnowsze wiadomości i wyniki z Pekinu

Aktualizacje na żywo Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022: najnowsze wiadomości i wyniki z Pekinu
kredyt…Chang W. Lee / The New York Times

Zhangjiakou, Chiny – Jedenastu finalistów narciarstwa swobodnego próbowało na zmianę zjeżdżać trasą zjazdową, która okazała się groźnym wrogiem podczas tych Zimowych Igrzysk.

Seria drążków i przeszkód, po których nastąpiły trzy serie dużych skoków, wszystkie zbudowane na lodzie w sposób przywodzący na myśl Wielki Mur Chiński, zachwycił i zadziwił niektórych z najlepszych narciarzy i snowboardzistów.

Ale innego mroźnego, zimnego i bezchmurnego dnia w Genting Snow Park szwajcarska Mathilde Grimaud pokonała innych, w tym Elaine Gu, która miała nadzieję dać Chinom kolejne złoto.

Grimo zdobyła 86,56 w drugiej ze swoich trzech rund, pokonując Joe, który był drugi, i Kelly Seldaro z Estonii, który zdobył brąz.

Gu ma kolejną imprezę, w której próbuje zdobyć drugi złoty medal. Jej ostatnia impreza, Halfpipe, zaplanowana jest na czwartek. Gu jest faworytem do wygranej.

Trzech nominowanych do turnieju – Celdaro i Tess Lidio z Francji oraz Gou – awansowało do pierwszej rundy w tej kolejności. Ale Gremaud otworzył drugą rundę trzech rund z wynikiem 86,56, zwiększając swój zakład na kandydatów.

Zanim Gu zajęła drugą rundę, wycofała się już z rywalizacji o medal. A kiedy spadła do tyłu z trzeciej szyny, w ostatnim biegu puściła wszystkie medalowe nadzieje. Zdobyła 86,23, podbijając ją do drugiego miejsca.

kredyt…Chang W. Lee / The New York Times

W tilt swim miało być 12 finalistów, ale Mariner Hamill z USA nie wziął udziału w zawodach po kontuzji nogi w drugiej rundzie kwalifikacyjnej dzień wcześniej. Została zabrana z kursu karetką pogotowia, a zespół powiedział, że jedzie do domu na ocenę.

To położyło nadzieje Ameryki na koleżankę Hamilla, Maggie Voisin. Voisin, weteranka światowych zawodów Freeski, ale mająca zaledwie 23 lata, po raz trzeci wystąpiła na olimpiadzie. W 2014 roku, w wieku 15 lat, była na Igrzyskach w Soczi, ale złamała nogę podczas ćwiczeń przed zawodami. W rozgrywkach 2018 zajęła 4 miejsce. Przyjechała do Chin głodna medalu, ale zajęła piąte miejsce.

READ  Patriots są w stanie dodać ulubionego Billa Belichicka po cięciach Titans

Większość zawodów skupiała się na Joe, który ma 18 lat Urodzona i wychowana w Kalifornii przez chińską matkę głęboko zakorzenioną w Pekinie. Spędziła dwa lata z drużyną narodową USA, zanim ogłosiła w 2019 r., że będzie konkurować z Chinami, po części po to, by pomóc w budowaniu krajowego rynku sportów zimowych.

Gu jest obiecującą gwiazdą i wszechobecną obecnością w chińskiej telewizji podczas tych igrzysk olimpijskich. Jej twarz, znana jako Gu Ailing, wygląda wszędzie, łącznie z niebem (Ostatni pokaz zdjęć, na którym używa ponad 500 dronów) oraz w reklamach wielu chińskich sponsorów. W ubiegłym roku stał się również wzorem dla Tiffany & Company, Louis Vuitton i innych detalistów premium.

Jej matka, Yan Gu, ma referencje — większość Amerykanów nie była w stanie sprowadzić rodziny i przyjaciół do Chin z powodu ograniczeń panujących w czasach pandemii — i bierze udział w wydarzeniach, w których kibicuje swojej córce.

Po wylądowaniu w poniedziałek w trudnym i stresującym wyścigu kwalifikacyjnym w stylu slash, Joe pewnie stała na dole toru, czekając na wynik, o którym wiedziała, że ​​doprowadzi ją do finału. Wyjęła z kieszeni rodzaj chińskiego podpłomyka i skubnęła go. W ciągu kilku minut ona i Shao Bing stali się popularnym hashtagiem w chińskich mediach społecznościowych.

W ciągu ostatniego miesiąca, a głównie w ciągu ostatniego tygodnia od jej wielkiej wygranej, liczba Instagram silny Liczba obserwujących – głównie na Zachodzie i rzadko spotykanych w Chinach – podwoiła się do 1,1 miliona. Ona ma o wiele więcej Obserwujący na Weibo, czyli chińska witryna podobna do Twittera, na której zamieszczasz więcej postów. We wtorek rano jej konto było blisko pięciu milionów obserwujących, prawie pięć razy więcej niż na początku roku.

Jej decyzja o konkurowaniu z Chinami wywołała pytania tam iw Stanach Zjednoczonych. Chiny nie zezwalają na podwójne obywatelstwo, a Gu unika pytań o to, czy zwróciła swój amerykański paszport. Krytycy internetowi zwracali w ostatnich dniach uwagę, że korzystanie przez nią z witryn zabronionych w Chinach sugeruje, że nie jest z nimi powiązana Z walką milionów Chińczyków stoją w obliczu cenzury.

READ  Ranking RBC Legacy 2022: Jordan Spieth pokonuje Patricka Cantlay w play-off o kolejne wielkanocne zwycięstwo

Ale podczas swoich igrzysk olimpijskich błyszczała i została ciepło przyjęta przez Chiny. Większość z tych, którzy we wtorek zmagali się z ujemnymi temperaturami, kibicowała jej, machając małymi flagami i entuzjastycznie klaszcząc, gdy śpiewała. Kamery i głowy nieustannie na nią wskazywały. Wrzawa towarzyszyła jej po zboczu.

Romans pogłębi się tylko z kolejnym medalem – zwłaszcza tym złotym.

Ostatnia liczba medali ›

suma

Norwegia

9 6 7 22
ROC . flaga

Rosyjski Komitet Olimpijski

4 6 8 18
flaga USA

Stany Zjednoczone Ameryki

7 6 3 16
AUT . flaga

Austria

6 6 4 16
CAN .flaga

Kanada

1 4 11 16