15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Djokovic gotów ominąć Wimbledon i French Open, aby uniknąć szczepień

Djokovic gotów ominąć Wimbledon i French Open, aby uniknąć szczepień

Novak Djokovic powiedział, że jest gotów przegapić French Open, Wimbledon i inne turnieje, jeśli zostanie poproszony o zaszczepienie się przeciwko wirusowi Corona.

W wywiadzie dla BBC Serbski gwiazdor tenisa, który był transmitowany we wtorek, powiedział, że uważa, że ​​wolność wyboru tego, co trafia do jego ciała, jest „ważniejsza niż jakikolwiek tytuł czy cokolwiek innego”.

Pan Djokovic powiedział, że rozumie, że jego stan szczepień oznacza, że ​​„nie jest w stanie obecnie podróżować na większość turniejów”, ale dodał: „To jest cena, którą jestem w stanie zapłacić”.

Decyzja pana Djokovica o nieszczepieniu jej do tego czasu Nie był w stanie wystartować w Australian Openmoże opóźnić jego poszukiwanie Aby wygrać więcej tytułów Grand Slam od swoich konkurentów. (hiszpańska gwiazda tenisa) Rafael Nadal utrzymuje rekordową liczbę 21 podczas Wielkiego Szlema na Australian Open.)

Francuskie władze powiedziały w zeszłym miesiącu, że Gracze muszą być zaszczepieni, aby wziąć udział w French Open, kolejnym z czterech turniejów Wielkiego Szlema. Pan Djokovic może być w stanie rywalizować na Wimbledonie w czerwcu, ale zgodnie z ostatnimi wytycznymi może nie być w stanie rywalizować na US Open w sierpniu.

Pan Djokovic powiedział BBC, że nie jest ogólnie przeciwny szczepieniom i nie chce być związany z ruchem antyszczepionkowym, ale jego decyzja w sprawie szczepionki na koronawirusa była osobista.

„Jako elitarny zawodowy sportowiec dokładnie przejrzałem i oceniłem wszystko, co pochodzi z suplementów, jedzenia, wody lub napojów dla sportowców – wszystko, naprawdę wszystko, co wchodzi do mojego organizmu jako paliwo” – powiedział w wywiadzie, który został nagrany w poniedziałek. . „Na podstawie wszystkich posiadanych informacji postanowiłem nie przyjmować szczepionki od dzisiaj”.

READ  Stephen Jones wyjaśnia, że ​​Cowboys pójdą po OBJ