20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed startem giełdy w poniedziałek 6 grudnia

Oto najważniejsze wiadomości, trendy i analizy, od których inwestorzy powinni rozpocząć dzień handlu:

1. Gołębica znów rośnie po największej w tym roku tygodniowej stracie

Traderzy pracują na platformie New York Stock Exchange (NYSE) 3 grudnia 2021 r.

Brendan McDermott | Reuters

Przyszłość Dove jest wysoka Tydzień kolejki górskiej był napędzany niepewnością co do zmienności Covit Omigran powyżej 200 punktów w poniedziałek. ten Średnia 30 akcji Po raz pierwszy od września 2020 r. odnotował czwartą z rzędu tygodniową stratę. Piątkowy upadek Rozczarowujący nagłówek rządu dotyczący wzrostu liczby miejsc pracy w listopadzie to tygodniowy spadek indeksu Dow & S&P 500 do 1%, a indeksu Nasdaq do prawie 2%. Dow obniżył poprzednie straty w piątek, ponieważ wewnętrzne dane o zatrudnieniu były uspokajające. Dow, S&P 500 i Nasdaq zyskały odpowiednio 5%, prawie 3,7% i 6% w porównaniu z ostatnimi rekordowymi wartościami osiągniętymi w zeszłym miesiącu. ten 10-letni dochód skarbowy Poniedziałek był wysoki wcześnie, ale Był poniżej 1,4%. Rentowności benchmarków były bliskie 1,7% w zeszłym miesiącu iw październiku. Był wyższy od tego poziomu w marcu. 10-latek rozpoczął rok poniżej 1%.

2. Bitcoin spadł o 30% w porównaniu z całym listopadem

Trendy biznesowe Wykresy i wykresy Obraz 3d

Zawroty głowy 3D | iStock | Obrazy Getty

Bitcoin Jeden z nich został sprzedany poniżej 49 000 $ w poniedziałek Straszny weekend Do największej kryptowaluty świata. Piątkowy poranek, Bitcoin Było to około 57 000 $, ale potem spadło o ponad 17% od piątku wieczorem do soboty, zanim w niedzielę spadło do 43 000 $. Sprzedaż nastąpiła, gdy inwestorzy opuścili ryzykowne aktywa w obawie przed tym, co Omigron będzie oznaczać dla globalnego ożywienia gospodarczego.

Bitcoin przez cały czas tracił 30% w pobliżu 69 000 $ na początku listopada. Eter, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, w poniedziałek notowana poniżej 4000 USD. Znalazł się również w niedzielę po spadku o ponad 16% od piątku do soboty. Ether zebrał w zeszłym miesiącu ponad 4800 dolarów.

3. Poważna zmiana w banku centralnym może oznaczać szybki koniec łatwych polityk

Przewodniczący Rady Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, czeka na rozpoczęcie śledztwa przed Senacką Komisją ds. Banku, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich w Capitol Hill w Waszyngtonie 30 listopada 2021 r.

Alex Wong | Obrazy Getty

ten Rezerwa Federalna Zbliżające się grudniowe spotkanie prawdopodobnie zdecyduje o podwojeniu prędkości taśm do 30 miliardów dolarów miesięcznie. Niedawne komentarze przedstawicieli banku centralnego sugerują. Można rozpocząć wstępne dyskusje na temat tego, kiedy podnieść stopy procentowe io ile podnieść w przyszłym roku. Prezes Fed Jerome Powell, W zeznaniach w zeszłym tygodniu poparł ideę szybkiej redukcji i dokonał dramatycznej zmiany, gdy powiedział, że głównym problemem gospodarczym dotyczącym Omigranu jest inflacja, ponieważ jeśli spowoduje to kolejny skok rządowy, zwolni ludzi i pogorszy bariery podażowe. Prezes banku centralnego w swoim zeznaniu nie zrobił nic, by odrzucić rynek, że obecna wycena przyszłorocznych dwupunktowych stóp wzrostu jest błędna. Ostateczne zaplanowane posiedzenie banku centralnego na ten rok odbędzie się w przyszłym tygodniu.

4. Urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że wstępne doniesienia o Omigran są zachęcające

STR | NurPhoto | Obrazy Getty

Wczesne objawy wskazują Według amerykańskich urzędników służby zdrowia wysoce zmutowany wariant Omigran może być mniej niebezpieczny niż wysoce zaraźliwy szczep delta. Pomimo tego, że delta jest dominującą formą koronawirusa w Stanach Zjednoczonych, Omigron wykryto w jednej trzeciej Stanów Zjednoczonych w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia nowego wariantu przez RPA Światowej Organizacji Zdrowia. Urzędnicy amerykańscy nadal nakłaniają ludzi do szczepień, zastrzyków przypominających, a także do podejmowania środków ostrożności, takich jak noszenie masek w pomieszczeniach. Powiedzieli, że wszystko, co pomaga chronić przed deltą, pomoże chronić przed innymi typami.

5. Oczekuje się, że Stany Zjednoczone ogłoszą dyplomatyczny bojkot Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chinach

Ogólny widok Narodowego Centrum narciarstwa biegowego w latach 2021/2022 z Pucharem Kontynentalnym FIS dołączającym do Nordic w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie w Zhangjiajie w Chinach 5 grudnia 2021 r.

Wang Zhao | AFP | Obrazy Getty

Oczekuje się, że administracja Bidena ogłosi w tym tygodniu, że dyplomatycznie zbojkotuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie. Dyrektor wyższego szczebla powiedział NBC News. Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia. Bojkot dyplomatyczny oznacza, że ​​żaden z urzędników rządu USA nie weźmie udziału w igrzyskach, ale amerykańscy sportowcy nadal będą mogli uczestniczyć w igrzyskach. poniedziałek, Chiny Zagrożone podjęciem „konkretnych środków zaradczych” Jeśli Ameryka będzie kontynuowała. Jednak chińscy urzędnicy nie powiedzieli, jak Chiny zemściłyby się.

– Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu. Śledź wszystkie działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro. Otrzymuj najnowsze informacje o epidemii Zasięg wirusa Corona w CNBC.

Ujawnienie: Jednostka dominująca CNBC jest własnością NBC Universal NBC Sports i NBC Olympics. Igrzyska Olimpijskie NBC mają prawa do transmisji wszystkich sportów letnich i zimowych w USA do 2032 roku.

READ  Strzelanina w Des Moines: 2 studentów nie żyje, personel w stanie krytycznym, policja