20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone nie wyślą urzędników państwowych na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

WASZYNGTON – Administracja Bidena nie wyśle ​​żadnych urzędników rządowych USA na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie, formalizując bojkot dyplomatyczny, aby wywrzeć presję na Chiny za łamanie praw człowieka.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​amerykańscy sportowcy mogą konkurować Zimowe Igrzyska w Pekinie, Nie będzie delegacji urzędników amerykańskich.

Jedno z jej zaniedbań Odpowiedź Do zrobienia Naruszenia praw człowieka w Sinkiangu.

„To znak, że nie możemy być tak biznesowi, jak zwykle” – powiedziała Zaki. „To nie oznacza, że ​​obawy, które podnosimy w związku z łamaniem praw człowieka, minęły”.

„Czujemy, że to wysyła jasny komunikat” – powiedział później.

Informacja ta pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak prezydent Biden ogłosił w lutym, że administracja rozważy dyplomatyczny bojkot Zimowych Igrzysk, zrywając z tradycją wykorzystywania delegacji do okazywania wsparcia amerykańskim sportowcom i krajowi będącemu gospodarzem Igrzysk Olimpijskich.

Bojkot dyplomatyczny został opisany przez krytyków w Kongresie jako sposób na pociągnięcie Pekinu do odpowiedzialności, a nie karanie amerykańskich olimpijczyków. Inni członkowie drużyny hokejowej Kongresu, w tym senator Tom Cotton z Partii Republikańskiej Arkansas, wezwali do całkowitego bojkotu Igrzysk w Pekinie.

„Nie sądzę, aby nakładanie grzywien na sportowców, którzy przygotowują się do tego momentu i trenowali, nie jest dobrym pomysłem” – powiedziała. Saki powiedział.

Kilka dni po wirtualnym spotkaniu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, pan. Biden podniósł, że miało to złagodzić wrzące napięcia między dwoma krajami. Demokraci w Kongresie i zarówno republikanie, jak i obrońcy praw człowieka wezwali Biały Dom do wykorzystania Zimowych Igrzysk do wywarcia presji na Pekin w związku z nadużyciami wobec społeczności ujgurskiej. Represje wolności słowa w Hongkongu.

READ  Jorge Santosowi grozi federalne i lokalne śledztwo oraz publiczne zawstydzenie

Dopiero wtedy nasiliły się wezwania do bojkotu Gwiazda tenisa Peng Shuai zniknęła z życia publicznego, Czołowy przywódca Partii Komunistycznej oskarżony o molestowanie seksualne.

Senator Bob Menendez, demokrata z New Jersey, który przewodniczył senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, nazwał bojkot „potężnym potępieniem ludobójczej kampanii Komunistycznej Partii Chin w Sinciangu”.

„Ten bojkot jest niezbędnym krokiem, aby udowodnić nasze zaangażowanie na rzecz praw człowieka w obliczu bezwzględnych nadużyć chińskiego rządu” – powiedział. Menendez powiedział, że ma nadzieję, że inne kraje dołączą do Stanów Zjednoczonych.

Zaki powiedziała, że ​​Pekin został poinformowany przez władze wykonawcze o bojkocie dyplomatycznym przed poniedziałkowym ogłoszeniem.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zhao Lijan powiedział, że osoby wzywające do bojkotu są „ogromne”.

„Jeśli Stany Zjednoczone celowo trzymają się swojego kursu, Chiny podejmą zdecydowane środki zaradcze” – powiedział.

Bez innych sojuszników wydaje się, że administracja postępuje w wyniku zaniedbania. Kraje europejskie są pod presją, ale nie zdecydowały się na żaden bojkot dyplomatyczny.

Sekretarz Spraw Zagranicznych Anthony J. Blinken powiedział w zeszłym miesiącu New York Times, że Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy z sojusznikami na temat udziału w igrzyskach olimpijskich. Nazwał to „aktywną rozmową”.

Amerykański Komitet Olimpijski i Paraolimpijski powiedział wcześniej w oświadczeniu, że nie popiera bojkotu amerykańskich sportowców rywalizujących w Pekinie.

W ten weekend Pan Bojkot wyprzedza Wirtualny Szczyt Demokracji Bidena, próbę zajęcia wspólnego stanowiska przeciwko dyktaturze i korupcji. Chiny nie znalazły się wśród ponad 100 krajów zaproszonych na szczyt.

Laura Jacks Raport wniesiony.