6 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zyski japońskiego giganta technologicznego spadły o 29%

Zyski japońskiego giganta technologicznego spadły o 29%
  • Sony odnotowało 29% spadek zysku operacyjnego w drugim kwartale ze względu na słabość swojego działu czujników obrazu.

Kontroler PlayStation DualSense i kontroler PlayStation 5.

Jakub Purzycki | norfoto | Obrazy Getty’ego

W czwartek Sony odnotowało 29% spadek zysku operacyjnego w drugim kwartale obrachunkowym, ponieważ japoński gigant elektroniczny doświadczył słabości w swojej branży czujników obrazu, czyli chipów..

Oto, co Sony zrobiło we wrześniu w porównaniu z szacunkami konsensusu LSEG:

  • Przychody: 2,8 biliona jenów (18,5 miliarda dolarów) w porównaniu z oczekiwanymi 2,87 biliona jenów. Oznacza to wzrost o 8% rok do roku.
  • Zysk operacyjny: 263 miliardy jenów wobec oczekiwanych 304,4 miliardów jenów. Oznacza to spadek o 29% rok do roku.

Sony przypisał znaczny spadek zysków słabości swojej działalności związanej z czujnikami obrazu, a także spadkom zysków w obszarach usług finansowych, rozrywki, technologii i usług.

Firma podała, że ​​zyski działu chipów spadły w drugim kwartale finansowym o ponad 28%.

Sony dostarcza chipy do kamer gigantom technologii konsumenckich, takim jak Apple, który wykorzystuje półprzewodniki w swoich iPhone’ach.

Pomimo spadku zysków firma podniosła swoją całoroczną prognozę sprzedaży, twierdząc, że obecnie spodziewa się całkowitej sprzedaży na poziomie 12,4 biliona jenów (więcej niż poprzednia prognoza wynosząca 12,2 biliona jenów) dzięki dodatnim kursom wymiany walut.

Jen japoński znacznie osłabił się wobec dolara, a Sony większość swoich dochodów generuje poza Stanami Zjednoczonymi

Czwartkowe wyniki nadchodzą po pierwszym kwartale fiskalnym, w którym Sony odnotowało 33% wzrost przychodów rok do roku do 3 bilionów jenów, ale 31% spadek zysków rok do roku do 253 miliardów jenów. Firma powołała się wówczas na słabość swojego działu usług finansowych i zdjęć, który odnotował niewielki spadek w wyniku strajków Writers Guild of America i innych związków protestujących przeciwko używaniu sztucznej inteligencji do tworzenia scenariuszy filmowych.

READ  Firma transportowa Estes Express złożyła ofertę na 1,3 miliarda dolarów na centra towarowe Yellow

To rozwijająca się historia, która wkrótce zostanie zaktualizowana.