26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Źródła – Troy zatrudnia Notre Dame OC Jerada Parkera jako głównego trenera

Źródła – Troy zatrudnia Notre Dame OC Jerada Parkera jako głównego trenera

Źródła ESPN podają, że koordynator ofensywy Notre Dame, Jerad Parker, zostanie kolejnym trenerem drużyny Troy. Według źródeł transakcja ma zostać sfinalizowana i ogłoszona w poniedziałek.

Parker to doświadczony trener, który pełnił funkcję tymczasowego trenera Purdue i był asystentem trenera w takich miejscach jak Penn State, Wirginia Zachodnia i Duke.

Parker ma podobne pochodzenie i cechy osobowości do dwóch poprzednich trenerów, którzy odnieśli sukcesy w Troy – Neila Browna i Johna Sumralla. Parker grał dla nich w Kentucky i przez dwa lata pracował z Brownem jako asystent w Wirginii Zachodniej.

Zastąpi Sumralla, który przed ostatnim wyjazdem do Tulane zdobył dwa tytuły Sun Belt z rzędu. Sumrall w ciągu dwóch sezonów w Troy zdobył 23-4.

Parker to energiczny trener z dużym doświadczeniem. Według źródeł urzędników Troi zainteresowała jego przeszłość jako koordynatora ofensywy i koordynatora rekrutacji. Jest drugim piłkarzem zatrudnionym w Troy przez dyrektora sportowego Brenta Jonesa, który sprowadził Summeralla.

Jego odejście pozostawia jedno z czołowych stanowisk koordynatora w sporcie. Notre Dame właśnie umieściło byłego rozgrywającego drużyny Duke, Rileya Leonarda, na portalu transferowym NCAA, co powinno pomóc w przyciągnięciu najlepszego koordynatora. Będzie to trzeci koordynator ofensywy głównego trenera Notre Dame, Marcusa Freemana, w ciągu jego trzech lat w Notre Dame.

Od 2006 roku Troy zdobyła lub podzieliła się ośmioma tytułami Sun Belt. Szkoła znajduje się na szczycie ligi lub blisko niej pod względem inwestycji finansowych w piłkę nożną, co pozwoliło trojanom zwabić koordynatora z dużej szkoły konferencyjnej.

Rektor Troy Jack Hawkins od dawna traktował sukcesy w lekkoatletyce – i inwestycje w piłkę nożną – jako najważniejsze dla rosnącego statusu szkoły.

W sobotę Troy zmierzy się z Duke’em w Birmingham Bowl.