2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chance Comanche: Były gracz NBA i jego dziewczyna aresztowani w związku z morderstwem zaginionej kobiety

Chance Comanche: Były gracz NBA i jego dziewczyna aresztowani w związku z morderstwem zaginionej kobiety

Lachlana Cunninghama/Getty Images

Chance Comaneci z Stockton Kings został zwolniony z NBA po piątkowym aresztowaniu.CNN

Chance Comanche, były zawodnik drużyny NBA Stockton Kings, wraz ze swoją dziewczyną zostali aresztowani i oskarżeni w związku z porwaniem i morderstwem zaginionej kobiety, której szczątki odnaleziono na pustyni w pobliżu Las Vegas – ogłosiła w niedzielę policja.

Departament Policji Las Vegas poinformował, że 27-letni Comanche i jego dziewczyna Sakari Harnden (19 l.) zostali aresztowani w zeszłym tygodniu i oskarżeni o porwanie dziewczyny Harndena, Mariny Rodgers, ale policja wszczęła przeciwko parze zarzuty morderstwa po odkryciu szczątków Rodgersa . W niedzielnym komunikacie prasowym.

Kings, oddział Sacramento Kings, Ogłoszono w piątek Ten Comanche został zwolniony z zespołu.

Według policji zaginięcie Rodgers zgłoszono 7 grudnia, dwa dni po tym, jak ostatni raz widziano ją z przyjaciółmi i umówiono na spotkanie z Harndenem i Comanche.

„Na początku śledztwa detektywi podejrzewali zbrodnię i uzyskali dowody umożliwiające aresztowanie Harnden i jej chłopaka Comanche’a za ich rolę w porwaniu i zniknięciu Rodgersa” – podała policja.

Policja metra w Las Vegas

Z akt sądowych wynika, że ​​Sakari Harnden został oskarżony o morderstwo.

Według policji po aresztowaniach śledczy uzyskali informacje, które doprowadziły ich do znalezienia szczątków Rodgersa na pustynnym obszarze w Henderson, około 30 km na południowy wschód od Las Vegas.

Śledczy ustalili, że Harnden i Comanche „byli odpowiedzialni za morderstwo Rodgersa” – podała policja.

Z akt sądowych wynika, że ​​Harnden został oskarżony o morderstwo i rabunek – oba te przestępstwa, a także o porwanie.

Według akt sądowych Comanche’owi nie postawiono żadnych zarzutów o morderstwo, ale policja podała w niedzielę, że zarzuty obu podejrzanych „zostaną zmienione tak, aby wskazywały na morderstwo w porozumieniu z biurem prokuratora okręgowego hrabstwa Clark”.

Policja podała, że ​​agenci FBI aresztowali Comaneciego w piątek w Sacramento w Kalifornii i oczekuje on na ekstradycję do Nevady.

READ  Curry płacze na boisku po zwycięstwie Golden State w finałach NBA

Z akt sądowych wynika, że ​​Harnden została aresztowana w środę, a w czwartek i niedzielę stawiła się w sądzie, gdzie wyznaczono jej kaucję na 500 000 dolarów.

CNN poprosiło o komentarz stowarzyszenie i obrońcę z urzędu hrabstwa Clark, który reprezentuje Harnden. CNN nie było w stanie ustalić, czy Comanche ma adwokata.