9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Źródła podają, że Cassidy Hutchinson był jednym ze świadków, którzy próbowali wpłynąć na świat Trumpa

Podczas wtorkowego przesłuchania rzeczniczka GOP Wyoming Liz Cheney, wiceprzewodnicząca komisji, powiedziała panelowi, że przesłuchała dwóch świadków – anonimowych – o powiązaniach byłego prezydenta Donalda Trumpa ze światem. Zastrasz ich. Źródła podają, że CNN Hutchinson był jednym z tych świadków.

Grupa zakończyła swoją prezentację we wtorek W ich przebojowym procesie Pokazując przykłady świadków opisujących świadków proszonych o lojalność wobec niego i jego administracji przez osoby bliskie byłemu prezydentowi.

„Zwykle prosimy świadków zaangażowanych w administrację lub kampanię pana Trumpa, aby skontaktowali się z którymkolwiek z ich byłych kolegów lub z kimkolwiek, kto próbował wpłynąć na ich zeznania” – powiedział Cheney podczas procesu. Świadkowie odpowiedzieli na to pytanie.

W obu przykładach panel pokazał zeznania, w których były prezydent powiedział, że koncentruje się na byciu wezwanym przez panel i ma nadzieję, że będą trzymać się Trumpa.

Bezpieczeństwo Hutchinsona było głównym problemem panelu, który doprowadził do ich śledztwa. Między innymi dlatego utrzymywali jej tożsamość w tajemnicy aż do spotkania.

Hutchinson, doradca ówczesnego szefa sztabu Białego Domu, Marka Meadowsa, zeznawał we wtorek przez prawie dwie godziny i zapisał w zeznaniach za zamkniętymi drzwiami, że Meadows i Trump byli wielokrotnie ostrzegani o problemach bezpieczeństwa do stycznia i tego dnia. 6, 2021, Rajd i zamieszki. Hutchinson zeznał również, że 6 stycznia Trump wielokrotnie próbował dostać się na Kapitol.

Aktualności Hutchinson został początkowo ogłoszony jako jeden ze świadków cytowanych pod koniec wtorkowej rozprawy.

Członkowie komisji sugerowali, że dwa przedstawione przez nich przykłady stanowiły tylko część dowodów związanych z zastraszaniem świadków.

Adam Schiff, kalifornijski demokrata, powiedział CNN, członkowi komisji, że zachowanie to było częścią zachowania byłego prezydenta.

„Z pewnością widzieliśmy historię byłych prezydentów, którzy próbowali wpłynąć lub zastraszyć świadków” – powiedział Schiff.

READ  Liczba hospitalizacji bardzo małych dzieci ze szczepionką COVID jest wysoka

Rzecznik komisji specjalnej odmówił skomentowania zarzutów panelu dotyczących zastraszania świadków.

Na wtorkowym przesłuchaniu Cheney powiedział, że panel ma dowody na to, że „budzi poważne obawy dotyczące konkretnej praktyki”.

Jeden ze świadków, Cheney, opisał telefony od osób zainteresowanych zeznaniami tego świadka. Nienazwany świadek powiedział panelowi: „Powiedzieli mi, że dopóki jestem graczem zespołowym, oni wiedzą, że jestem we właściwej drużynie. Robię to, co właściwe. Bronię się. Przypomniał mi dwukrotnie, że Trump czyta transkrypcje”.

Drugim przykładem, który podał Cheney, było wezwanie do świadka, który powiedział: „Osoba powiedziała mi jutro o twojej spowiedzi. Chce, żebym powiedział mu, że myśli o tobie. Wie, że jesteś lojalny i zrobisz dobrze rzecz, kiedy idziesz do spowiedzi.

W Wywiad z „Good Morning America” stacji ABC Został wyemitowany w czwartek i zapytał Cheneya o zarzuty zastraszania lub wywierania wpływu na świadków.

– To bardzo poważna sprawa – powiedział Cheney. „To naprawdę trafia do serca naszego systemu prawnego. I na pewno zostanie zweryfikowane przez panel”.

Dodał: „To daje nam prawdziwy wgląd w to, jak zachowują się ludzie wokół byłego prezydenta i w jakim stopniu wierzą, że mogą wpłynąć na zeznania świadków przed panelem, a my traktujemy to bardzo poważnie. Ludzie muszą być świadomi – to to bardzo poważna sprawa, a sądownictwo.” Wyobrażam sobie, że będzie to bardzo interesujące i potraktuję to bardzo poważnie. ”

Historia została zaktualizowana w czwartek z dodatkowymi ulepszeniami.