20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zapolowy Braves All-Star, Sean Murphy, ląduje na IL z powodu skośnej kontuzji

Zapolowy Braves All-Star, Sean Murphy, ląduje na IL z powodu skośnej kontuzji

Dla drużyny Atlanta Braves satysfakcję z nierównego zwycięstwa na wyjeździe z Philadelphia Phillies ostudziła wiadomość, że łapacz Sean Murphy znajdzie się na liście 10-dniowej niepełnosprawności z powodu nadwyrężenia mięśnia skośnego lewego barku.

Murphy doznał kontuzji, gdy zamachnął się i nie trafił na boisku w siódmej rundzie zwycięstwa drużyny Braves 9:3 w piątek. Gwiazda rocznika 2023 natychmiast przeszedł na lewą stronę i chwilę później opuścił boisko wraz z trenerem drużyny.

Weteran Travis d'Arnaud zajmie się większością łapania do czasu powrotu Murphy'ego, co może zająć 10 dni, ale w przypadku tego typu kontuzji często trwa znacznie dłużej. Chadwick Tromp z Triple A zostanie powołany do rezerwy d'Arnauda.

„Nienawidzę Murpha” – powiedział menadżer Braves Brian Snitker, dodając, że nie będą znali powagi kontuzji, dopóki Murphy nie przejdzie w sobotę badań obrazowych. „Miał naprawdę wspaniałą końcówkę wiosny, czuł się dobrze i to jedna z tych dziwnych rzeczy, które zdarzają się w baseballu. Rozglądam się i dziękuję Bogu, że teraz wkracza facet kalibru Travisa”.

D'Arnaud (35 l.) po raz pierwszy wystąpił w All-Star w 2022 roku w drużynie Braves, zanim w zeszłym sezonie przeszedł na niższą rolę po tym, jak Atlanta sprzedała Murphy'ego z Oakland Athletics. Jednak w zeszłym sezonie d'Arnaud nadal rozegrał 59 meczów.

Kiedy D'Arnaud doznał czwartego w karierze wstrząsu mózgu w kwietniu 2023 r., będąc na IL, Murphy rozegrał 16 meczów w 19 meczach, a Tromp podtrzymał pozostałe trzy. Teraz d'Arnaud będzie wykonywał ciężkie prace, podczas gdy Murphy będzie w pociągu El.

Jednak Tromp prawdopodobnie rozegra co najmniej kilka meczów więcej, gdy Murphy będzie pauzował, niż miało to miejsce, gdy starszy d'Arnaud nie grał w zeszłym sezonie. D'Arnaud przerwał passę pięciu zwycięstw z rzędu w czerwcu zeszłego roku, kiedy Murphy zmagał się z bólem ścięgna podkolanowego.

READ  Alec Boom z Phillies przeprasza za obraźliwe komentarze podczas „frustrującego” meczu z Mets

Braves mają luksus, jaki ma niewiele innych drużyn, mając dwóch tak znakomitych łapaczy-weteranów.

„To wspaniale, nie obchodzi Cię, kto złapie piłkę, ponieważ bez względu na wszystko masz dwóch najlepszych zawodników w grze” – powiedział Spencer Stryder, starter Braves w dniu otwarcia. „Ale naprawdę współczuję Shawnowi. Wiem, że jest zdenerwowany. Coś tak przypadkowego, wiesz, po prostu musisz to zmienić. To coś, co robisz cały czas, więc to szalone, że mógł cię tak po prostu przypadkowo skrzywdzić. Ale on to zrobi niech to będzie coś dobrego, a będzie: „Dzięki temu lepsze. Kiedy go odzyskamy, będziemy podekscytowani”.

„Myślę tylko o pracy, jaką Murph wykonał podczas wiosennych treningów i poza sezonem, i że coś takiego miało miejsce w dniu otwarcia, to śmierdzi” – powiedział D'Arnaud o radzeniu sobie z większym obciążeniem w nadchodzących tygodniach. „Po prostu współczuję mu.” „Dla mnie to po prostu rozgrzewka, gra, ochłonięcie i próba wygrania meczu. Staraj się, żeby to było takie proste”.

„Kiedy w zeszłym roku Travis doznał wstrząsu mózgu, mieliśmy Murpha” – powiedział Snitker. „Tak jak powiedziałem, mamy szczęście, że mamy w naszym klubie dwóch napastników nr 1. Mówię to tylko w imieniu Murpha, ponieważ zrobił wszystko dobrze Świetnie zakończył wiosnę: „Naprawdę i był podekscytowany przybyciem tutaj. To tylko jedna z tych rzeczy, które się zdarzają”.

(Górne zdjęcie łapacza Braves Seana Murphy'ego: Brett Davis/USA Today)