20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ye został pozwany za wrogie środowisko pracy w Donda i Yeezy Academy

Ye został pozwany za wrogie środowisko pracy w Donda i Yeezy Academy

Raper, wcześniej znany jako Kanye West, został we wtorek pozwany przez byłego pracownika, który oskarżył go o dyskryminację i tworzenie wrogiego środowiska pracy poprzez nazywanie Adolfa Hitlera „wielkim”, dyskredytowanie Żydów i twierdzenie, że „geje nie są prawdziwymi chrześcijanami”.

Pozew został złożony w Sądzie Najwyższym w Los Angeles przez Trevora Phillipsa, który oświadczył, że został zatrudniony w listopadzie 2022 r., mniej więcej w czasie, gdy seria antysemickich wypowiedzi Yee wygłoszonych publicznie kosztowała artystę ważny kontrakt płytowy i zagroziła jego biznesowi.

Phillips został początkowo zatrudniony do nadzorowania „projektów związanych z uprawą bawełny” i innych fabryk, starając się, aby Yeezy, marka modowa Ye, była „samowystarczalna” – stwierdzono w pozwie, ale później zaczął pracować w Donda Academy, prywatnej szkole Ye . W południowej Kalifornii.

W pozwie Phillipsa zarzuca się, że Yee wygłaszał antysemickie uwagi pod adresem pracowników Dunda Academy, w tym „Żydzi chcą mnie dorwać” i „Żydzi kradną wszystkie moje pieniądze”. Po tym, jak Adidas zakończył dziesięcioletnią współpracę z Yee w związku z jego publicznymi oświadczeniami, jak zarzucano w pozwie, raper powiedział Phillipsowi: „Żydzi współpracują z Adidasem, aby zamrozić moje pieniądze, próbując doprowadzić mnie do bankructwa!”

W pozwie zarzuca się, że Yee traktował czarnych pracowników Donda Academy, w tym Phillipsa, „znacznie gorzej niż białych pracowników”.

Przedstawiciele akademii Ye i Dondy nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz w sprawie pozwu.

Pod koniec ubiegłego roku, przygotowując się do wydania nowej muzyki, Yee wydał pisemne oświadczenie w języku hebrajskim, w którym przeprosił społeczność żydowską za swoje uwagi, pisząc: „Głęboko żałuję wszelkiego bólu, jaki mogłem sprawić”. Jego najnowszy album, napisany we współpracy z piosenkarzem R&B Ty Dolla Sign, zatytułowany „Vultures 1”, stał się hitem, dzięki czemu Ye znalazł się na 11. miejscu listy przebojów w swojej karierze.

Większość oświadczeń rujnujących umowy Yee została opublikowana publicznie, w tym w mediach społecznościowych i podcastach. W pozwie Phillips opisuje komentarze, które, jak twierdzi, wygłosił Yee na osobności. Z pozwu wynika, że ​​podczas rozmowy w hotelu Nobu w Malibu w Kalifornii Yee stwierdził, że Holokaust jest „fałszywy” i nazwał Hitlera „wielkim”, dodając: „Hitler był innowatorem!” Wynalazł wiele rzeczy. „To powód, dla którego mamy samochody”.

READ  Fran Drescher zajmuje centralne miejsce w hollywoodzkiej bitwie robotniczej – Różnorodność

Na tym samym spotkaniu w pozwie oskarżono Yee o wygłaszanie homofobicznych i antysemickich wypowiedzi, mówiąc: „Tak, jestem skierowany do gejów! Najpierw Żydzi, potem homoseksualiści”.

Pozew zawiera zrzut ekranu wiadomości tekstowej, którą Yee rzekomo wysłał do Phillipsa, omawiając sposób, w jaki zamierza wykonać tę pracę. „Jestem na poziomie Hitlera” – mówi Yee, po czym dodaje: „Z wyjątkiem komór gazowych”.

Pozew dotyczył zachowania Yee w szkole Dunda Academy tworzyć. Yee rzekomo powiedział dwóm zapisanym tam dzieciom, że „chce, aby ogoliły im głowy i że zamierza umieścić w szkole więzienie, aby można je było zamykać w klatkach”.

„Personel szybko odwrócił uwagę dzieci i wyprowadził je z sali” – czytamy w pozwie.

W 2022 r wywiad telewizyjnyYi powiedział, że w Dunda Academy studiuje ponad 80 uczniów, a jej misją jest „bycie szkołą sztuk performatywnych, szkołą projektowania, szkołą architektury, szkołą rolniczą, szkołą inżynierii samochodowej, szkołą sprzętu i oprogramowania komputerowego” oraz jako „nauczać ewangelii”.

W pozwie stwierdzono, że córka i młodszy brat Phillipsa uczęszczali do szkoły, a matka Phillipsa pomogła mu znaleźć tam pracę. Obecny status Dunda Academy, o którym wspominano w innych procesach byłych pracowników, nie jest jasny.