20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jon Stewart mówi o sztucznej inteligencji, Lenie Khan i innych rzeczach, o których Apple nie chciał, żeby mówił

Jon Stewart mówi o sztucznej inteligencji, Lenie Khan i innych rzeczach, o których Apple nie chciał, żeby mówił

W miesiącach następujących po anulowaniu Problem z Jonem Stewartem W Apple TV Plus były gospodarz programu, Jon Stewart, tu i ówdzie ujawniał szczegóły dotyczące zaciekłych relacji z Apple. Podczas wczorajszego wywiadu z przewodniczącą FTC Leną Khan Codzienny pokaz Jeśli chodzi o firmy technologiczne i zachowania antymonopolowe, ujawnił więcej, mówiąc Khanowi: „Chciałem nagrać z tobą podcast”, ale Apple „dosłownie powiedział: «Proszę, nie rozmawiaj z nimi»”.

Warto obejrzeć cały odcinek, jeśli tylko nadarzy się okazja. pierścień część pierwsza Stewart zamieścił satyrę na temat nadmiernych obietnic, jakie firmy technologiczne często składają na temat sztucznej inteligencji, przeplataną klipami przedstawiającymi dyrektorów ds. technologii omawiających potencjał sztucznej inteligencji w zastępowaniu ludzkiej pracy lub wyjaśniających zwolnienia spowodowane sztuczną inteligencją. Następnie zabrał się za rozmowę z Khanem – pod koniec przyszedł jego były pracodawca.

„Nie sądziłem, że się o ciebie troszczyli i tak się stało” – powiedział Stewart. „Nawet nie pozwoliliby nam zrobić tej głupiej rzeczy, którą właśnie zrobiliśmy w pierwszym rozdziale AI. Co to za wrażliwość? Dlaczego w ogóle boją się prowadzić te rozmowy w domenie publicznej?”

„Myślę, że to po prostu pokazuje niebezpieczeństwo, jakie może wystąpić, gdy zbyt duża władza i zbyt duży proces decyzyjny skupiony jest w małej liczbie firm” – odpowiedział Khan.

Stewart i Apple zerwali już po dwóch sezonach serialu, a wczesne raporty powoływały się na „twórcze różnice”. W lutym Stewart powiedział podczas… Poranek CBS Wywiad, że Apple odwołało program częściowo ze względu na plany poruszania takich tematów, jak sztuczna inteligencja i Chiny.

READ  Ujawniono szczegóły śmiertelnego wypadku samochodowego „idola” Williego Spence'a