24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyjątkowe akcje, które mogą dołączyć do Microsoft, Apple, Nvidia, Alphabet, Amazon i Meta w klubie bilionów dolarów.

Wyjątkowe akcje, które mogą dołączyć do Microsoft, Apple, Nvidia, Alphabet, Amazon i Meta w klubie bilionów dolarów.

Firma specjalizująca się w urządzeniach sztucznej inteligencji w gorączkowym tempie zdobywa udziały w rynku.

Tempo wdrażania sztucznej inteligencji wzrosło w ciągu ostatniego roku, powodując przetasowania w szeregach niektórych z największych firm na świecie, a wiele znanych nazwisk rywalizuje o prawa do przechwalania się. Microsoftu Obecnie przewodzi grupie, po usunięciu go ze swojego miejsca jabłkokażdy o wartości rynkowej około 3,4 biliona dolarów. NvidiaAwans Apple w rankingach był zdumiewający: w ciągu ostatniego roku jego wartość wzrosła prawie trzykrotnie, by zająć trzecie miejsce z wartością 3 bilionów dolarów. Wielu innych głównych dostawców AI, m.in Alfabet, AmazonkaI Platformy metaSpółki notowane na światowych giełdach mają wyceny wahające się od 1,3 biliona dolarów do 2,3 biliona dolarów.

Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej zaledwie 49 miliardów dolarów (w chwili pisania tego tekstu) bluźnierstwem może wydawać się sugerowanie, że Ultrakomputer (SMCI -0,05%)Supermicro, znane również jako Supermicro, może wejść do klubu wartego bilion dolarów. Jednak coraz szybsze wdrażanie sztucznej inteligencji zwiększyło zapotrzebowanie na serwery umożliwiające uruchamianie i szkolenie systemów sztucznej inteligencji, a długa historia sukcesów firmy sprawia, że ​​Supermicro jest oczywistym kandydatem do dołączenia do tej elitarnej grupy.

Źródło: Getty Images.

Elastyczne opcje serwera

Chociaż Supermicro odniosło w ostatnich latach wielki sukces, inwestorzy mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że firma buduje serwery dedykowane od ponad trzydziestu lat. Coraz szybsze wdrażanie generatywnej sztucznej inteligencji postawiło w centrum uwagi producenta serwerów, którego wcześniej nie widziano, i wydobyło go z cienia.

To, co wyróżnia Supermicro, to wysoce konfigurowalna infrastruktura, która pomaga firmie dostarczać rozwiązania serwerowe klientom każdej wielkości i kształtu. Co więcej, wieloletnie skupienie się Supermicro na efektywności energetycznej zyskało na znaczeniu, ponieważ koszt staje się czynnikiem. Oferuje również różnorodne technologie chłodzenia powietrzem, chłodzenia cieczą i konwencjonalnego chłodzenia powietrzem, zapewniając każdemu klientowi dokładnie to, czego szuka.

READ  Opuszczone loty, zagubione prezenty: odwołania lotów na południowym zachodzie sieją spustoszenie podczas wakacji

Firma współpracuje ze wszystkimi wiodącymi producentami chipów, co daje jej dostęp do najbardziej poszukiwanych procesorów AI. Obejmuje to silne relacje robocze z firmą Nvidia, Zaawansowane Mikro UrządzeniaI Korporacja intelektualnamiędzy innymi.

Takie podejście dobrze służyło firmie. W trzecim kwartale roku fiskalnego 2024 (zakończającego się 31 marca) przychody Supermicro wzrosły o 200% rok do roku, do 3,85 miliarda dolarów, podczas gdy zysk na akcję (EPS) wynoszący 6,65 dolarów wzrósł o 308%. Zarząd wskazuje, że trzycyfrowy wzrost będzie kontynuowany, podnosząc swoje całoroczne prognozy do przychodów na poziomie 14,9 miliarda dolarów i skorygowanego zysku na akcję na poziomie 23,69 dolarów, co oznacza wzrost odpowiednio o 109% i 100%.

Ze sprawozdań zarządu wynika, że ​​Supermicro rośnie w tempie ok 20 razy Średnia branżowa, która wyraźnie pokazuje, że firma wydziera się z rynku konkurencji. Analitycy w amerykański bank Zgadza się, że Supermicro zwiększy swój udział w rynku z 10% w zeszłym roku do 17% w 2026 roku.

Droga do biliona dolarów

Supermicro to jedna z najbardziej znanych nazw na rynku serwerów AI. Elastyczność firmy odegrała kluczową rolę w przejęciu udziałów w ofercie konkurencji, ponieważ dzięki infrastrukturze serwerowej każdy znajdzie coś dla siebie. Supermicro nawiązało także ważne partnerstwa z producentami chipów, którzy dostarczają firmie najbardziej poszukiwane procesory, zapewniając jej wystarczającą ilość zapasów, aby zaspokoić rosnący popyt.

Pomimo tych zalet minie trochę czasu, zanim SuperMicro osiągnie status bilionera. Według Wall Street oczekuje się, że Supermicro wygeneruje przychody w wysokości 14,9 miliarda dolarów w 2024 roku, co da mu terminowy stosunek ceny do sprzedaży na poziomie około 3,3. Zakładając, że stosunek ceny do sprzedaży pozostanie stały, Supermicro musiałoby zwiększać swoje przychody do około 305 miliardów dolarów rocznie, aby utrzymać kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów.

READ  Transmisja wyników za rok 2023 – The Hollywood Reporter

Ważne jest, aby umieścić to w kontekście: firma zwiększa swoje możliwości produkcyjne tylko po to, aby móc wygenerować 25 miliardów dolarów sprzedaży rocznie, więc 20-krotny wzrost przychodów jest wciąż odległy w odległej przyszłości.

Jeśli firmie uda się utrzymać dwucyfrową roczną stopę wzrostu, Supermicro może osiągnąć kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona dolarów do 2029 r. Jednak utrzymanie tego szalonego tempa wzrostu przez pięć lat byłoby niespotykane w przypadku firmy o ugruntowanej pozycji. Jednak nawet jeśli zmniejszymy o połowę tempo wzrostu, Supermicro do 2032 roku powinno mieć wartość rynkową na poziomie 1 biliona dolarów.

Chociaż może się to wydawać naciągane, dowody sugerują, że jest to bardziej prawdopodobne, niż mogłoby się wydawać. Analityk Roblu Bhattacharya z Bank of America założył, że rynek centrów danych napędzanych sztuczną inteligencją będzie rósł w ciągu najbliższych trzech lat ze złożoną roczną stopą wzrostu wynoszącą 50%, a przejmując udziały od konkurentów, przychody Supermicro mogą „rosnąć jeszcze szybciej”. ”

Nie tylko on uważa, że ​​cykl modernizacji centrum danych wkrótce się rozpocznie. Dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jensen Huang, wierzy, że w ciągu najbliższych czterech do pięciu lat baza zainstalowanych centrów danych podwoi się do 2 bilionów dolarów, aby wesprzeć przyspieszone wdrażanie sztucznej inteligencji.

Jeśli Supermicro uda się przejąć choćby niewielką część tego szybko rozwijającego się rynku, droga do klubu wartego bilion dolarów będzie wybrukowana zyskami.

Bank of America jest partnerem reklamowym The Ascent, firmy Motley Fool. Susan Frey, dyrektor Alphabet, jest członkiem zarządu The Motley Fool. John Mackey, były dyrektor generalny Whole Foods Market, spółki zależnej Amazona, jest członkiem zarządu The Motley Fool. Randi Zuckerberg, była dyrektor ds. rozwoju rynku i rzeczniczka Facebooka oraz siostra Marka Zuckerberga, dyrektora generalnego Meta Platforms, jest członkiem zarządu The Motley Fool. Danny Fina zajmuje stanowiska w Alphabet, Amazon, Apple, Meta Platforms, Microsoft, Nvidia i Super Micro Computer. Motley Fool zajmuje stanowiska w firmach Advanced Micro Devices, Alphabet, Amazon, Apple, Bank of America, Meta Platforms, Microsoft i Nvidia i je rekomenduje. Motley Fool rekomenduje firmę Intel i zaleca następujące opcje: akcje Intel o wartości 45 USD w styczniu 2025 r., akcje o wartości 395 USD w styczniu 2026 r. Kup Microsoft, akcje o wartości 35 USD w sierpniu 2024 r. Intel, akcje o wartości 405 USD w styczniu 2026 r. w firmie Microsoft. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji.