20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wulkan La Palma, dzisiejsze aktualizacje na żywo: wybuch, ostrzeżenie przed tsunami i najnowsze wiadomości | Wyspy Kanaryjskie

Grupa słynnych szefów kuchni karmi głodnych mieszkańców La Palmy

Pracując w pobliżu rozpalonego do czerwoności wulkanu wypływającego z wulkanu na hiszpańskiej wyspie La Palma, pracownicy ratunkowi z niecierpliwością wyczekują przerwy na lunch – a przy przygotowywaniu dowolnego posiłku, Będzie pysznie, jeśli pochodzi z kuchni znanego szefa kuchni.

Organizacja non-profit World Central Kitchen (WCK) szefa kuchni Jose Andresa serwuje gorące posiłki, kanapki i wodę tysiącom przesiedleńców i pracowników służb ratunkowych. Monitorowanie przeprowadzek mieszkańców Od szkodliwego sposobu.

„Chociaż jest nas wielu, wydaje się, że brakuje personelu… W tym te poniżej, aby dać nam kanapkę! Brzmi to głupio, ale po ośmiu godzinach to podstawa ”.

Wolontariusz WCK Pablo Pais, który przybył na obszar, w którym ewakuowano furgonetkę, powiedział Reuterowi: „Lawa jest bardzo blisko. Do wczoraj w tych domach byli ludzie”.

Olivier de Belleroch, 45-letni szef kuchni z Madrytu, powiedział, że organizacja non-profit początkowo zaczęła gotować 200 posiłków dziennie – zaczęło się 19 września – a teraz wynosi 1400. Do WCK.

Po tym, jak dyrektor lokalnego hotelu zalecił korzystanie ze wszystkich hotelowych produktów spożywczych Zagrożenie odcięciem pełzających wulkanicznych linii energetycznych, WCK i jego partnerzy zorganizowali duże siły żywnościowe dla wojska, ratowników i ewakuowanych, powiedział.

„To takie emocjonalne, uczucie nieustannego czuwania, tak wielu ludzi traci domy” – powiedział Belleroche po wyjęciu tacy pełnej dziesiątek zapieczętowanych gorących dań z piekarnika w kuchni tętniącej życiem sieci supermarketów.

Bardziej angażujesz się w ludzi – robię to od czterech tygodni,Dodał: „Początkowo wyjaśnił, że był tu dopiero od kilku dni.

Prezes WCK Andres znany jest ze swojej innowacyjnej kuchni i przypisuje się mu popularyzację tapas w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych.

Niedawno założył szereg ośrodków pomocy społecznej na obszarach dotkniętych globalnymi katastrofami we współpracy z brytyjskim księciem Harrym i jego żoną Megan Marklein Arkwell Charity.

READ  Reklamy armii amerykańskiej „Be all you can be” Jonathana Majorsa wycofane po aresztowaniu – The Hollywood Reporter