24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strażnik twierdzi, że sekretarz prasowy Biden, Jen Zaki Hutch, mogła naruszyć prawo

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Zaki przemawia na konferencji prasowej w Białym Domu w Waszyngtonie 30 września 2021 r.

Kevin Lamarck | Reuters

Sekretarz prasowy Białego Domu, Zhen Zhao, powiedział w piątek, że organ nadzoru etycznego rządu mógł naruszyć prawo uniemożliwiające pracownikom władzy wykonawczej prowadzenie bezkrytycznej polityki.

Ale grupa strażnicza, znana jako CREW, upierała się, że nie doszło do naruszenia prawa wylęgu Zakiego, ponieważ skargi na podobną etykę narosły podczas administracji byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Według skargi złożonej przez obywateli w Waszyngtonie na odpowiedzialność i etykę, Siergiej powiedział podczas konferencji prasowej, że popiera poparcie prezydenta Joe Bidena dla kandydata Demokratycznego gubernatora Wirginii Terry’ego McAliffe’a.

„Muszę być trochę bardziej ostrożny, jeśli chodzi o analizę polityczną, którą od tej pory robię” – powiedział Biden, zanim odniósł się do „McAllifa” jako przyszłego gubernatora Wirginii.

„Zrobimy, co w naszej mocy, aby pomóc” – powiedział McAuliffe.

W skardze skierowanej do Henry’ego Kernera z Prokuratury Specjalnej Zaki Hutch rzekomo naruszył prawo, „nieuchronnie ingerując w oficjalne sprawy rządowe związane z wyborem byłego gubernatora McAliffe’a”. Skarżył się, że jego komentarze zostały wygłoszone w jego oficjalnym charakterze i miały na celu uzyskanie preferowanego wyniku w partyzanckich wyborach politycznych.

Skarga wzywała do zbadania Kernera i podjęcia „odpowiednich działań dyscyplinarnych” przeciwko Saki.

„Nawet jeśli prezydent McAliffe publicznie wyraził swoje poparcie, porzucimy kampanię, aby zapewnić jej prasę i komentarze na temat rasy” – powiedział Zaki w e-mailu CNBC.

„Traktuję etykę bardzo poważnie i ostrożnie przesuwam moje słowa do przodu” – powiedział.

Lider CREW Nova Bookfinder, który napisał skargę, powiedział w oświadczeniu, że zachowanie Zakiego „nie było zbliżone do wyżyn skandalicznych zbrodni administracji Trumpa”. . „

Komisja Etyki zarejestrowała skargi prawne Hutch przeciwko wielu dyrektorom Trumpa, w tym dwóm sekretarzom prasowym, Kaylee McNani i Sarah Huckabee Sanders, a także ówczesnym asystentom ds. komunikacji Rajowi Shahowi i Hoganowi Kidleyowi.

READ  Pipin Rawat: czołowy dowódca armii Indii zginął w katastrofie helikoptera indyjskich sił powietrznych

CREW twierdzi, że jej skargi są potępiane przeciwko co najmniej tuzinowi dyrektorów Trumpa, w tym byłym doradcom Trumpa Kellianowi Conwayowi i Peterowi Navarro, byłemu ambasadorowi ONZ Nicki Haley i trzeciej sekretarz prasowej Trumpa Stephanie Grisham.

W 2019 r. Biuro Doradców Specjalnych wydało surowe oświadczenie, w szczególności zalecając zwolnienie Conwaya za powtarzające się naruszenia luku. Ale Trump Raport przełożony„Wydaje mi się, że próbują odebrać jej prawo do wolności słowa” – powiedział w wywiadzie dla Fox News.

Biden powiedział, że nadużywanie przez administrację Trumpa prawa Hutcha „nie oznacza, że ​​powinniśmy postępować normalnie w przestrzeganiu ważnego kodeksu etycznego”. „Administracja Bidena nie powinna podążać w tym kierunku za administracją Trumpa”.

„Po katastrofie etycznej administracji Trumpa istnieje dodatkowa presja na administrację Bidena, aby pozostała na szczycie” – powiedział Bookbinder.