5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wnioski z 10. tygodnia NFL: CJ Stroud dołącza do wyścigu MVP; 49ers wracają do akcji

Wnioski z 10. tygodnia NFL: CJ Stroud dołącza do wyścigu MVP;  49ers wracają do akcji

Okładka 7 | Niedziela Codzienny serwis NFL zapewniający dogłębną analizę najważniejszych historii piłki nożnej. W każdą niedzielę trzy z Sportowiec’S Pisarze NFL reagują na najważniejsze wiadomości, zagrania i zagrania z dzisiejszych meczów.

W niedzielę w lidze AFC North zapanował chaos, gdy Houston Texans pokonali Cincinnati Bengals za debiutanckim fenomenem C.J. Stroudem, a Cleveland Browns byli w stanie wyeliminować pierwszego w tabeli Baltimore Ravens, a obaj faworyci przegrali u siebie. Pittsburgh Steelers wyprzedzili przyjezdnych Green Bay Packers, mimo że mieli przewagę, ale dla Steelers nie jest to żadna nowość.

W międzyczasie San Francisco 49ers napięli mięśnie w meczu z Jacksonville Jaguars, a historia ludowego bohatera była kontynuowana w Minnesocie.

Sportowiec Pisarze NFL Mike Jones, Ted Nguyen i Dan Pompey dzielą się swoimi przemyśleniami na temat najważniejszych niedzielnych nagłówków gazet.

Stroud and the Texans odnieśli specjalne zwycięstwo w niedzielę w Cincinnati. Czy jesteś gotowy, aby włączyć Strouda do dyskusji na temat MVP?

Jonesa: Tak, w moim rankingu zdecydowanie jest kandydatem na MVP. Trudno uwierzyć, że drugi ogólny wybór w drafcie będzie częścią takich dyskusji, ale oto jesteśmy. Po raz kolejny widzieliśmy, jak Stroud stawiał swój zespół na plecach i wykonywał jedną oszałamiającą akcję za drugą. A potem widzieliśmy, jak wracał do zdrowia po przeciwnościach losu (przechwyt w końcówce meczu, który był jego dopiero drugim w roku oraz dążenie Bengals do doprowadzenia do remisu) i poprowadził swój zespół w dół boiska na pozycję niezbędną do wygrania meczu. Stroud robi różnicę w drużynie Teksańczyków, którzy wygrali pięć z ostatnich siedmiu meczów i poprawili swój bilans do 5-4. Zdecydowanie więc zasługuje na uwagę w środku sezonu.

Pompeje: W roku, w którym po 10 meczach nie ma wyraźnego lidera MVP, Stroud jest równie dobrym kandydatem jak każdy inny. W niedzielę Stroud wzmocnił się, gdy gra była zagrożona, podobnie jak tydzień wcześniej. Tak właśnie robią MVP. Oczywiście będzie musiał to robić częściej, gdy mecze będą miały większe znaczenie. Na początku listopada nie zostanie jeszcze wyłoniony MVP meczu. Zdecydowano w grudniu. Ale zaczął dobrze, jak wszyscy. Teksańczycy wygrali już w tym sezonie więcej meczów niż w którymkolwiek z ostatnich trzech lat, a przed rozegraniem pozostało osiem meczów. Głównym powodem, dla którego wygrali te mecze, jest Stroud. To bardzo wartościowy zawodnik.

Nguyen: Jak nie możesz? Ma liczby, pomógł Teksańczykom wygrać pięć meczów, po tym jak w zeszłym sezonie wygrał zaledwie dwa, a także miał kilka niezapomnianych zagrań w końcówkach meczów, które zakończyły się zwycięstwami. To wszystko, czego zazwyczaj szukają wyborcy MVP. Oczywiście ciężko będzie zdobyć taki szacunek jako debiutant, a Teksańczycy prawdopodobnie będą musieli przejść do play-offów, aby naprawdę walczyć, ale w tej chwili zdecydowanie powinien on być obecny w rozmowie.

Głębiej

To, czego C.J. Stroud i jego rodzice widzieli na początku, świat jest teraz świadkiem

W niedzielę drużyna Ravens and Bengals była zdenerwowana na własnym boisku przed długo oczekiwanym spotkaniem w czwartkowy wieczór w Baltimore. Biorąc pod uwagę, że obie drużyny muszą się odbudować w ciągu krótkiego tygodnia, czego możemy się spodziewać po tym decydującym pojedynku w AFC North?

READ  Dan Snyder zgadza się sprzedać przywódców Waszyngtonu za 6 miliardów dolarów

Jonesa: Możemy spodziewać się fizycznej, trudnej i wyjątkowej bitwy w Azji Północnej. Jasne, Joe Burrow to poruszy, a Lamar Jackson będzie bawił się rękami i nogami. Odbędą się jednak kluczowe bitwy w okopach i kilka przełomowych zagrań w defensywie, które pomogą określić wynik.

Pompeje: Należy spodziewać się kolejnego meczu, takiego jak niedzielny mecz obu drużyn. To była idealna niedziela na północy AFC, pełna zaciętych walk, niewiarygodnych zagrań i niesamowitej intensywności. Powinniśmy się także spodziewać odkupieńczego występu Burrowa i Jacksona, z których każdy dokonał po dwa przechwyty. Obaj pomocnicy są zbyt dobrzy, aby coś takiego mogło się powtórzyć. Istnieje pokusa, aby powiedzieć, że zwycięzca czwartkowego meczu Ravens-Bengals będzie na pozycji do wygrania ligi, ale aby wyciągnąć taki wniosek, potrzeba dużo futbolu. Cała dywizja jest do zgarnięcia, a Brownowie i Steelers będą słuchać.

Nguyen: Ravens mieli niepewny mecz, ponieważ dominowali przez prawie całe spotkanie. Jackson popełnił kilka nietypowych błędów, rzucając sześć typów w czwartej kwarcie. Uważam, że Ravens są nadal najlepszą drużyną w lidze.

Bengals grali lepiej, ponieważ Burrow jest zdrowszy, ale w całym składzie mają niepokojące luki. Burrow zamaskował ich problemy w linii ataku, a brak talentu w defensywie drugorzędnej drużyny zamaskował planowanie gry koordynatora obrony Lou Anarumo. Ale problemy można ukrywać tylko tak długo. Myślę, że Ravens skupią się i zagrają dobrze przeciwko Bengals. Myślę, że Burrow utrzymuje ich w grze przez jakiś czas, ale Ravens się wycofują.

Javon Hargrave (z lewej), Nick Bosa i 49ers świetnie się bawili w niedzielę w Jacksonville. (Megan Briggs/Getty Images)

Po serii trzech porażek z rzędu, 49ers w niedzielę po pokonaniu Jaguarów w Jacksonville wyglądali jak dawniej. Co zobaczyłeś, co sprawia, że ​​wierzysz, że wrócili, czy nie?

Jonesa: Zobaczyłem Trenta Williamsa i Deebo Samuela ponownie na boisku. To dwa zabezpieczenia, których Brock Purdy desperacko potrzebuje. Lewy obrońca All-Pro i skrzydłowy mają ogromny wpływ na ofensywę i skuteczność 49ers. Możliwość utrzymywania równowagi w ataku zmniejszyła presję wywieraną na Purdy’ego, podobnie jak możliwość gry z przodu, a nie z tyłu, co oznacza, że ​​Purdy musi dźwigać znacznie większe obciążenia podań, niż jest to dla niego odpowiednie na boisku. ten etap. 49ers zajdą tak daleko, jak pozwoli na to zdrowie. Jest to główny element, który sprawił, że były one przedmiotem kontroli w ostatnich latach i z pewnością nie dotyczy to również teraz.

Pompeje: Nigdy nie myślałem, że odejdą, mimo że odeszło dwóch ich najlepszych ofensywnych zawodników. Powrót Williamsa i Samuela pomógł, ale to było coś więcej. W niedzielę 49ers rozegrali swój mecz. Wcześnie przejęli władzę i nigdy jej nie oddali. Ten zespół został zbudowany, aby wygrywać w ten sposób. 49ers mają trudności z kopaniem z dołka. W niedzielę po zdobyciu bramek w dwóch pierwszych rundach nie popełnili kosztownych błędów. Następnie cztery razy odbierali piłkę Jaguarom.

READ  Wyniki na żywo z Mistrzostw Świata i aktualizacje: wynik meczu Portugalii z Urugwajem; Mistrzostwa Świata FIFA 2022, tabele, terminarz

Nguyen: Największym problemem defensywy 49ers podczas passy porażek była nieudana obrona i krycie. Zespoły wymyślały plany gry specjalnie zaprojektowane, aby zaatakować agresywny styl gry 49ers w parterze. Byli zdrowsi dzięki swoim biegom, do czego przyczyniła się obecność zdrowego Dre Greenlawa, który nie wyglądał dobrze od czasu opuszczenia 7. tygodnia. Popełniali też sporo błędów w kryciu, co pozwoliło pomocnikom szybko pozbyć się piłki, zanim presja dotarła do siatki. W niedzielę Lawrence trzymał piłkę, a ich odnowiona linia obrony zaczęła działać, więc zwolnili go pięć razy.

W ofensywie Purdy gra jedną z najlepszych gier w swojej młodej karierze, jeśli chodzi o oddawanie strzałów z wysokich stawek, ale w dwóch ostatnich meczach notował też kosztowne straty. W niedzielę wznowił grę tam, gdzie skończył, ale dbał o piłkę. 49ers będą bardzo trudni do pokonania, jeśli ich drugoplanowy zespół faktycznie naprawi problemy z biustem, a Purdy będzie mógł zająć się piłką.

Głębiej

Prognozy na drugą połowę NFL dla wszystkich 32 drużyn: miej oko na Lamara Jacksona i Kylera Murraya

Josh Dobbs szturmem podbił Minnesotę, prowadząc Wikingów do zwycięstw w pierwszych dwóch meczach po wymianie z Arizony. Co będzie mógł zrobić Dobbs i Wikingowie, gdy Justin Jefferson wkrótce powróci?

Jonesa: Nie wiem, czy Wikingom uda się wyprzedzić Lions na północy NFC. Ale z pewnością sprawią, że wszystko będzie interesujące i powinni dostać szansę na dziką kartę. Dobbs wykonuje dobrą robotę, realizując system Wikingów, ale wnosi także inny wymiar dzięki swojej zdolności do odgrywania ról nogami. Trener Kevin O’Connell wykonuje świetną robotę, planując mecze, wykorzystując swoje mocne strony, a powrót Jeffersona powinien pomóc odciążyć Dubbsów, tworząc jednocześnie więcej okazji do ważnych zagrań.

Pompeje: Wikingowie to zabawny, dobrze trenowany, zaradny i odważny zespół. O’Connell prawdopodobnie zostanie trenerem roku po rozegraniu 10 meczów. Nie są tak utalentowani jak niektóre czołowe drużyny NFC, ale prawdopodobnie wejdą w ostatni miesiąc sezonu w dobrej formie, jeśli założą, że poradzą sobie z biznesem, którym powinni się zająć. Ale w zeszłym miesiącu mieli zabójcę, który obejmował dwa mecze przeciwko Lions i jeden przeciwko Bengals. Zespoły takie jak Wikingowie zwykle zanikają, nawet jeśli nie muszą grać z elitarnymi drużynami w późnych fazach sezonu zasadniczego. Droga Wikingów jest trudna.

Nguyen: Vikings mają passę trzech zwycięstw z drużynami, które przegrywają (Broncos, Bears, Raiders). Jeśli uda im się pokonać Broncos i Bears, tydzień pożegnalny rozpoczną się od siedmiu meczów z rzędu, a Dobbs teoretycznie będzie lepiej zaznajomiony ze schematem gry Wikingów. Po powrocie Jeffersona ten atakujący może przez resztę gry znajdować się w pierwszej dziesiątce. Nowicjusz Jordan Addison naprawdę zrobił postęp podczas nieobecności Jeffersona, a Dobbs ma już dobre relacje z TJ Hockensonem (11 chwytów, 134 jardy i niedzielne przyłożenie). Ruch Dobbsa nadaje temu atakowi interesującą dynamikę. Obrona jest solidna, a Brian Flores naciska wszystkie właściwe guziki. Mogliby legalnie być drużyną play-off.

W niedzielę Patriots ponieśli kolejną paskudną porażkę we Frankfurcie w Niemczech. Po raz pierwszy od 2000 roku mają bilans 2-8 i zajmują ostatnie miejsce w tabeli AFC. Jakiej rady udzieliłbyś właścicielowi Robertowi Kraftowi?

Jonesa: Niewiele może teraz zrobić. Zwolnienie trenera Billa Belichicka poza sezonem niczego nie naprawi. Ale kiedy już dotrą na wakacje, trzeba zadać kilka trudnych pytań. Nie sądzę, że zwolnienie Belichicka poza sezonem jest decyzją oczywistą. Część mnie wierzy, że Belichick stworzył ten bałagan i to on powinien go naprawić. Więc chciałbym usłyszeć jego plan. Czy obejmuje to pomoc w ocenie talentów? Jakie ruchy przewiduje w ramach wolnej agencji? Wiem, że to nieznany teren dla Patriotów i wygląda na to, że Belichick stracił wyczucie sytuacji. Ale odruchowe reakcje niekoniecznie naprawią sytuację.

Pompeje: Kraft nie potrzebuje moich rad. Od 29 lat jest jednym z najlepszych właścicieli drużyny NFL i wie lepiej niż ktokolwiek inny, czego potrzebują Patrioci. Gdybym był nim, byłbym cierpliwy i zdecydowany. Będę myśleć o tym, co najlepsze dla Patriotów w 2024 roku i później, a nie o tym, co wydarzyło się w przeszłości. Nie oznacza to, że zatrzymanie Belichicka nie jest najlepsze na przyszłość. Ale jest całkiem jasne, że Patrioci muszą dokonać jakiejś znaczącej zmiany, aby ponownie powstać. Problem polega na tym, czy organizacja potrzebuje całkowitej przebudowy, czy też może wykorzystać cenne i przydatne części, które już posiada, i wykorzystać je do odbudowy.

Nguyen: Masz 2-8 lat i masz szansę wybrać Drake’a Maye’a lub Caleba Williamsa. Daj Belichickowi rok z młodym rozgrywającym na przygotowanie się. Mac Jones nie jest rozwiązaniem, ale może pomóc ci w zdobyciu początkowego rozgrywającego, więc nie umieszczaj go na ławce rezerwowych, chyba że Bailey Zappe jest znacznie gorszy. Nie chcesz ryzykować wywołania ataku, który zniszczy twoją pozycję w poborze. Może powinieneś wkroczyć i przejąć trochę siły od Belichicka i pozwolić mu skupić się na coachingu. Co robi Ernie Adams? Może sprawdź czekiem in blanco, czy odchodzi na emeryturę. Upewnij się, że Belichick uczciwie ocenia cały swój personel, zapomnij o lojalności i daj mu duży budżet na uzupełnienie personelu. Niektóre nowe pomysły/głosy w budynku mogą mieć duże znaczenie.

Głębiej

Czy przestępstwa księgowe rzeczywiście stanowią problem? Walka percepcji z rzeczywistością

(Górne zdjęcie: C.J. Stroud: Dylan Boyle/Getty Images)


„The Football 100”, ostateczny ranking 100 najlepszych graczy NFL wszechczasów, jest już w sprzedaży. Poproś o to Tutaj.