16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władimir Putin pozbawiony tytułu judo po inwazji na Ukrainę

Władimir Putin pozbawiony tytułu judo po inwazji na Ukrainę

Po krwawym czwartym dniu wojny na Ukrainie Międzynarodowa Federacja Judo wystąpiła przeciwko jednemu ze swoich największych obrońców.

w Oświadczenie wydane w niedzielę wcześnieMiędzynarodowe Stowarzyszenie Jakości pozbawiło prezydenta Rosji Władimira Putina statusu honorowego prezesa organizacji.

„W świetle konfliktu na Ukrainie Międzynarodowa Federacja Judo ogłosiła zawieszenie stanowiska Władimira Putina jako Honorowego Prezydenta i Ambasadora Międzynarodowej Federacji Judo” – czytamy w oświadczeniu.

W czwartek Putin zezwolił na inwazję na sąsiednią Ukrainę bez uzasadnienia. Według stanu na niedzielę w wyniku walk w kraju zginęło 352 ukraińskich cywilów, a 1684 zostało rannych. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Według danych 14 zabitych to dzieci, a 116 zostało rannych. Opłata za przejazd nie obejmuje strat wojskowych.

Pasja Putina do judo

Putin ma czarny pas w judo i jest współautorem książki z 2004 roku zatytułowanej Judo: historia, teoria, praktyka. Uczestniczył w zawodach judo na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i Świętuj z entuzjazmem wyścig o złoty medal rosyjskiego Tagyra Khipulaeva przy 100 kg.

Władimir Putin jest zagorzałym zwolennikiem judo. (Michael Metzl/Paul przez Reuters)

Niedzielne oświadczenie pojawiło się po piątkowej decyzji Międzynarodowej Federacji Golfa o odwołaniu Wielkiego Szlema 2022 w Kazaniu w Rosji, który miał się odbyć w maju. Podpisany przez prezydenta IJF Mariusa L. Wesera Oświadczenie nosi tytuł „Judo dla pokoju”.

„My, społeczność sportowa, musimy pozostać zjednoczeni i silni, wspierając się nawzajem i nasze uniwersalne wartości, aby zawsze promować pokój, przyjaźń, harmonię i jedność” – czytamy w oświadczeniu.

„Rodzina Judo ma nadzieję, że obecny zamęt zostanie rozwiązany w ostatniej chwili, aby przywrócić normalność i stabilność w Europie Wschodniej i na świecie, aby móc ponownie skupić się na różnorodnych kulturach, historii i dziedzictwie Europy, w najbardziej pozytywna droga.”

Stanowisko Międzynarodowej Federacji Golfa jest zgodne ze stanowiskiem innych członków międzynarodowej społeczności sportowej przeciwko rosyjskiej agresji. Polska, Szwecja i Czechy ogłosiły swój zamiar Odrzucić jakiekolwiek męskie mecze piłkarskie z Rosją podczas kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022. Tymczasem byli mistrzowie świata Ukraińscy bokserzy Witalij, Władimir Kliczko i Wasilij Łomaczenko zobowiązali się do Chwycili za broń dla swojego kraju obrona przed rosyjską inwazją.

READ  Browary i RHP Jakob Junis zgadzają się na roczny kontrakt o wartości 7 milionów dolarów: Źródła